Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

Член од
28 мај 2008
Мислења
3.231
Поени од реакции
4.103
Здраво автомафија :D .... Абе пред 1 месец негде ова дисплејот на Вектрата моја почна да дупи некогаш како што ќе му текни, некогаш е добар ама повеќе време е цел измешан и ништо не се чита, а си го гледав сатот и температурата и супер ми беше, а сеа не можам ми откажа, еве ви слика па ако знае некој како би можело да се среди ова....Фала :D

Сум го видел и на други вектри истово ова со дисплејот. Изгледа маана им е, по некое време откажуваат.
 

Alekr

Kajgana's Heroj Ulice
Член од
28 ноември 2010
Мислења
2.728
Поени од реакции
1.913
Сум го видел и на други вектри истово ова со дисплејот. Изгледа маана им е, по некое време откажуваат.
Абе да го ебам супер беше, што му згрешив толку :/ да го мењам ќе треба да барам од друга Вектра па вадење па чепкање... :/
 

|Volkswagen|

Тастатурата е посилна од мечот!
Член од
21 јули 2009
Мислења
2.725
Поени од реакции
893
Имаше едно време огласи на пазар3 дека поправаат дисплеј за Вектра/Омега. Неможев да го најдам...
 

KoNtEjNeR

sapun
Член од
19 декември 2005
Мислења
2.306
Поени од реакции
44
саатот во колата постојано ми касни :)
од кај добива напојување ?
и до што друго може да биде освен напојување ?
форд фиеста 2004
 
Член од
11 мај 2010
Мислења
2.952
Поени од реакции
718
Здраво автомафија :D .... Абе пред 1 месец негде ова дисплејот на Вектрата моја почна да дупи некогаш како што ќе му текни, некогаш е добар ама повеќе време е цел измешан и ништо не се чита, а си го гледав сатот и температурата и супер ми беше, а сеа не можам ми откажа, еве ви слика па ако знае некој како би можело да се среди ова....Фала :D

проблемот е во контактите на самиот дисплеј... се губат контакти и половина свети половина не...се поправа и ова...
 
Член од
6 март 2007
Мислења
2.301
Поени од реакции
1.579
Каде можам данајдам индустриски фен и отприлика по која цена?
Сакам да ги отворам фаровите и штоповите на колата и да ги дотерам малку.
 
M

Mussolini

Гостин
Значи екипо ја шо е мојот проблем. имаме Пежо 307sw и пред некое време му мениа уљето. Нормално коо ке се даде контакт на колата ти покажува и уште колку километри можеш да извозеш со уљето шо го имаш арно ама, тај пат не се рестартира а уљето е веке сменето. Чаре за да ми покажува колку реално може да извоземе со тва уље шо е веке сменено? однапред фала
 
Член од
16 април 2011
Мислења
607
Поени од реакции
154
Значи екипо ја шо е мојот проблем. имаме Пежо 307sw и пред некое време му мениа уљето. Нормално коо ке се даде контакт на колата ти покажува и уште колку километри можеш да извозеш со уљето шо го имаш арно ама, тај пат не се рестартира а уљето е веке сменето. Чаре за да ми покажува колку реално може да извоземе со тва уље шо е веке сменено? однапред фала
Пробај ова:
peugeot 307SW year 2005
how do we remove the spanner symbol without going to a garage
(we service the car locally - not at a peugeot dealer)
Here goes-
1,switch ignition OFF,
2,press & hold trip reset stalk(instrument cluster)
3,Switch ignition ON
4,keep pressed for 10 secs,
Display will now read 0 and 'spanner' symbol will go out
 
M

Mussolini

Гостин
Јас го менувам на секои 10.000 км. ;)
да нагласам само оти остануваа уште 6500км за да се доизвозе со тоа уље ама не гледам причина зш би требало да праа таков проблем коо порано нема правено никаков проблем... :( на тебе ти се има ли случено нешш слично? Ама нормално треба сам да се рестартира тој саат шо покажува уште колку км можеш со тоа уље или грешка сум?
--- надополнето: Jul 5, 2011 9:17 PM ---
Пробај ова:
peugeot 307SW year 2005
how do we remove the spanner symbol without going to a garage
(we service the car locally - not at a peugeot dealer)
Here goes-
1,switch ignition OFF,
2,press & hold trip reset stalk(instrument cluster)
3,Switch ignition ON
4,keep pressed for 10 secs,
Display will now read 0 and 'spanner' symbol will go out
ај и тва ке пробам... фала иначе :D
 
Член од
16 април 2011
Мислења
607
Поени од реакции
154
да нагласам само оти остануваа уште 6500км за да се доизвозе со тоа уље ама не гледам причина зш би требало да праа таков проблем коо порано нема правено никаков проблем... :( на тебе ти се има ли случено нешш слично? Ама нормално треба сам да се рестартира тој саат шо покажува уште колку км можеш со тоа уље или грешка сум?
--- надополнето: Jul 5, 2011 9:17 PM ---

ај и тва ке пробам... фала иначе :D
Ако нема компјутер тој што мења уље (или заборави да го ресетира) вака ќе ти покажува.
 
M

Mussolini

Гостин
Ако нема компјутер тој што мења уље (или заборави да го ресетира) вака ќе ти покажува.
јас убоо ак се секавам претходниот пат без да ја стави на ком само си се намести как шо треба... иначе, ignition значе контакт преведено на македонски или грешам?
 
Член од
16 април 2011
Мислења
607
Поени од реакции
154
јас убоо ак се секавам претходниот пат без да ја стави на ком само си се намести как шо треба... иначе, ignition значе контакт преведено на македонски или грешам?
Да контакт еве и тука имаш. Еве и видео слично би требало да биде. :)
 

Снајпериста

несреќник
Член од
20 ноември 2008
Мислења
293
Поени од реакции
4
едно можи глупо прашање ама за што служи имобилајзерот?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom