Детоксикација, марихуана, тест - помош!

коментатор

Пингвин
Член од
25 февруари 2010
Мислења
3.546
Поени од реакции
9.457
Значи за неполни 2часа колку луѓе се јавија со совети да помогнат околу ова прашање:icon_bigg

Има ли многу луѓе искусни, или некои се обидоа совет од кутара да му дадат( како мене на пример).
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
24.644
Поени од реакции
32.676
Ќе да е трол или можеби само само лоша комбинација од исплашен и неинформиран (и уште нешто ама ајде да не бидеме непријателски расположени) :)
Како и да е, може и на некој друг да му користат информациите, така да...

- Тест преку крв е ефикасен само во рок од 12 часа (со нормален метаболизам)
- Преку урина, од 2-3дена до нецела недела, зависи од количината на THC, од метаболизмот и од твојата волја колку чај можеш да испиеш (немој вода пошто е опасно по здравје -озбилно, не ми се пишува сега ама гуглај нешто како drinking too much water и ќе видиш)

...инаку немам дувано многу,еднаш вовлеков и тоа неаселно...
Во твојов случај, немаш гајле... ама кркај чај, нема да ти штети.
 
Член од
30 јули 2009
Мислења
1.770
Поени од реакции
1.058
Ошишај се ќељав. И јади јаболки, многу јаболки.

И не, не се заебавам.
 

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
790
Имам другари што имаат пушено редовно скоро 4 години, али кога зборам редовно, мислам на секој 2 ден.. Престанаа да пушат и сега се во најнормална состојба.. Марихуаната неможе да ти остави трајни последици, туку моментални... Сум имал многу прилики да го увидам тоа.. А баш ме интересира кои се тие трајни последици кои може марихуаната да ти ги остави... ?
Да ти го исуши мозокот, не во буквална смисла ама ај не е за тоа темата.
 
L

Liberation

Гостин
луѓе дајте помагајте како да го прочистам организмот од марихуана... немам дувано многу,еднаш вовлеков и тоа неаселно не ни осетив да ме фати...
:tv: Батка, од едно вовлекување ќе го прочистуваш организмот?

Вака не сум се насмеал одамна :pos2:
 
A

Auditore

Гостин
Meсто да му се смееме и правиме мајтап на негов грб дај стварно да го посоветуваме, ако си вовлекол само еднаш и тоа не асално немај гајле, пиј течности, мочај ко коњ и ќе немаш гајле.
Еее дрогери бе, стрвна ви гузица а?
 
?

..........

Гостин
друже ама ептен не ме сфати

сакав да кажам дека
марихуаната МОЖЕ да остави трајни последици - точно (еве ти и неколку линкови разгледај си #1 #2 #3 )
сега тие последици може да бидат видливи но и немора , може да бидат големи но и немора
офтопик-малку :)
Трајни последици остава алкохолот кога ќе се налокаш како магаре а ке изгледаш како нестабилно теле кога се рага првпат доаѓа на свет и неможе да застане стабилно, за проблемите со лугето околу тебе во алкохолизирана состојба да не збориме....


:tv: Батка, од едно вовлекување ќе го прочистуваш организмот?

Вака не сум се насмеал одамна :pos2:
Да токму така, со еден вовлечен дим нема да го откријат на тест, познавам луге кои дувале по цели денови и не им покажа ништо тестот со урина....и тоа вечерта дуваме а сабајле одат на тест, плукнале во чашката и то:toe:
 
Член од
12 август 2010
Мислења
2.890
Поени од реакции
906
Meсто да му се смееме и правиме мајтап на негов грб дај стварно да го посоветуваме, ако си вовлекол само еднаш и тоа не асално немај гајле, пиј течности, мочај ко коњ и ќе немаш гајле.
Еее дрогери бе, стрвна ви гузица а?

Чим се одлучил на форум да бара спас..не ми се веруе дека е од едно вовлекуење..али сепак он си знае..
 
Член од
13 декември 2008
Мислења
1.085
Поени од реакции
156
офтопик-малку :)
Трајни последици остава алкохолот кога ќе се налокаш како магаре а ке изгледаш како нестабилно теле кога се рага првпат доаѓа на свет и неможе да застане стабилно, за проблемите со лугето околу тебе во алкохолизирана состојба да не збориме....

и што ти беше поентата со ова ?:toe:

да алкохолот може да остави трајни последници после долго редовно конзумирање - на пример цироза на црн дроб
тоа ти што го кажа е моментална последица
и исто така како него марихуаната остава моментални и трајни последици (после подолго време на редовно конзумирање)
 

831

רַב אושר של חוכמה
Член од
8 ноември 2009
Мислења
6.852
Поени од реакции
12.346
Организмот најбоље го чистат мудата - храброста, бунтовноста...имено, треба да им кажеш дека си пушиш трева и дека нема да одиш на тест.
 
Член од
1 април 2007
Мислења
3
Поени од реакции
0
aj be ve molam kazhete mi dali mozhe preku krvna slika da se otkrie ce molam shto pobrgu ,znachi preku krvna slika duvav pred 3 dena i toa malku
 
Член од
4 април 2006
Мислења
9.179
Поени од реакции
3.073
Ако пафкаш секој ден тогаш 60-90 денови за чистење ( зависи метаболизам и килажа )
За разлика од другите нелегални супстанци ТХЦ се сврзува со масно ткиво така да многу време треба за чистење
Ако си пафкаш еднаш неделно за месец дена ќе си океј
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.731
Поени од реакции
11.188
aj be ve molam kazhete mi dali mozhe preku krvna slika da se otkrie ce molam shto pobrgu ,znachi preku krvna slika duvav pred 3 dena i toa malku
Немаш гајле, дувај слободно. На крвна слика имаш еритроцити, леукоцити, и други цити, а за техациња имаш посебен тест.
 
Член од
6 ноември 2010
Мислења
40
Поени од реакции
9
а што да правиме ние што пафкаме подолг период во енормни количини секој ден, пошто ми се спрема тест за една недела негде? некој од поискусните со тестови :(
 

Kajgana Shop

На врв Bottom