Wimbledon, 13.06 - 03.07.2011

Кој мислите дека ќе го освои Вимболдон, оваа година, во машка конкуренција ?

  • Рафаел Надал

    Гласови: 20 32,3%
  • Новак Џокович

    Гласови: 17 27,4%
  • Роџер Федерер

    Гласови: 22 35,5%
  • Енди Мареј

    Гласови: 0 0,0%
  • Робин Содерлинг

    Гласови: 0 0,0%
  • Давид Ферер

    Гласови: 0 0,0%
  • Енди Родик

    Гласови: 3 4,8%

  • Вкупно гласачи
    62
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.611
Лискицки денес сама себе се победи. На 0-3 во прв сет, каде Шарапова не знаеше каде е излезот од теренот по само 7 минути, не смееше да си дозволи да утне зицер за брејк и за резултат од 0-4 по само 10 мин. После тоа нормално, психички падна и неискусна е, сепак има само 21 година, за разлика од русинкава која е постабилна психички и појака. Како и да е, многу ми се допадна германчево како изигра цел турнир, верувам дека ќе биде од неа голема тенисерка. Башка убавка е.



Нели? :))

А за Ноле утре очекувам да биде ѕвер и на психички и на физички план и нормално победа и пласман во финале. Па здравје боже во недела 5 или 6-то плескање по ред над Надал у рок од 3-4 недели (не знам ни јас кое плескање по ред ќе биде, многу победи ми се собраа на Нолето) :))
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.611
^ Месеци де. Многу кус период ми се виде, па на недели ми дојде некако. :))))))
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.537
Поени од реакции
5.768
Шарапова мене не ми се бендиса денес(како изигра, иначе е топ), и мислам дека може подобро.. Предност е за неа и што нема кокнкуреција, јака, бидејќи во топ 10 се наоѓаат тенисерки, кои можат да победат секој и да бидат победен од секоја... Шарапова е голем фаворит за освојување на Вимболдон и мислам дека ќе го освои...
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Ух повторно самобендисаните фанови, на самобендисаниот Новак Џокович, кој мисли дека тенисот го измислил.Calm down :)
 

Шеј Лонг

Koristam kirilica.
Член од
16 јуни 2010
Мислења
1.987
Поени од реакции
1.610
Денес има супер интересен тенис, првиот меч е оној на Цонга-Џоковиќ, а вториот Надал-Мареј. Очекувам победа на Вилфред и Надал.

^^ Море море какви навијачки има Томич
 

Јунајтед

Indifferent
Член од
5 јануари 2009
Мислења
3.974
Поени од реакции
1.622
Малце офтопик, ама во која кладилница има да типуваш точен резултат ? Во АС имаше, ама баш за овие две утакмици нема.
Инаку Ноле-Рафа очекувам финале.
 
Член од
18 декември 2009
Мислења
6.125
Поени од реакции
872
Nole 1 1,45
Nadal 1 1,45
Уффф ама добри коеф али ризични ми се некако денес...
Надал зошто ми делуваше слабо со Дел Потро и Фиш, а Ноле не на ниво како кога редеше победи ама ипак е добар али мене ми зависи од Цонга да не се здиви и изненади:)
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
7.733
Поени од реакции
7.549
Ако Ноле драстично не си ја подобри формата за да може да му парира на Надал во финалето, тогаш не ни сакам да игра во финале и со пораз да се качи до првото место на АТП.
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
Nole 1 1,45
Nadal 1 1,45
Уффф ама добри коеф али ризични ми се некако денес...
Надал зошто ми делуваше слабо со Дел Потро и Фиш, а Ноле не на ниво како кога редеше победи ама ипак е добар али мене ми зависи од Цонга да не се здиви и изненади:)
Надал +41.5
Џокович 1

така бар јас ги изиграв мислам дека треба да бидат и двата кеца но Мареј ми изгледа некако многу мотивирано..

еве нешто за жените на тенисерите :)

http://gol.hr/clanak/rubrika/u_zaledu/pogledajte-bolje-polovice-i-prekrasne-ljepotice-najboljih-svjetskih-tenisaca.html
 

D_T

Чорбаџи Димко
Член од
8 март 2009
Мислења
2.119
Поени од реакции
1.571
Шо сакам да го скичмат после Ноле на брза рака..... иако и ова до сега на Цонгава за мене е сосема задоволително :rolleyes: !!!
Сепак, мислам дека на крај Рафа ќе освои, ама ај да не преудицирам предвреме... Чуда се случуваат - видовме едно некни.
Инаку, до кое место на АТП ќе се искачи Цонга во понеделеник, ме мрзи да рачунам?!
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
Колкава еуфорија се ствара сега во Лондон и пошироко за Мареј хааха,што ли ќе биде ако изгуби:D или уштеполошо скичмен со 3:0:LOL:
 
Член од
18 декември 2009
Мислења
6.125
Поени од реакции
872
Надал +41.5
Џокович 1

така бар јас ги изиграв мислам дека треба да бидат и двата кеца но Мареј ми изгледа некако многу мотивирано..

еве нешто за жените на тенисерите :)

http://gol.hr/clanak/rubrika/u_zaledu/pogledajte-bolje-polovice-i-prekrasne-ljepotice-najboljih-svjetskih-tenisaca.html
Баш дека е потежок Мареј го играв да губи, а Ноле не го ни чепнав.:)

П.С. Најдобра е на Марди Фиш дефинитивно:cool:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom