Вонземјани, НЛО...

Верувате ли дека постојат вонземјани?

  • Да

    Гласови: 1.725 79,2%
  • Не

    Гласови: 452 20,8%

  • Вкупно гласачи
    2.177

Human

Explorer
Член од
10 октомври 2009
Мислења
12.179
Поени од реакции
4.818
[ Инаку во петокот со другар бевме на кеј и видовме накај 23 часот едно ко авион (у правец накај Радишани), ама не трепкаше и светеше силно (и поголемо од авион). Прво бавно се движеше после почна постепено да се гаси и го снема. Со другаров се глеавме зачудено..не ни се веруваше дека баш ние ќе видиме НЛО. Језиво :confused:
Се работи за поголем сателит или пак за Меѓународната вселенска станица (долга е повеќе од 100 метри и широка околу 80) кој рефлектира светлина од сонцето, а кога ќе влези во земјината сенка изгледа како да се гаси, бидејќи полека престанува да рефлектира светлина.
Вака некако изгледа тоа, во долга експозиција:



Иначе јас самиот ја имам видено МВС неколку пати... :)
--- надополнето: Jun 27, 2011 7:38 PM ---
Еве и информации кога и од каде можеш да ја видиш МВС:

http://iss.astroviewer.net/
 

GTFO

Pushing the button
Член од
3 април 2009
Мислења
5.654
Поени од реакции
4.579
Изгледа реално...
 
Член од
28 јуни 2011
Мислења
414
Поени од реакции
163
Верувам дека постојат вонземјани. Ако не на марс (општо познато кај народот) сигурно постојат во некоја друга планета надвор од сончевиот систем...бидејќи знаеме дека вселената е безкрајна :)
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Ај уште пост два... да искористам право на бан...
 
Член од
5 септември 2009
Мислења
3.528
Поени од реакции
619
Луѓе како може да мислите дека сме само ние знаете ли колку планети има во нашиот сончев систем а не кога ќе споите и други сончеви системи
 
Член од
24 октомври 2010
Мислења
2.434
Поени од реакции
244

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.601
Поени од реакции
27.113

честа

Спор
Член од
25 септември 2008
Мислења
1.317
Поени од реакции
1.033
Се работи за поголем сателит или пак за Меѓународната вселенска станица (долга е повеќе од 100 метри и широка околу 80) кој рефлектира светлина од сонцето, а кога ќе влези во земјината сенка изгледа како да се гаси, бидејќи полека престанува да рефлектира светлина.
Вака некако изгледа тоа, во долга експозиција:



Иначе јас самиот ја имам видено МВС неколку пати... :)
--- надополнето: Jun 27, 2011 7:38 PM ---
Еве и информации кога и од каде можеш да ја видиш МВС:

http://iss.astroviewer.net/
Ха! Таман што сакав да пишам за ова, пред 15 минути истово ми се случи, јас реков ејлиенс крап, то вселенска станица испадна... Бедр лак некст тајм.:)
 
Член од
14 декември 2008
Мислења
2
Поени од реакции
0
Ха! Таман што сакав да пишам за ова, пред 15 минути истово ми се случи, јас реков ејлиенс крап, то вселенска станица испадна... Бедр лак некст тајм.:)
Незнам да ли е вселенска станица или не... но се гледаше како огнено топче и се движеше наваму натаму а некогашсе намалуваше видливоста или дури и го снемуваше.... ако има некои сознанија некој плус, фото видео или слицно нека пише и стави нешто во уплоад....
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.184
Поени од реакции
81.271
Незнам да ли е вселенска станица или не... но се гледаше како огнено топче и се движеше наваму натаму а некогашсе намалуваше видливоста или дури и го снемуваше.... ако има некои сознанија некој плус, фото видео или слицно нека пише и стави нешто во уплоад....
Вчера или завчера вечер видено е такво у Скопје.
 

MEDDLE

уставен кривичар
Член од
19 февруари 2008
Мислења
1.995
Поени од реакции
1.406
сеа само што гласав на анкетава за тоа дали постојат вонземјани или не..

добро не ми е јасно, кои се бре тие што гласале дека не постојат? Па дали бре имаат малку акал?
 

argenthessis

Highflyer
Член од
9 јуни 2011
Мислења
1.595
Поени од реакции
2.102
Верувам дека постојат вонземјани некаде во вселената, ама дека доаѓаат овдека да киднапираат луѓе, крави :) и слично не верувам.

Инаку јас самиот имам видено зелен метеор, кој само изгледаше како метеор, но беше многу ниско над земјата и се движеше многу споро. Изгледаше како зелена огнена топка која споро леташе над земјата на околу 1000 метри висина. Ова се случи во близина на Кичево во 1991 г. кога имав шест години и дефинитивно ќе го паметам до крајот на животот. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom