Football Manager 2011

Сутлијаш

PAZZO PAZZINI
Член од
5 декември 2010
Мислења
2.614
Поени од реакции
1.550
Имам еден проблем, кога одам на тоа за Search што е, не ми ги дава работите како што треба, нема Player Search и Staff Search табови и сл.. Too many matching results found. Please make your search more specific. Дури и Гугл не помогна...
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
9.049
Поени од реакции
25.035
Нели имаше тука во темава незнам колку страни поназад еден линк за download за тренинзи нешто? Ќе може некој да ми даде линк од тоа да го симнам, да ми каже за што служи и каде да го ставам и активирам? И мислам дека Акси беше тој што игра со Борусија Дортмунд, ќе може линк од формацијата и играчите што и имаш зашто и ја почнав со нив.
 

Сутлијаш

PAZZO PAZZINI
Член од
5 декември 2010
Мислења
2.614
Поени од реакции
1.550
Нели имаше тука во темава незнам колку страни поназад еден линк за download за тренинзи нешто? Ќе може некој да ми даде линк од тоа да го симнам, да ми каже за што служи и каде да го ставам и активирам? И мислам дека Акси беше тој што игра со Борусија Дортмунд, ќе може линк од формацијата и играчите што и имаш зашто и ја почнав со нив.
Еве ти го најдобриот тренинг ever! http://www.fm-base.co.uk/forum/downloads.php?do=file&id=3595 - мада што и со дефолт тренингот се станува шампион и се си е како што треба..

За формација(тактика) користи го ова http://www.fm-base.co.uk/forum/football-manager-2011-tactics-training/73371-jp-woodys-high-scoring-tactic-11-3-a.html , имам многу добро искуство со ова, само со 1 тим беше фејл ептен (Челзи), во 3 сезони имам 2 лигашки титули со таа тактика...

И ако си нов, почни со некој гигант бидејќи со мали тимови живци ќе скинеш...

Edit: Нема да е лошо некое голманче да препорачате за 2013/2014, пошто моментално ми брани Гомес(со Тотенхем играм), а Гомес си е Гомес...
 
Член од
5 септември 2009
Мислења
3.528
Поени од реакции
619
Де Геа или пак земи го Делач ал не веруем дека у Тотенхем моеш да го земеш :)
 

Hellz Guardian

We do what we want
Член од
2 февруари 2008
Мислења
6.927
Поени од реакции
1.337
Со Тотенхем прва сезона шампион во ПЛ :D шампион во ФА Куп, и 1/2 финале ЛШ испаднав од Лион изгубив 1-3 дома и на гости 0-2 тепав.Или се многу добро направени на новиов пач или јас сум многу добар менаџер :p

@Сутлијаш Земи си го Smithies за втор голман, ем за ефтини пари ем врши работа.Гомес е одличен.
 

Сутлијаш

PAZZO PAZZINI
Член од
5 декември 2010
Мислења
2.614
Поени од реакции
1.550
Гомес беше добар, се додека не стасав до крајните кола, ептен почна да кикснува, среќа што ги имав Бејл, Ван дер Ваарт, Леннон и Аквафреска(многу добар напаѓач, во Каљари ќе го најдете) и за малку ќе ја загубив и титулата заради Гомес.. Сеа ќе ги пробам голманите шо викате...
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Со Тотенхем прва сезона шампион во ПЛ :D шампион во ФА Куп, и 1/2 финале ЛШ испаднав од Лион изгубив 1-3 дома и на гости 0-2 тепав.Или се многу добро направени на новиов пач или јас сум многу добар менаџер :p

@Сутлијаш Земи си го Smithies за втор голман, ем за ефтини пари ем врши работа.Гомес е одличен.
До Тотенхем е, истово буквално и јас го постигнав, не купив никого, дури и продадов некои сакатури што се влечат таму како Паласиос, Павличенко итн итн :) Лесно е да се игра со нив, 500 играчи имаат. :)
 
Член од
5 септември 2009
Мислења
3.528
Поени од реакции
619
Е ја со Челси освоив све прва сезона:Премиер Лига, Лига на Шампиони, Фа Куп, Карлинг Куп, Комјунити Шилд и напраев чистка една и сеа втора сезона добро ќе биде меѓу први четири да бидам
 

Сутлијаш

PAZZO PAZZINI
Член од
5 декември 2010
Мислења
2.614
Поени од реакции
1.550
Овој Делац е ѕвер, се договорив со Челзи ама несака да дојде... Имам околку 40 милиони ништо не ми треба, само класа лев бек и класа голман...
 

Hellz Guardian

We do what we want
Член од
2 февруари 2008
Мислења
6.927
Поени од реакции
1.337
До Тотенхем е, истово буквално и јас го постигнав, не купив никого, дури и продадов некои сакатури што се влечат таму како Паласиос, Павличенко итн итн :) Лесно е да се игра со нив, 500 играчи имаат. :)
Павличенко сакатура? :O Првава сезона одличен е кај мене, дае 4 гола на 1 натпревар дури :D Играв 4-4-1-1 со Дефо ко шпиц и ми се повредуваше неколку пати по 3-4 недели, русинов одлична замена се покажа, за разлика од Крауч, скапа во резерви и сега отиде во Болтон за 2,5.Од овие позајмениве сеа незнам кој да шиткам кој да чувам, 20 души на позајмица пратиле :lol:
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.965
Поени од реакции
57.716
Павличенко сакатура? :O Првава сезона одличен е кај мене, дае 4 гола на 1 натпревар дури :D Играв 4-4-1-1 со Дефо ко шпиц и ми се повредуваше неколку пати по 3-4 недели, русинов одлична замена се покажа, за разлика од Крауч, скапа во резерви и сега отиде во Болтон за 2,5.Од овие позајмениве сеа незнам кој да шиткам кој да чувам, 20 души на позајмица пратиле :lol:
Кyle Walker или како и да беше, бекот, никако да си го продал...исто и Rose. А Дос Сантос шитни го одма... :)
 
Член од
29 јануари 2010
Мислења
1.619
Поени од реакции
1.551
Овие интер не се арни давам 40 милиони за пандев не ми го пуштаат у манчестер , демек им бил у прва постава :place:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Павличенко сакатура? :O Првава сезона одличен е кај мене, дае 4 гола на 1 натпревар дури :D Играв 4-4-1-1 со Дефо ко шпиц и ми се повредуваше неколку пати по 3-4 недели, русинов одлична замена се покажа, за разлика од Крауч, скапа во резерви и сега отиде во Болтон за 2,5.Од овие позајмениве сеа незнам кој да шиткам кој да чувам, 20 души на позајмица пратиле :lol:
Кај мене ептен беше крш, се повредуваше често :)
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
9.049
Поени од реакции
25.035
Почнав со Дортмунд, се е ок, само ако може да ми каже некој добар десен бек и некое добро лево крило за не многу пари.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom