Филмски вести

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.343
Поени од реакции
57.960
Па тоа е тоа, многу млади ѕвезди не успеваат, можеби затоа што се обезбедиле финансиски и си бркаат други работи кои ги интересираат. Детето снимаше филм со Шварци кој никогаш нема да се заборави, се возеше на мотор со Guns 'n Roses кои во тоа време беа мега популарни и си ја заврши работата... Друга солидна улога му беше во American History X.
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
Па тоа е тоа, многу млади ѕвезди не успеваат, можеби затоа што се обезбедиле финансиски и си бркаат други работи кои ги интересираат. Детето снимаше филм со Шварци кој никогаш нема да се заборави, се возеше на мотор со Guns 'n Roses кои во тоа време беа мега популарни и си ја заврши работата... Друга солидна улога му беше во American History X.
Шо било ова со моторов со ГнР?
 

TheTimi

Veni Vidi Vici
Член од
11 јануари 2010
Мислења
768
Поени од реакции
37
Пред месец дена излезе трејлер за новиот Трансформерс:
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.292
Поени од реакции
27.805
Пред месец дена излезе трејлер за новиот Трансформерс:
не очекувам ништо од филмов, ме теши тоа шо Меган Фокс ја нема па може за нијанса поарен да биде. Ама тешко.
 

Vlatko_Gjorce

Ѓубре
Член од
17 април 2009
Мислења
2.550
Поени од реакции
2.511
Studio Wants Charlize Theron in "Alien" Prequel, Ridley Scott Doesn't


На Ридли Скот пак го заебаваат овие идиотиве од 20th Century Fox. :tapp:
Не знам шо ги трпи, кога му се мешаат цело време од почетокот на овој проект, нека ги отера у пм и нека го батали филмов. Еднаш го преправија сценариото затоа што не му го одобрија буџетот што го бараше, сега пак го преправаат за да му тутнат некоја позната ѕвезда како Charlize Theron.
--------------------------

Lena Headey Cast as Main Villain in "Judge Dredd" Remake


http://www.worstpreviews.com/headline.php?id=20282&count=0

И онаа малку надеж што ја имав дека ќе направат добар JD филм, испари после оваа вест. Колку добри филмови знате со жена главен негативец...?
А каде еeee Judge Death , б(р)е !!
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.472
Studio Wants Charlize Theron in "Alien" Prequel, Ridley Scott Doesn't


На Ридли Скот пак го заебаваат овие идиотиве од 20th Century Fox. :tapp:
Не знам шо ги трпи, кога му се мешаат цело време од почетокот на овој проект, нека ги отера у пм и нека го батали филмов. Еднаш го преправија сценариото затоа што не му го одобрија буџетот што го бараше, сега пак го преправаат за да му тутнат некоја позната ѕвезда како Charlize Theron.
Богами, знаејќи дека се работи за еден од топ 5 најдобрите сф/хорор филмови на сите времиња, мислам дека има целосно право да одлучува за све! Само проблемот е што физички од поглед на пропорции прилично добро одговара Чарлиз Терон, е сега глумата и е малце послаба страна со исклучок на неколку филмови.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.343
Поени од реакции
57.960
Mislam deka INTERISTA misli na scenata koga maliot e na motorot so drugar mu i od radioto sto go nosat sviri You Could Be Mine od Guns N' Roses ;)
Не, нешто друго гледав, не мислев на тоа.
Инаку Фурлонг се појавува и во видеото од песната, бркотницата со моторот:


Многу луѓе не ги сакаат GnR ама имаа најјаки видеа, оф топик...
 

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.821
Поени од реакции
10.972
Не, нешто друго гледав, не мислев на тоа.
Инаку Фурлонг се појавува и во видеото од песната, бркотницата со моторот:


Многу луѓе не ги сакаат GnR ама имаа најјаки видеа, оф топик...
Jas radi filmov pocnav da gi slusam odamna... ;)

Inace da, spotovite im se vrv posebno ovoj
 

Vlatko_Gjorce

Ѓубре
Член од
17 април 2009
Мислења
2.550
Поени од реакции
2.511

Max Legend

The black swordsman
Член од
27 септември 2010
Мислења
4.339
Поени од реакции
6.478
Studio Wants Charlize Theron in "Alien" Prequel, Ridley Scott Doesn't


На Ридли Скот пак го заебаваат овие идиотиве од 20th Century Fox. :tapp:
Не знам шо ги трпи, кога му се мешаат цело време од почетокот на овој проект, нека ги отера у пм и нека го батали филмов. Еднаш го преправија сценариото затоа што не му го одобрија буџетот што го бараше, сега пак го преправаат за да му тутнат некоја позната ѕвезда како Charlize Theron.
--------------------------

Lena Headey Cast as Main Villain in "Judge Dredd" Remake


http://www.worstpreviews.com/headline.php?id=20282&count=0

И онаа малку надеж што ја имав дека ќе направат добар JD филм, испари после оваа вест. Колку добри филмови знате со жена главен негативец...?
А каде еeee Judge Death , б(р)е !!

Ко тројката и четворката од Осми патник да не беа доволен показател дека серијалот отиде јабана+глупиот crossover со Предаторот,а сега и приквел ќе му прават?Оф мори мајко!

А Лина Хеди е одлична типка,само многу повеќе и прилега да глуми позитивец.
 

Vlatko_Gjorce

Ѓубре
Член од
17 април 2009
Мислења
2.550
Поени од реакции
2.511
Ко тројката и четворката од Осми патник да не беа доволен показател дека серијалот отиде јабана+глупиот crossover со Предаторот,а сега и приквел ќе му прават?Оф мори мајко!
Нема повеќе приквел, искочи нешто сосема трето накрај.

Работава беше што Ридли СКот требаше да го режира, па да се надевавме на уште еден добар Елиен филм покрај кецот и двојката (иако најдобрите филмови дедо Ридли ги направи пред 30 год. - Блејд Ранер и Елиен кецот).

А Лина Хеди е одлична типка,само многу повеќе и прилега да глуми позитивец.
Очекував негативец да биде Judge Death, многу интересен лик. Он е како Џокерот што е кај Бетмен. :)
 
Член од
10 јануари 2011
Мислења
124
Поени од реакции
3
човече некој тука го спомна Blade Runner!!! woooow... инаку тој филм ми е бр.1 од SF филмовите. башка Ридли Скот е господ за правење филмови, нема ниту една утка до сега според мене. Blade Runner е правен по делото на Филип Дик - "Do androids dream of electric sheeps" и на пример интересно е што една иста сцена е искористена во два филма на Ридли Скот, Alien (1979) и Blade Runner (1982). нема врска тоа.

пс-според делата на Филип Дик останати филмови се "Minority Report" и "Scanner Darkly".

ппс-ме интересира што би станало со Star Wars??? некој ако знае нека пише или нека постави линк...

Нема повеќе приквел, искочи нешто сосема трето накрај.

Работава беше што Ридли СКот требаше да го режира, па да се надевавме на уште еден добар Елиен филм покрај кецот и двојката (иако најдобрите филмови дедо Ридли ги направи пред 30 год. - Блејд Ранер и Елиен кецот).



Очекував негативец да биде Judge Death, многу интересен лик. Он е како Џокерот што е кај Бетмен. :)
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.472
Нема повеќе приквел, искочи нешто сосема трето накрај.
Нема да биде сосема трето, сличен филм ќе биде со некои додатоци и наводно оргинални идеи и иновации предложени/замислени од Дeјмнод Линделоф т.е. иако нема да биде приквел сепак ќе има слична тематика, иначе Линделоф беше инволвиран и во Лост :)
 

Max Legend

The black swordsman
Член од
27 септември 2010
Мислења
4.339
Поени од реакции
6.478
човече некој тука го спомна Blade Runner!!! woooow... инаку тој филм ми е бр.1 од SF филмовите. башка Ридли Скот е господ за правење филмови, нема ниту една утка до сега според мене. Blade Runner е правен по делото на Филип Дик - "Do androids dream of electric sheeps" и на пример интересно е што една иста сцена е искористена во два филма на Ридли Скот, Alien (1979) и Blade Runner (1982). нема врска тоа.

пс-според делата на Филип Дик останати филмови се "Minority Report" и "Scanner Darkly".

ппс-ме интересира што би станало со Star Wars??? некој ако знае нека пише или нека постави линк...
1) За Блејд Ранер се сложувам.
2)И Ридли има свои фејлови-Matchstick men anyone?
3)Заборави уште едно есенцијално дело од Филип Дик-Тотаl recall. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom