Фан Клуб: Арсенал

bama

† Револуционер †
Член од
1 февруари 2007
Мислења
2.040
Поени од реакции
362
фала курцу од денешната игра ептен сум задоволен
 

acetetovo

Македонец!
Член од
1 мај 2007
Мислења
4.002
Поени од реакции
2.375
Не заебавајте Шамак оваа беше еден од најдобрите заедно со Аршавин и Насри, незнам зошто викате по него
Зошто не го бива да прими топка и да изгради позиција за шут.

Конечно први на табела:vozbud:
 
Член од
2 август 2009
Мислења
975
Поени од реакции
380
ја гледав цела и сум задоволен.Насри ,Росицки ,Шамак и Аршавин везеа по теренот .Туку на крајот стримот ми се исклучи па ај ако некој ги најде головите нека ги стави да го видам голот на Вилшер
 

stick figure

#MiaSanArsenal
Член од
2 мај 2010
Мислења
4.811
Поени од реакции
3.705
Ах што ми е мило ем драго, си ја фатив двојка и плус на врвот на табелата! :)))
 

Логикс

Gooner
Член од
17 септември 2007
Мислења
7.358
Поени од реакции
2.290
Сите одлични,Клиши можеше МНОГУ подобро да реагира и за двата примени гола,така да,заради тоа и не добива прелазна оценка од мене :))
 

Топче

Арсеналиста
Член од
18 септември 2010
Мислења
9.188
Поени од реакции
14.466
Сите одлични,Клиши можеше МНОГУ подобро да реагира и за двата примени гола,така да,заради тоа и не добива прелазна оценка од мене :))
Ми го зема зборот :) од сите само Клиши ми потфрли... одбраната пак ни е ранлива, воопшто не се сигурни :(
Средината и нападот беа супер, требаше уште барем 2 гола да дадат пошто имавме милион шанси :)
Туку како што напоменав погоре, Насри, Вилшир и Росицки ми делуваа премногу тромо и неподвижно последните 15-20 мин, дали се преморија од брзото темпо кое го игравме посебно во првиот дел незнам, ама Венгер мораше многу порано да менува и да стави свеж играч... за малце ќе направевме од готово вересија
 

Факе

Highbury–the Home of Football
Член од
6 март 2010
Мислења
9.460
Поени од реакции
10.157
Уффффффф..добро е,срце у пети ми отиде се до 4от гол....Абе случајно да не сме 1 место!!?? :back:Конечно мрзата да изигра ТОП,конечно после две утакмици да си тепаме волку слатко :) Утакмицата беше супер дури можам да кажам, дека дури и резултатот според нашите шанси и не е реален .. :) Мислам дека сите беа добри на теренот мало нашето бекче Клиши заеба работа али ништо...
Фабијански-Беше одличен,се до вториот примен гол..според мене тоа беше негова грешка,требаше подобра да реагира.
Скилачи-добро си ја заврши работата денеска,беше одличен во дуелите се на се супер.
Кошченли-жалче,на почетокот му го сокршија носот:pos2:гревче..Добро е шо немаше катастрогални грешки од негова страна,пошо си има он такви..
Сања-добар во дефанзива,само солиден во напад.
Клиши-Ѕверчето нашо крив за првиот гол,но добро е на крај се излезе како шо треба.
Сонг-едно гооолемо браво за него добричко беше,впрочем како и секогаш :)
Вилшер-Оп оп оп,овде онде и тааааааааааааам ГООЛ!!!! Само се питувам дали му е првенец у Премиер Лига??Мислам да..
Насри-Ме разочара шо промаши праазна статива,но одма си ја поправи грешката со голче башка у играта беше добар,покриваше во одбрана во напад супер..
Аршавин-Да да да да да...Тој е тој,нашата МРЗА,али денес мора да му се даде рака зошо ги растури,се одеше преку него,сите контри он ги влечеше,едноствно МЕН ОФ Д МЕЧ според мене.
Росицки-Мислам декаа одлично го замени Фабрегас и во двете улоги шо му беа дадени за овој натпревар-Плеј и капитен :)
Шамак-дрн дрн дрн..гоооол,шанси со глава трчаше и шо ме радува имаше многу малку грешки во пасовите :)
Замените шо влегоа Денилсон и Гибс ради малкуте минути шо ги изиграа само ќе кажам дека добро си ги извршеа задачите.
Немаше трескања на шишиња од страна на Чичко Венгер :) А и нормално немаше потреба.Кларк аххххх..уште не ми е јасно како си примивме два безвезални гола од него.
Арсенал на чело на Премиерлигашката табела...така треба да остане до крај и да си дигнаме едно трофејче :)
Сега мирно ќе си гледам како ке кикснат Манчестер и Челзи :)
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.611
Ги убивте Вила.Убав меч.Одбраната ви е несигурна,ради тоа ги примивте и 2-та гола и можевте да си закомпликувате.
Честито победа.
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.535
Поени од реакции
5.767
Колку само патетично изгледаат последните 4-5 страни... Еве да ве цитирам...

„Па кој кур го вадиш Насри ? Маме ќе ни ебат!“ или ова, подобро е „Извади го Шамак, врска нема“ или, моето омилено „ Стави го Ван Перси, и извади го Шамак, осудени сме на пропаст со него“ и многу многу многу многу други...

Е сега објаснете ми, што направи Насри од 62 минута до 85 ? Два контакти со топка, дали имаше....

Ван Перси беше камен во Брага, па заслужено седна на клупа...

Ако Чамак нема врска, а ни е, веројатно вас, „за жал“ најдобар стрелец, тогаш неможам да го оправдам вашиот муабет... Едноставно не можам.... @Аце тетово, само се жали на Чамак и слично, а кога ке победиме се е добро... Па не бива човеку, или си едното или си другото... Одлучи се..

Аршавин, веројатно беше играч на мечот, со аистенција и гол, а не знам зошто и Чамак не би бил тоа, кога го имаше апсолутно истиот скор, како и него.... Според коментатори и страници тоа беше Арашин, според мене тоа е Чамак..

Лоша одбрана на чело со Клиши... Росицки ме потсети на оној стариот, Арша се буди, Насри повторно на највисоко ниво... Вилшир влегува во форма, имаше доста добри пасови... Сонг солиден...


Едино ме плаши тоа што играме три меча дома, со Виган среда, Фулам сабота, Партизан среда и сите средби треба да се добијат... Останува да видиме шо ке се случи
 

Cannon

Doctor
Член од
22 март 2009
Мислења
5.101
Поени од реакции
5.841
Првото полувреме го изигравме супер, противникот не можеше да ни се доближи до гол. Но на почетокот на второто за 5 мин примивме гол (исто како и со тотнем) и работите почнаа да се разнишуваат. Мислам дека Венгер мора под итно да ги тера со 100 % да влегуваат вп вторите полувремиња за да не не фаќаат на спиење. Но за среќа дојде вториот гол на време и по којзнае кој пат се опуштивме (или го изгубивме фокусот како што милува да каже Венгер) имавме огромен посед но со мислите бевме на друго место и наместо да го дотолчиме противникот сето тоа бескрајно подавање ни се удри од глава и пак почнавме да се тресеме до крајот (се до голот на Вилшер).
Значи на вакви натпревари не смее да му се дава сламка за спас на противникот бидејќи тој автоматски ја здобива психолошката предност.
Сеуште ни се проблем нафрлувањата и тоа посебно онаа втора топка веднаш по расчистеното нафрлување и на тоа мора уште да се работи.
За нападот немам што да кажам мислам дека играч на натпреварот е Аршавин и треба почесто да го гледаме со ваква мотивација и пожртвуваност.
Сега сме на чело на табелата и преоптимистички е уште од сега да речам дека ќе останеме таму до крајот но уверен сум дека по 38 изиграни кола сите останати ќе ни гледаат во грб!!!
 

zee German

mpkfa
Член од
12 август 2009
Мислења
6.403
Поени од реакции
6.024
Браво за победата ,само пак на раб од кикс бевме а контрола цел натпревар...смешно ми беше кога имавме 14 шутови а вила само 3 а резултат 3-2.
Аршавин на ниво али пак лакомеше ,среќа што тоа негово лакомење некласично за игра на арсенал се исплатеше за првиот гол.
Него првиот гол што го примивме Клатенбург незнам како не го забележа напаѓачот на вила кој беше во офсајд и му пречеше на фабијански...али мање битно сега.
 

Cannon

Doctor
Член од
22 март 2009
Мислења
5.101
Поени од реакции
5.841
и не ми е јасно зошто на 1:3 Венгер не го стави Волкот да ги фати на контра бидејќи имаше дури и премногу простор???
 
Член од
2 јули 2010
Мислења
5.872
Поени од реакции
7.295
Уффффффф..добро е,срце у пети ми отиде се до 4от гол....Абе случајно да не сме 1 место!!?? :back:Конечно мрзата да изигра ТОП,конечно после две утакмици да си тепаме волку слатко :) Утакмицата беше супер дури можам да кажам, дека дури и резултатот според нашите шанси и не е реален .. :) Мислам дека сите беа добри на теренот мало нашето бекче Клиши заеба работа али ништо...
Фабијански-Беше одличен,се до вториот примен гол..според мене тоа беше негова грешка,требаше подобра да реагира.
Скилачи-добро си ја заврши работата денеска,беше одличен во дуелите се на се супер.
Кошченли-жалче,на почетокот му го сокршија носот:pos2:гревче..Добро е шо немаше катастрогални грешки од негова страна,пошо си има он такви..
Сања-добар во дефанзива,само солиден во напад.
Клиши-Ѕверчето нашо крив за првиот гол,но добро е на крај се излезе како шо треба.
Сонг-едно гооолемо браво за него добричко беше,впрочем како и секогаш :)
Вилшер-Оп оп оп,овде онде и тааааааааааааам ГООЛ!!!! Само се питувам дали му е првенец у Премиер Лига??Мислам да..
Насри-Ме разочара шо промаши праазна статива,но одма си ја поправи грешката со голче башка у играта беше добар,покриваше во одбрана во напад супер..
Аршавин-Да да да да да...Тој е тој,нашата МРЗА,али денес мора да му се даде рака зошо ги растури,се одеше преку него,сите контри он ги влечеше,едноствно МЕН ОФ Д МЕЧ според мене.
Росицки-Мислам декаа одлично го замени Фабрегас и во двете улоги шо му беа дадени за овој натпревар-Плеј и капитен :)
Шамак-дрн дрн дрн..гоооол,шанси со глава трчаше и шо ме радува имаше многу малку грешки во пасовите :)
Замените шо влегоа Денилсон и Гибс ради малкуте минути шо ги изиграа само ќе кажам дека добро си ги извршеа задачите.
Немаше трескања на шишиња од страна на Чичко Венгер :) А и нормално немаше потреба.Кларк аххххх..уште не ми е јасно како си примивме два безвезални гола од него.
Арсенал на чело на Премиерлигашката табела...така треба да остане до крај и да си дигнаме едно трофејче :)
Сега мирно ќе си гледам како ке кикснат Манчестер и Челзи :)
Баш мирно следи си ги :pos2:

Астон вила се убиваат од трчање против појаки екипи така да..честито победа,тежок меч! :tv:
 

zee German

mpkfa
Член од
12 август 2009
Мислења
6.403
Поени од реакции
6.024
Колку само патетично изгледаат последните 4-5 страни... Еве да ве цитирам...

„Па кој кур го вадиш Насри ? Маме ќе ни ебат!“ или ова, подобро е „Извади го Шамак, врска нема“ или, моето омилено „ Стави го Ван Перси, и извади го Шамак, осудени сме на пропаст со него“ и многу многу многу многу други...

Е сега објаснете ми, што направи Насри од 62 минута до 85 ? Два контакти со топка, дали имаше....

Ван Перси беше камен во Брага, па заслужено седна на клупа...

Ако Чамак нема врска, а ни е, веројатно вас, „за жал“ најдобар стрелец, тогаш неможам да го оправдам вашиот муабет... Едноставно не можам.... @Аце тетово, само се жали на Чамак и слично, а кога ке победиме се е добро... Па не бива човеку, или си едното или си другото... Одлучи се..

Аршавин, веројатно беше играч на мечот, со аистенција и гол, а не знам зошто и Чамак не би бил тоа, кога го имаше апсолутно истиот скор, како и него.... Според коментатори и страници тоа беше Арашин, според мене тоа е Чамак..

Лоша одбрана на чело со Клиши... Росицки ме потсети на оној стариот, Арша се буди, Насри повторно на највисоко ниво... Вилшир влегува во форма, имаше доста добри пасови... Сонг солиден...


Едино ме плаши тоа што играме три меча дома, со Виган среда, Фулам сабота, Партизан среда и сите средби треба да се добијат... Останува да видиме шо ке се случи
Кај го најде ван Перси во Брага ? Човекот ни на клупа не беше.

--- надополнето ---

играчиве не си ги знаете...кога игравме со евертон незнам кој напиша -прекрасен гол на сонг а уствари беше сања...да го гледаш арсенал ајде да речам само 1 сезона не е можно да ги мешаш ... или од оние навивачи на резлутат сте губат кењате тепаат ги воздигнувате како шампиони....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom