Презиме - моето, твоето или двете?

Мачорка

Shining Star of Paektu Mountain
Член од
25 февруари 2011
Мислења
1.955
Поени од реакции
12.542
А што кога хермафродит се мажи или жени дали тој го задржува презимето или истата таа која е и тој го менува према сопругот !?
А што ако се земат два хермафродита?Тоа е веќе проблем кој бара сериозен пристап,ќе треба да се ангажира и меѓународната заедница, да се повикаат медијатори за да се изнајде разумен компромис.:D
 
Член од
25 август 2009
Мислења
2.078
Поени од реакции
1.243
ако нејќе да го земе моето презиме, нема брак ...нека си бара друг ...:)
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.113
Поени од реакции
8.222

точно така не спорам, и нејзе исто и реков и таа исто изреагира ама сепак делуваше. си ја постигна целта.се надевам и кај тебе.
и незнам што сакаш сега , да се инаетиме. да продолжам да ти давам шанса да се искажеш колку си искомплексирана личност.па услуга ти правам и ете попуштам за да не мораш повеќе да се бламираш.вреѓањето на моја сметка не го ни сметам пошто и што можам и да очекувам од личност која толку е избуричкана во психата и која незнае кај тера.така да ете
ДОБРО ТАКА Е ВО ПРАВО СИ.
сега смири ги коњите
Јас сум искомплексирана што можам да се навикнам, или ти, што ,,се знае кој е мажот во куќата,, , демек, така си го храниш егото? Мажите кои се притресени околу невиноста на жената, знаеш ли зошто се? Јас разбуричкана психа.... Тебе те фаќа климактериум очигледно.
Ајде, старо куче не се учи на нови трикови....
Поздрав.
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
1.082
Поени од реакции
588
А што ако се земат два хермафродита?Тоа е веќе проблем кој бара сериозен пристап,ќе треба да се ангажира и меѓународната заедница, да се повикаат медијатори за да се изнајде разумен компромис.:D
A, ако се земат едниот од Марс, другиот од Венера, кај ќе се одржи венчавката? Ова е уште посериозен пристап, за кој ќе треба да сеангажира и меѓувселенската заедница, за да се најде компромис со помош на тие медјатори.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.146
Поени од реакции
21.786
Јас сум искомплексирана што можам да се навикнам, или ти, што ,,се знае кој е мажот во куќата,, , демек, така си го храниш егото? Мажите кои се притресени околу невиноста на жената, знаеш ли зошто се? Јас разбуричкана психа.... Тебе те фаќа климактериум очигледно.
Ајде, старо куче не се учи на нови трикови....
Поздрав.
каде ти во цело излагање напиша дека можеш да се прилагодиш или навикнеш на било што.ај те молам преиспитај се и не ме терај да ти вадам постови каде тоа кажуваш колку си прилагодлива или можеш да се навикнеш.
и сега ако ја продолжам конверзацијата само ќе се спуштам на твое ниво и ќе паднам во искушение да те навредам( не дека не си го бараш ама ај).
така да ајде get laid and get a life
позз
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.113
Поени од реакции
8.222
каде ти во цело излагање напиша дека можеш да се прилагодиш или навикнеш на било што.ај те молам преиспитај се и не ме терај да ти вадам постови каде тоа кажуваш колку си прилагодлива или можеш да се навикнеш.
и сега ако ја продолжам конверзацијата само ќе се спуштам на твое ниво и ќе паднам во искушение да те навредам( не дека не си го бараш ама ај).
така да ајде get laid and get a life
позз
Најди дефиниција за компромис.
Поздрав.
 

Kaiser

Hidden Fortress
Член од
6 мај 2011
Мислења
3.202
Поени од реакции
2.443
A, ако се земат едниот од Марс, другиот од Венера, кај ќе се одржи венчавката? Ова е уште посериозен пристап, за кој ќе треба да сеангажира и меѓувселенската заедница, за да се најде компромис со помош на тие медјатори.
Кога би ја прочитале сите книгата би имало многу помалку недоразбирања ама повеќето мислат дека знаат се и книги е понижење да се читаат па после се чудат што не се разбираат (со чесни исклучоци :)).

Презимето е толку банална работа за кавга така да смешно ми е за тоа да се спори. Дури и да се погреши има можност да се промени одлука по некоја година. Се е ствар на договор и толеранција и ако им оди креветот и љубовта презимето нема да биде кочница во никој случај:).

Пс. Само ти го искористив цитатот не е до тебе лично :).
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.146
Поени од реакции
21.786
Најди дефиниција за компромис.
Поздрав.
најди дефиниција за навикнување а не за компромис(Јас сум искомплексирана што можам да се навикнам) .
само те цитирав да нема забуни.
позз
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.113
Поени од реакции
8.222
најди дефиниција за навикнување а не за компромис(Јас сум искомплексирана што можам да се навикнам) .
само те цитирав да нема забуни.
позз
Дури ни цитирање не знаеш што е.
За жалење.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.146
Поени од реакции
21.786
Дури ни цитирање не знаеш што е.
За жалење.
да да добро не го ставив во наводници ете пишими кец, ама сепак подобро ке беше да одговореше.
дефиниција за навикнување а не за компромис и каде тоа ти имаш изјавено дека се навикнуваш на било што.за толку учена личност претпоставувам нема да ти биде тешко, така да не го избегнувај прашањето и не ја врти темата.
одговори пред сите и докажи дека тоа што го зборуваш ти држи вода или пак избегниго прашањето со некој твој спектакуларни забелешки како да сме на час по граматика за сите да знаат што ебиветер карактер си.
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.113
Поени од реакции
8.222
да да добро не го ставив во наводници ете пишими кец, ама сепак подобро ке беше да одговореше.
дефиниција за навикнување а не за компромис и каде тоа ти имаш изјавено дека се навикнуваш на било што.за толку учена личност претпоставувам нема да ти биде тешко, така да не го избегнувај прашањето и не ја врти темата.
одговори пред сите и докажи дека тоа што го зборуваш ти држи вода или пак избегниго прашањето со некој твој спектакуларни забелешки како да сме на час по граматика за сите да знаат што ебиветер карактер си.
Дури и не знаеш што погреши. Каде е мојот цитат во тој пост?
Ај Владе, иди шетај, жити се.
Поздрав.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.146
Поени од реакции
21.786
Дури и не знаеш што погреши. Каде е мојот цитат во тој пост?
Ај Владе, иди шетај, жити се.
Поздрав.
ај нема везе батали, сега ке си играме граматика наместо да одговориш на едно многу просто прашање за кое се тепаш цело време.се гледа дека ебиветер си од карактер а тука мадиња за бубрези продаваш.
патетика жива .
и ке одам да шетам се вика веќе ако се држиш толку до правописот, ама ти оди на психијатар или така нешто пошто стварно ти е потребна помош за да се вратиш во реалноста!
п.с и интересна работа пак го избегна прашањето. хмммм
 
Член од
16 април 2011
Мислења
607
Поени од реакции
154
Господ измислил Човек и `жена`. Нема зошто да се расправа човекот треба да го има презимето, останатото е за размножување... :p
 

Мачорка

Shining Star of Paektu Mountain
Член од
25 февруари 2011
Мислења
1.955
Поени од реакции
12.542
Господ измислил Човек и `жена`. Нема зошто да се расправа човекот треба да го има презимето, останатото е за размножување... :p
Ти додуша тешко да најдеш жена, ама барем добро е што нема да се размножиш, и така е крајно време таквите како тебе да заминат во историјата.
 
Член од
16 април 2011
Мислења
607
Поени од реакции
154
Ти додуша тешко да најдеш жена, ама барем добро е што нема да се размножиш, и така е крајно време таквите како тебе да заминат во историјата.
За твоја жал женет сум! :) И 2 деца имам и тоа машки, да се живи и здрави! Но презимето од мојава никаде го нема :D Крајно време е ти да не се омажиш и да изумре твојата сорта :X3:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom