Android корисници (проблеми, прашања, совети)

Член од
20 јануари 2009
Мислења
648
Поени од реакции
527
дали можи да се најди некоја апликација за радио, ама да не бара интернет за слушање, туку како регуларно радио :)) преку антена, оти ZTE Racer-ов нема радио :(
 

Lajce

Не за сркање
Член од
19 април 2006
Мислења
997
Поени од реакции
116
дали можи да се најди некоја апликација за радио, ама да не бара интернет за слушање, туку како регуларно радио :)) преку антена, оти ZTE Racer-ов нема радио :(
За жал неможи. :toe:
 
P

Princ

Гостин
Радиото не е софтверска апликација :)
Значи ако хардверски нема чип за радио во уредот, нема и слушање на регуларно (FM) радио.
 
Член од
26 ноември 2009
Мислења
89
Поени од реакции
4
Спушти BALTIC џоа за балканов :).
Ок фала ама едно ми е чудно дека викате не можело на 1.6 да се стават апликаци на мемори карт баш кај мене јас ставам на 1.6 од компјутер и имам спуштено фајл менаџер преку него ги инсталирам в телефон. Арно ама поновите игри како асассинс крид фифа 10 и една модерн вар мислам беше не ми ги инсталира шо е работава ако можи објаснување вчера го купив лг гт540 и не знам баш да се снајдам
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
јас мислам поубо да ми објасниш сигурно и некој друг го чека одговорот.
Team viewer ти е една од најпознатите програми за remote desktop односно да можеш комјутерот да го контролираш преку интернет. Е сега програмава излезе и за андроид однсно преку телефонот можеш да управуваш со твојот пц.

Да напоменам уште нешто, верзијата е бета а на вашиот пц мора да имате исто така бета верзија од team viewer 6.

Повеќе на http://www.teamviewer.com
 

BOJ@N

Штрумф Текнувало
Член од
30 ноември 2008
Мислења
884
Поени од реакции
489
Според мене TeamViewer е најдобрата програма за Remote Support што некогаш сум ја сретнал. Супер програма, едноставна и функционална, само незнаев дека ја има и за на андроид што е супер. Со еден клик се логираш на компјутер било каде.

Мене ме интересира дали знаете некоја добра програма за андроид - Remote Control слично на Gmote само преку Bluetooth а не преку WiFi.
 
Член од
22 јули 2009
Мислења
107
Поени од реакции
32
Здраво дечки, имам еден ситен проблем па ми треба ваша помош. Инсталирав Adobe Flash Player, и сеуште не можам да гледам On-line стримови како zulu.mk и останати веб сајтови како нив. Што се треба да инсталирам за да можам да гледам on-line стримовите на мојот телефон?

Однапред ви благодарам!
 

thekillagorilla

Мортус
Член од
20 февруари 2007
Мислења
610
Поени од реакции
12
Имам едно прашање во врска со ОС и аппс

Планирам да земам htc desire со андроид 2.2 froyo, е сега ме интересира, дали има апп за да гледам кај ми се пријателите, и ако има такво дали треба и тие да има htc/android/ или ист мобилен оператор или преку wifi?

Дали навигаторот бажи само за Македонија или за други држави?

Дали треба за google maps wifi или дирек е од операторо?

Колку често го полните HTCто?

позз
 
Член од
30 јуни 2008
Мислења
1.966
Поени од реакции
1.241
Здраво дечки, имам еден ситен проблем па ми треба ваша помош. Инсталирав Adobe Flash Player, и сеуште не можам да гледам On-line стримови како zulu.mk и останати веб сајтови како нив. Што се треба да инсталирам за да можам да гледам on-line стримовите на мојот телефон?

Однапред ви благодарам!
И јас го имав истиот проблем со гледање на Зулу и инсталирање на Adope Flash Player, но најдов многу поедноставен начин: Инсталирај си Skyfire кој што подржува Флеш и преку него отварај Зулу, ќе гледаш без проблем. Пробано пред пола саат :tv:
 
P

Princ

Гостин
дали има апп за да гледам кај ми се пријателите, и ако има такво дали треба и тие да има htc/android/ или ист мобилен оператор или преку wifi?
Да, Google Latitude е програмот. Google Latitude работи на повеќе оперативни системи на мобилни (пример, јас си се гледаме со пријатели кај сме што имаат Symbian оперативен систем на мобилниот).

Дали навигаторот бажи само за Македонија или за други држави?
Google Navigator не работи во Македонија, ама можеш да му инсталираш BrutMaps и тој ќе лаже за тебе демек не си во Македонија.

Дали треба за google maps wifi или дирек е од операторо?
Да, треба вифи, ама со BrutMaps можеш да си ги симнеш мапите локално на картичка (процедурата е малку комплицирана, ама не е дека не може да се направи).

Колку често го полните HTCто?
Јас секоја вечер кога легнувам, ама зависи тоа од многу околности, како и колку го користиш најмногу. Во времиња кога сум го оставал "да дише" сум терал и полни 48 часа на едно полнење.
 
Член од
22 јули 2009
Мислења
107
Поени од реакции
32
И јас го имав истиот проблем со гледање на Зулу и инсталирање на Adope Flash Player, но најдов многу поедноставен начин: Инсталирај си Skyfire кој што подржува Флеш и преку него отварај Зулу, ќе гледаш без проблем. Пробано пред пола саат :tv:
Брат, инсталирав Skyfire v2.3 ама пак не работи. Читам дека има излезено 3.0 верзија ама никаде не можам да ја најдам, пишува дека ја има во Маркет ама ипак ја нема таму ... Дај ми линк од 3.0 верзија ако веќе ја користиш таа верзија :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom