Wimbledon, 13.06 - 03.07.2011

Кој мислите дека ќе го освои Вимболдон, оваа година, во машка конкуренција ?

  • Рафаел Надал

    Гласови: 20 32,3%
  • Новак Џокович

    Гласови: 17 27,4%
  • Роџер Федерер

    Гласови: 22 35,5%
  • Енди Мареј

    Гласови: 0 0,0%
  • Робин Содерлинг

    Гласови: 0 0,0%
  • Давид Ферер

    Гласови: 0 0,0%
  • Енди Родик

    Гласови: 3 4,8%

  • Вкупно гласачи
    62
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
12 декември 2010
Мислења
4.346
Поени од реакции
3.754
А што слушнав муабет дека Ноле треба само да влезе во финале за прв да биде ? Нешто бидејќи Надал е бранител...:cautious:
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.537
Поени од реакции
5.768
А што слушнав муабет дека Ноле треба само да влезе во финале за прв да биде ? Нешто бидејќи Надал е бранител...:cautious:
Ох леле, уште не научивте поени како се бројат ? За кој го праев воведот !? :)
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
4.346
Поени од реакции
3.754
Па нормално е то де, само не знам зошто го нагласи толку :D

Vamos
--- надополнето: Jun 29, 2011 4:32 PM ---

Ох леле, уште не научивте поени како се бројат ? За кој го праев воведот !? :)
И сега нема да ми кажеш, него ќе ми оставиш ваков одговор со цел билдање на статусот познавач на тенисот ? Кажи ако сакаш со Да и Не, ако не не мораш,затоа што во воведот има напишано дека не е гарантирано првото место за Надал и да освои, ама не што м уе потребно на Ноле да биде прв... не дека не прочитав
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.725
Поени од реакции
18.473
И сега нема да ми кажеш, него ќе ми оставиш ваков одговор со цел билдање на статусот познавач на тенисот ? Кажи ако сакаш со Да и Не, ако не не мораш
Какво билдање на статусот? човекот се мачел да објаснува и ишува перфектено-долг/квалитетен вовоеден пост, во кој е добро објаснето твоето прашање, а ти бидејќи те мрзи да прочиташ, истиот го сместуваш него во категоријата на препотентни членови, па добро бе мајка му стара имата ли малце осет? мислам стварно нема смисла....
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
А баш сакав да гледам уште еден дуел Федерер - Џоковиќ.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
4.346
Поени од реакции
3.754
Какво билдање на статусот? човекот се мачел да објаснува и ишува перфектено-долг/квалитетен вовоеден пост, во кој е добро објаснето твоето прашање, а ти бидејќи те мрзи да прочиташ, истиот го сместуваш него во категоријата на препотентни членови, па добро бе мајка му стара имата ли малце осет? мислам стварно нема смисла....
Значи го прочитав и изменето ми е мислењето не си видел....затоа што во воведот има напишано дека не е гарантирано првото место за Надал и да освои, ама не што м уе потребно на Ноле да биде прв... не дека не прочитав ама нема везе ми кажаа како идат работите, ако влезе ке бега 415 бода пред Надал а ако го победи ке му бега 2015
 

Гробар Мкд

Не дамо Титулу !!!
Член од
19 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.442
Марди Фиш намалува на 2-1 во сетови, 7-5 во третиот... Дали ќе има сили Фиш за целосен пресврт како Цонга прееска или ова му е максимумот, ќе видиме :D
 
Член од
20 ноември 2009
Мислења
8.150
Поени од реакции
8.893
Браво за Цонга. Како изигра,свака му част.(y)
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.838
Поени од реакции
15.990
Марди Фиш намалува на 2-1 во сетови, 7-5 во третиот... Дали ќе има сили Фиш за целосен пресврт како Цонга прееска или ова му е максимумот, ќе видиме :D
Не верувам, толку беше од Фиш.
Ако не го среди Мареј во 1/2 финалето, секако освојува титула Надал.
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.838
Поени од реакции
15.990
Што така ти ко фан на Ноле да го кажеш ова и од кај знаеш???:D
Немора да значи ако си фан на некој и да не ги гледаш реално работите како што се на терен.
Додуша Мареј до сеа најмногу покажа на турнирот, ама ќе го видиме во 1/2 финалето дали се има сменето нешто кај него и дали е спремен да го победи Надал
 

la-loca

Immortal...
Член од
24 јули 2009
Мислења
2.545
Поени од реакции
1.252
Ајт, Мареј ке го гледаме во полуфинале :D
 
Член од
18 декември 2009
Мислења
6.125
Поени од реакции
872
Многу слаб Надал што му се деси од таа вечер со Дел Потро во првиот сет:confused:
 
С

сашенко

Гостин
Ајдееее Томиќ не играл убаво? стварно не разбирам.... дали ги виде форхенд винерите у пун трк, од агол на теренот?

Федерер, уште една катастрофална стратегија, неможеш вечно да очекуваш противниците да ти се плашат, или да направат грешка кога имаш доминација во мечот, мора да се игра на сигурно не да се игра руски рулет...многу дуели има изгубено на ист начин, премногу..заради неговата незаинтересираност да игра агресивно, наместо тоа се надева дека противникот ќе згреши и он ќе дојде до лесна победа, со што би се зачувал физички за понатака на турнирот...mind games - fail!!! абе каков Цонга бе, по водство од 2-0 не смее да се изгуби, поготово не од лабилен тенисер како Цонга!
Незнам.Малку погледав на стартот и така го пишав ова.Можда после покажал нешто повеќе ама до таму каде што јас гледав не ме импресионираше.
 
Член од
6 април 2009
Мислења
6.146
Поени од реакции
2.985
Моментално Џокович е во послаба форма и мислам дека Цонга може да го победи и да се избори за финале. Надал - Мареј oчекувам да биде интересен натпревар ама тешко дека Мареј ќе изненади.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom