Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .
Член од
16 октомври 2008
Мислења
120
Поени од реакции
10
palermo 2-1 napoli mesten mec sega 2-3 ke bide vo 2 poluvreme
 

Шурикен

Hard Core !
Член од
8 ноември 2008
Мислења
6.559
Поени од реакции
4.072
Вие ке тепате ли денес ? :))) Ајде нешо подетално дајте за утакмицата составот и очекувањата. :)
 

Cuore Rossonero

Rσššσηєјаσ e ιℓ мισ cυσјає
Член од
18 април 2009
Мислења
2.344
Поени од реакции
345
Дајте ја таа шо седеше до Морати што ги креваше рацете на секој фаул за Интер,да и стаиме 1 к*р у раце да го крева :)
 
Член од
29 април 2010
Мислења
1.123
Поени од реакции
170
palermo 2-1 napoli mesten mec sega 2-3 ke bide vo 2 poluvreme
одјеби веке еднаш Амебо.

Мислам дека вечер со победа прајме - 8 од вториот во случајот Интер и до крај ке ни треба само победа а тоа ке е со болонја и нересено со Рома,Калјари или Удине.
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
Вие ке тепате ли денес ? :))) Ајде нешо подетално дајте за утакмицата составот и очекувањата. :)
Ќе биде многу многу тешка утакмица од едноставна причина што ние се бориме за скудето а тие за опстанок би требало да ти е јасно колку ќе биде напната утакмицава.По киксот на Наполи ако победиме ние вечер 99% скудетото е наше така да ќе одиме на победа а дали ќе стигнеме до нејзе ќе видиме во 20:45 кога ќе заврши утакмицата.Кај нас заради повреда ќе отсуствуваат Пато и Неста а Ибра е суспендиран така да составот би требало да биде Абијати,Силва,Јепес,Абате,Замброта,Гатузо,Бомел,Сидорф,Боатенг,Робињо,Касано.
 

Шурикен

Hard Core !
Член од
8 ноември 2008
Мислења
6.559
Поени од реакции
4.072
Ќе биде многу многу тешка утакмица од едноставна причина што ние се бориме за скудето а тие за опстанок би требало да ти е јасно колку ќе биде напната утакмицава.По киксот на Наполи ако победиме ние вечер 99% скудетото е наше така да ќе одиме на победа а дали ќе стигнеме до нејзе ќе видиме во 20:45 кога ќе заврши утакмицата.Кај нас заради повреда ќе отсуствуваат Пато и Неста а Ибра е суспендиран така да составот би требало да биде Абијати,Силва,Јепес,Абате,Замброта,Гатузо,Бомел,Сидорф,Боатенг,Робињо,Касано.
Е фала ти многу. Да играше еден од Пато и Ибра ке влагав, али вака незнам... Страв ми е некако и Бреша е заебана. Сепак фала ти многу уште еднаш :))
 

kpb

Rossonero
Член од
13 јануари 2011
Мислења
183
Поени од реакции
33
Е фала ти многу. Да играше еден од Пато и Ибра ке влагав, али вака незнам... Страв ми е некако и Бреша е заебана. Сепак фала ти многу уште еднаш :))
Се пецнав ја 1000 на краснодар 1 со локомотив москва... местена била жими куроф :) Ја мислам да се вадам на Милан вечер со оглед на тоа дека ќе сакаат што побрзо да осигураат титула.
 
Член од
16 август 2007
Мислења
1.929
Поени од реакции
1.659
И официјално

Abbiati, Abate, Thiago Silva, Yepes, Zambrotta, Gattuso, Van Bommel, Seedorf, Boateng, Cassano, Robinho.
 
Член од
10 октомври 2009
Мислења
2.955
Поени од реакции
1.349
Тој е најдобриот состав моментално средината треба да биде поактивна и очекувам 3 бода.
 
Член од
19 октомври 2010
Мислења
576
Поени од реакции
344
Чим играат со најубавите дресови очекувам победа :) Иначе немојте да се нервирате навикнати сме на промашување зицери на Робињо и Касано, али барем по еднаш да победат доволно е, а Абиати се врати така да не е Амелија да прима поише од еден гол на утакмица :) Ајде со среќа и идеме на 3бода :eek:jea:
 

Stallion

Папион __ •°
Член од
13 септември 2010
Мислења
1.149
Поени од реакции
908
...Иначе Кака не го бива веќе ..
:icon_lol:
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
По играва како да нејќеме да дадеме гол ... :icon_conf
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.868
Поени од реакции
23.201
...Иначе Кака не го бива веќе ..
:icon_lol:
Туф туф, му ја протнал меѓу ноге, и готово најак у свет !

Што се влече по терен ко мува без глава на 80 % од другиве утакмице тоа нема врска
 

Kajgana Shop

На врв Bottom