Фан Клуб: Интер

Сезона 2023/2024


  • Вкупно гласачи
    58
  • Гласањето е завршено на .

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.629
Поени од реакции
43.484
Ibra ne dobi direkten crven,dobi zolt koga ja udri so raka prethodno koga dade gol! Se vrakame vo dobri sansi za titulata,poglup tim od Milan ne se rodil!
Што ви е на вас на форумов бе ? Демек ако има жолт картон не смее директен црвен да јаде а ? Тоа ли ве буни ?

Кога има 1 жолт, судијата прво вади жолт па црвен, ко од денес фудбал да гледате па чудно да ви е ова, кај Ибра само црвениот го извади, и на лајвскор само црвениот седи без жолтиот. Со кој памет бокс у ребра односно удар без топка се казнува само со жолт ? Ибра сигурно нема да игра со Интер бидејќи директен црвен = 2 меча суспензија, а ако одлучи федерацијата може и дополнително да го казни ради тоа што го направи.
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.674
Поени од реакции
6.082
Што ви е на вас на форумов бе ? Демек ако има жолт картон не смее директен црвен да јаде а ? Тоа ли ве буни ?

Кога има 1 жолт, судијата прво вади жолт па црвен, ко од денес фудбал да гледате па чудно да ви е ова, кај Ибра само црвениот го извади, и на лајвскор само црвениот седи без жолтиот. Со кој памет бокс у ребра односно удар без топка се казнува само со жолт ? Ибра сигурно нема да игра со Интер бидејќи директен црвен = 2 меча суспензија, а ако одлучи федерацијата може и дополнително да го казни ради тоа што го направи.
Epa ne vidov deka go izvadil odma crveniot,ako ne propusti nas toa e ogromen plus mora da se iskoristi toa!
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.629
Поени од реакции
43.484
Јас мислам дека му даде втор жолт а не директен не знам...
IBRAHIMOVIC IS SENT OFF! The Swedish striker earns a straight red for lashing out at Rinaldi after the pair jump for a ball together. It appears he hits the Bari man in the back which will mean he will now miss the Milan derby in two weeks time!

Стварно незнам кај го видовте жолтиот :), со оглед дека судијата виде што направи Ибра, да му дадеше само втор жолт тоа ќе беше тежок преседан, али си изреагира соодветно тука и Ибра, сакал некој или не минимум ќе дреме 2 меча на трибини.

--- надополнето ---

Ja би рекол дека е минус тоа за вас :pos:
До некаде си во право, мизерен е во последниов период, али со оглед дека играл и за Интер очекувано е да делува вака фрустрирачки по рана елиминација во ЛШ, веќе видено е ова за нас. Нападот на Милан и без него е опасен, дури и подинамичен е со оглед дека Ибра знае да укочи игра, ама проблемот е што им се губи алтернатива на клупа за напад, како и да е, Милан се за нијанса десеткувани.
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.674
Поени од реакции
6.082
Na Cordoba i Pandev deneska im olesni kako nikogas do sega,tie vo momentov se najsrekni! Jas mislam treba da im kupat avtomobili na Rudolf i na golmanot na Bari:tv:!
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.089
Поени од реакции
12.745
Си ги лупнав Циганите X2 - 3.55,ако влезе ливчево пошто имам врзано и други ке го постирам на фан клубов.Убеден бев дека ке го јадат цигаништава!Тој цигански тим со тие одвратни фудбалери ке биде срам за италија ако бидат шампиони/Пре Наполи него курвите...
 

Ace-Nerazzuri

Професионалец
Член од
13 ноември 2009
Мислења
248
Поени од реакции
50
Ајде пак се вракаме во игра за титула сеа имаат тешко гостување милан во Сицилија ние со Лече
па дербито...

ПС:Нашето летно засилување се повеке изненадува 1-0 за Феенорд,Кастињос стрелец на голот полувреме е сега !!
 
Член од
28 март 2010
Мислења
1.310
Поени од реакции
377
Сега се вратив,имав некоја обврска и гледам штета Бари пак кикснало!Пак се враќаме во игра!АЈДЕ одиме понатаму!

--- надополнето ---

Како не бе другарче.Ова играчиве на БАРИ,пак ме расположија.Нека се мислат Биланистиве пошти им заладило!
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.020
Поени од реакции
1.135
Стварно имаме среќа :) Киксот на Милан ни ја враќа надежта, ги зголеми нашите шанси за одбрана на скудетото. Мислам дека со Бреша ја научивме лекцијата, па наредните натпревари со аутсајдерите од типот лече, киево, чезена треба да бидат лесен плен и во никој случај да не се дозволи да се испуштат важни бодови.
Реално, распоредот на Милан е многу потежок од нашиот, но прво мора да се победи дербито. Потоа, Милан е тимот кој може да загуби а ние само може да добиеме.. затоа психолошката предност ќе биде на наша страна.
 

Шеј Лонг

Koristam kirilica.
Член од
16 јуни 2010
Мислења
1.987
Поени од реакции
1.610
После овој кикс сигурен сум дека ја освојуваме серија А т.е ќе ја одбраниме титулата.
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.299
Поени од реакции
15.535
Ајде пак се вракаме во игра за титула сеа имаат тешко гостување милан во Сицилија ние со Лече
па дербито...

ПС:Нашето летно засилување се повеке изненадува 1-0 за Феенорд,Кастињос стрелец на голот полувреме е сега !!
Друже биди тука, да ти најдам аватарче, и да не се изгубиш зашто ќе го носиш подолго :)

Иначе во право е Syn за тоа ако сме тепале ќе сме биле на -3, ќе беше 4-0 за Милан ако тепавме и ние.

Али Ибра ни заврши поголема работа, без него се многу послаби, очекувам да кикснат двете наредни утакмици :)
 

Ace-Nerazzuri

Професионалец
Член од
13 ноември 2009
Мислења
248
Поени од реакции
50
Друже биди тука, да ти најдам аватарче, и да не се изгубиш зашто ќе го носиш подолго :)

Иначе во право е Syn за тоа ако сме тепале ќе сме биле на -3, ќе беше 4-0 за Милан ако тепавме и ние.

Али Ибра ни заврши поголема работа, без него се многу послаби, очекувам да кикснат двете наредни утакмици :)
Тука сум тука не бегам кладба е кладба Кордоба ме заеба:kesa:
Давај аватар..
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.629
Поени од реакции
43.484
Али Ибра ни заврши поголема работа, без него се многу послаби, очекувам да кикснат двете наредни утакмици :)
Mу се собра многу, од човечки аспект глејте, го набркаа од еден од најдобрите екипи денес во фудбалот, ако не и најдобра, Пике се ќари со Шакира, си доживеа момакот уште една ( рана ) елиминација од натпреварување кое сонува да го освои, во склоп со истото за 180 минути против 5та екипа од Англија не влезе у шанса за гол, сега тимот му се тегне дома со еден мочан Бари која е убедливо најслаба екипа во Италија ... шо е многу, многу е.
Реков, иам разбирање за оваа негова фрустрација, нека ви текне кога испаднаа од Манчестер и кога даде предобар гол од слободен против Фиорентина, како го изгура Мунтари, ко вирусан од сифилис да е, нејќеше ни да се израдува на тој гол, преку кур му беше освојување на Серија А ...
 

WESLEY 10

В А Р Д А Р Е Ц !!!
Член од
6 јануари 2010
Мислења
1.925
Поени од реакции
332
Ахх Санчез Санчез,како само ке ми биде криво овој играч ако не дојде во Интер.Секоја утакмица дава голови,звер од играч.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom