Убиен е Осама бин Ладен!

  • Креатор на темата Syn
  • Време на започнување

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.337
Поени од реакции
28.194
Нафтата е поефтинета по смртта на Осама.
чекаа ваков настан за попуст?
 
F

FilipMacedon

Гостин
Ова му доаѓа како она од Жикина династија убили сте мртвога човека :)....само им дадоа повод на Американци да слават за веќе убиен човек, за да не излезе толку лошо претседателството на Обама кој губи во Авганистан и Либија...и да го убија вчера или кога беше,тоа не е спроведување на никаква правда,туку само сила на дело...правилно ке беше да се фати жив и да му се суди,поголем психолошки ефект врз терористите ке има така,вака даваат повод за одмаздување и нови терористички напади...
 

Славјански

Антички Словен
Член од
2 мај 2008
Мислења
5.644
Поени од реакции
1.346
Сигурно 40 голи риби, невини, го сачекале во морето, амерички начин на сваќање на светата книга.
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.822
Поени од реакции
2.914
не верувам дека е мртов три пати веќе кажа дека е мртов и се сомневам дека Осама е измислена личност за да се оправдат Јенките и не постоат АЛ КАЕДА туку ЦИА и МИ6
 

Toecutter

Biafran Baby
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.243
Поени од реакции
2.444
Е сега ме закопа! Ауууу... алал да ти е...
Не бе млад чоек си, какво закопување, погреби,црнила...освен тоа не верувам дека имаш брада како Осама, инаку ќе организиравме еден морнарски погреб...:)
Јас само те цитирав, не направив нешто лошо...:(

А инаку дури размислуваш околу вистинитоста на изјавите на политичарите...бонус прашање колку политичари,корпоративни богаташи и генерали настрадаа од “злиот Осама“ и „Ал-каеда“...бидејќи нели...тие ги носат одлуките на “големиот непријател на правоверните“...шејтанските USA...
 

Nonteizam

Полихистор
Член од
13 декември 2008
Мислења
1.121
Поени од реакции
785
Не бе млад чоек си, какво закопување, погреби,црнила...освен тоа не верувам дека имаш брада како Осама, инаку ќе организиравме еден морнарски погреб...:)
Јас само те цитирав, не направив нешто лошо...:(

А инаку дури размислуваш околу вистинитоста на изјавите на политичарите...бонус прашање колку политичари,корпоративни богаташи и генерали настрадаа од “злиот Осама“ и „Ал-каеда“...бидејќи нели...тие ги носат одлуките на “големиот непријател на правоверните“...шејтанските USA...
Не зборувам во вистинитоста на изјавите на политичарите... туку во направен ДНК тест (емпириски доказ дека Осама е ин факт Осама), за "Justice has been done" на Обама... тоа е сосема друга приказна и празни зборови. Правдата не е задоволена, но убиен е човек кој беше лидер на најголемата терористичка организација во светот - човек кој со своите аудио/видео пораки повикуваше на одмазди, џихади, пролевање на крв и уништување на сите кои не се со нив.
Јас не бев со нив и мило ми е што човекот е мртов.

Колку настрадале незнам... но знам дека Џорџ „даблвју“ Буш не помина баш најдобро. Барем во политички и историски контекст.


 

Toecutter

Biafran Baby
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.243
Поени од реакции
2.444
Не зборувам во вистинитоста на изјавите на политичарите... туку во направен ДНК тест (емпириски доказ дека Осама е ин факт Осама), за "Justice has been done" на Обама... тоа е сосема друга приказна и празни зборови. Правдата не е задоволена, но убиен е човек кој беше лидер на најголемата терористичка организација во светот - човек кој со своите аудио/видео пораки повикуваше на одмазди, џихади, пролевање на крв и уништување на сите кои не се со нив.
Јас не бев со нив и мило ми е што човекот е мртов.

Колку настрадале незнам... но знам дека Џорџ „даблвју“ Буш не помина баш најдобро. Барем во политички и историски контекст.


Е де...Буш само два мандати беше на власт (трет неможеше и да сакаше), веројатно осиромаши после сето тоа, па и притаени писателски таленти откри последно време...
Кутриот...:( а може еден ден по командна одговорност ќе заврши во Хаг ради колатерални штети...:(

Вистинитоста на нечие тврдење во остуство на можност истото да се докаже од независни извори се базира на веродостојноста на оној кој тврди нешто.
Оттука натаму секој со перцепцијата и логиката...:)

Можеби имало мобилна,подвижна лабораторија која за неколку часа анализирала ДНК, на терен и тоа во Пакистан и сега е со во ред...

--- надополнето ---



Совесни луѓе...напатени души за доброто и безбедноста на луѓето по светот...
 

karan

бивш поет, плукач, вљубеник во слободата
Член од
31 мај 2006
Мислења
3.595
Поени од реакции
2.719
Не зборувам во вистинитоста на изјавите на политичарите... туку во направен ДНК тест (емпириски доказ дека Осама е ин факт Осама), за "Justice has been done" на Обама... то
Во наредниот период овој тест ќе биде еден од најскористуваните (најзлоупотребуваните) за "докажување" на личниот идентитет... Тука имаш неограничен простор за штанцање на "докази".

Како и да е интересно ми е што разноразни домашни и странски експерти по нашиве телевизии анализираат, претскажуваат, опишуваат без ниту еден да се замисли за докажливоста на тврдењето на Обама. За нив како и за три четвртини од Американците (и фала му на Бога 1/4 од форумов) "God bless America" значи "Господ живее во Америка". За нив е незамисливо САД да не успеат да го ликвидираат Осам Бин Ладен и човекот да умрел од природна смрт пред неколку (5-6??) години.

Второ нешто што паѓа во очи е како дебилни Американци се радуваат поради смрт, па ја опишуваат веста како "амејзинг", а во слободно време прават глупи фаци и згрозеност поради смрт на некое обично животно.

"Целата акција се одвивала на 700 метри од Пакистанската воена академија која спроед познавачите е еквивалент на американскиот Вест Поинт, и британскиот Сандхурст."

Во ова треба да веруваме??:nenene:
 

wild dolphin

Мал човек а голем ждерач
Член од
12 мај 2009
Мислења
1.702
Поени од реакции
229
незнам што е подобро тој да е жив или мртов, само се молам кај нас да не избие некоја војна, каде имаме Америчка амбасада па и ќеилии на Алкаеда, жив страв ме фаќа.
 

Nonteizam

Полихистор
Член од
13 декември 2008
Мислења
1.121
Поени од реакции
785
Е де...Буш само два мандати беше на власт (трет неможеше и да сакаше), веројатно осиромаши после сето тоа, па и притаени писателски таленти откри последно време...
Кутриот...:( а може еден ден по командна одговорност ќе заврши во Хаг ради колатерални штети...:(

Вистинитоста на нечие тврдење во остуство на можност истото да се докаже од независни извори се базира на веродостојноста на оној кој тврди нешто.
Оттука натаму секој со перцепцијата и логиката...:)

Можеби имало мобилна,подвижна лабораторија која за неколку часа анализирала ДНК, на терен и тоа во Пакистан и сега е со во ред...

--- надополнето ---



Совесни луѓе...напатени души за доброто и безбедноста на луѓето по светот...


Еххх сега... ај не зезај... Американците со 400 милијарди долари потрошени во Авганистан и 800 милијарди долари потрошени во Ирак неможат да испитаат една посрана плуканица од Осама во еден од најголемите сојузници на САД во светот? И тоа во воени акции кога гинат лица во огромни експлозии до непрепознатливост?

За моралот на политичарите најдобрата изрека кажана некогаш е дека се втора најстара професија во светот... и многу слична со првата... Така да тука се сложувам.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom