Android корисници (проблеми, прашања, совети)

Член од
30 јуни 2008
Мислења
1.966
Поени од реакции
1.241
Брат, инсталирав Skyfire v2.3 ама пак не работи. Читам дека има излезено 3.0 верзија ама никаде не можам да ја најдам, пишува дека ја има во Маркет ама ипак ја нема таму ... Дај ми линк од 3.0 верзија ако веќе ја користиш таа верзија :)
Незнам зошто не работи, јас имам инсталирано 2.01 верзија и работи. За жал немам линк директно од апликацијата, имам симнато зипуван фајл од 700 мб каде што има голем број апликации меѓу кои и оваа. Дали телефонот ти е 2.1 андроид?
 
Член од
22 јули 2009
Мислења
107
Поени од реакции
32
Незнам зошто не работи, јас имам инсталирано 2.01 верзија и работи. За жал немам линк директно од апликацијата, имам симнато зипуван фајл од 700 мб каде што има голем број апликации меѓу кои и оваа. Дали телефонот ти е 2.1 андроид?
Да, 2.1 андроид. Читам овде на Skyfire дека 2.3 верзијата работи само на андроид 1.5 и 1.6 верзија додека 3.0 верзијата работела на андроид 2.х верзија. Ај ќе пробам некако да најдам 3.0 верзија па ќе пишам овде.
 
Член од
12 март 2010
Мислења
203
Поени од реакции
74
Да, 2.1 андроид. Читам овде на Skyfire дека 2.3 верзијата работи само на андроид 1.5 и 1.6 верзија додека 3.0 верзијата работела на андроид 2.х верзија. Ај ќе пробам некако да најдам 3.0 верзија па ќе пишам овде.
пробај со линков ,на странски форум го најдов
http://getandroidstuff.com/skyfire-web-browser-30-andorid-download-social-facebook-browser/
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
LG GT540 opimus корисници, највероватно ќе добиеме и подршка за 2.2 верзија наредниов месец. Ако е така би било одлично останува да видиме. Што како останува да видиме.
 
Член од
22 јули 2009
Мислења
107
Поени од реакции
32
Дечки средив, и се функционира перфектно!!! :) Многу ви благодарам! :)
 

korun

lame
Член од
21 октомври 2007
Мислења
389
Поени од реакции
28
Waze: Community GPS navigation

A social driving navigation app that connects you to other drivers for all the real-time road information you need... every time you drive!

Features:
* Turn-by turn navigation that learns as you drive
* Real-time traffic updates
* Personalized alternative routes
* 4SQR, Facebook and Twitter integrations
* And more...



Ајде да го прошетаме малку Скопје, ептен е празно и никакво на апликацијава. Плус, мојме да се најме и да комуницираме дирекно...
 

BOJ@N

Штрумф Текнувало
Член од
30 ноември 2008
Мислења
884
Поени од реакции
489
LG GT540 opimus корисници, највероватно ќе добиеме и подршка за 2.2 верзија наредниов месец. Ако е така би било одлично останува да видиме. Што како останува да видиме.
ДА? СУПЕР ако е така. Информирај не навремено.
 
Член од
26 ноември 2009
Мислења
89
Поени од реакции
4
како да клам апликации кој ги донлоадирам од маркет или од картичката на мемориската картичка сите ми се инсталирват во телефонот и немам доволно меморија имам 2.1 андроит на лг гт540
 
P

Princ

Гостин
Андроит 2.1 не поддржува app2sd а и не знам дали за тој мобилен некој има направено ROM со a2sd+ поддршка.
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
како да клам апликации кој ги донлоадирам од маркет или од картичката на мемориската картичка сите ми се инсталирват во телефонот и немам доволно меморија имам 2.1 андроит на лг гт540
Најдов тутроијал јас работев се супер 1 недела (многу бавен некако беше) и после тоа се зезна нешто па пак го форматирав. До крај на месецов би требало да добиеме 2.2 верзија (веќе има бета) но сега за сега има неколку проблеми:

What's working: Wifi, GSM (2g/3g), 3D accelerator, sensors, navigation through the base stations
What does not work: Camera, Bluetooth, Fm-Radio, Software Installation on a flash drive.
Known bugs:
1. If the flash drive, for whatever reasons, do not mount, then through the ADB to give the command: "mount-t vfat / dev/block/mmcblk0p1 / sdcard" and then "Settings / Memory / Connect the SD-card.
2. After using the USB-drive, flash drive does not automatically mount: a solution to in paragraph 1, or simply restart the device.
3. WiFi can not automatically obtain an IP address ... solution: a RootExplorer assign the right file / etc / dhcpcd / dhcpcd-run-hooks rwxrwxrwx (777). Forgot immediately assign
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Пристигна новиеот Nexus S (ми се врти од рекламава)


Повеќе имате ТУКА го има најновиот упдејт 2.3. Доколку сакате да имате и вие Voice Search ви го препорачувам http://www.vlingo.com/
 
D

dkonevski

Гостин
HTC Legend upgrade na 2.2 Froyo e dostapna kako sto bese najaveno. edno drugarce uste deneska ja instaliral i si frci verzijata na negoviot telefon :)))))
 
Член од
1 ноември 2009
Мислења
2
Поени од реакции
0
mi treba pomos dali znae nekoj kako da mu napraam sim unlock na htc hero g2 touch da ne idam u mobilara tuku preku net so IMEI
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Останав без телефон ЗОШТО? Па му го покажав маркетот на брат ми, виде што се има и сега сум со едно скапано телефонче нокиа. :pos2:

Што заклучуваме НЕ ГО ПОКАЖУВАЈТЕ АДНРОИД МАРКЕТОТ НА НИКОГО!!!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom