Erepublik - помогнете на еМакедонија

Голијат&

...зависи...
Член од
10 мај 2010
Мислења
271
Поени од реакции
9
Ај пратете нешто на Tiho69 , почетник сум, и моментално сум во Bulgaria, western macedonia :(
 
Член од
21 јули 2009
Мислења
876
Поени од реакции
462
Е ова е пукање...


знам темава не е за тоа ама... ова се дешава кога ќе збеснат лазократите (и ќе пропадне договорот со грчките гниди)

:vozbud: :vozbud: :vozbud:
колку голд имаат потрошено овие бре?!?!
 
М

Мартин`

Гостин
Ај пратете нешто на Tiho69 , почетник сум, и моментално сум во Bulgaria, western macedonia :(
Јас ќе ти пратам нешто сега, 30-тина денари за леб да имаш.

Само ќе почекаш малце да ги искористиш ако се биде како што треба би требало до утре и Западна да биде во наша сопственост :)
 
Д

Дамјан_Amstaff

Гостин
Може некој да ми каже како поголемите левели имаат толку strainght? На пример гледам некој имаат по 2000-3000 ,зар тоа им е само од тренинг и од мисии вршење ?

Тренингот исто дава strainght и на 1 левел и на 25левел ? На пример мене ми дава 7 strainght ,а сум 16 левел понатаму повеќе strainght ќе ми дава или исто ?

И како можам да го добијам медалот Super Soldier (advance 250 strainght) ,треба да стигнам само до 250 strainght и готово или за некој определен период да стигнам до 250 strainght не разбирам?
 

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.427
Поени од реакции
6.622
епа исто дава, ама исто ли е да играш 15 дена и 150 дена?
15 дена по 10 сила(со бустер 9+ревард1 = 10) = 150 стренгт
150 дена по 10 сила = 1500 стренгт.
 
Член од
14 јануари 2008
Мислења
4.251
Поени од реакции
909
Може некој да ми каже како поголемите левели имаат толку strainght? На пример гледам некој имаат по 2000-3000 ,зар тоа им е само од тренинг и од мисии вршење ?

Тренингот исто дава strainght и на 1 левел и на 25левел ? На пример мене ми дава 7 strainght ,а сум 16 левел понатаму повеќе strainght ќе ми дава или исто ?

И како можам да го добијам медалот Super Soldier (advance 250 strainght) ,треба да стигнам само до 250 strainght и готово или за некој определен период да стигнам до 250 strainght не разбирам?
Исто дава сила на сите левели. тебе ти дава 7 пошо вежбаш без бустер, вежај со +50% бустерот ке добиваш 10 сила на ден. (со 20% од пријатели и НЕ бонусот). Тие што имаат 3000-4000 сила, вложуваат пари во играва, или имаат компании кои им дозволуваат да вежбаат со наполеон секој ден.
СС медалот се добива за достигнати 250 сила, на секои 250 сила ти дава 5 голд. Нема определен период за тоа,зависи колку си редовен... ако тренираш секој ден ке направиш 250 сила за 25-35 дена, во зависност од бустерот што го користиш. Плус со мисииве сега, можеш за некои си 20 дена да го фатиш медалот.
 

Аеродром

Faithful :)
Член од
15 август 2008
Мислења
2.217
Поени од реакции
256
Има некој да ми прати 5 оружја,му ги враќам ми требаат за мисија !ПС: ако му треба на некој пари за леб,нека пише.

ЕДИТ:13ти левел сум забораив,неможам да давам,ај до утре сум 15ти па ќе спржиме нешто !
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Може некој да ми каже како поголемите левели имаат толку strainght? На пример гледам некој имаат по 2000-3000 ,зар тоа им е само од тренинг и од мисии вршење ?

Тренингот исто дава strainght и на 1 левел и на 25левел ? На пример мене ми дава 7 strainght ,а сум 16 левел понатаму повеќе strainght ќе ми дава или исто ?

И како можам да го добијам медалот Super Soldier (advance 250 strainght) ,треба да стигнам само до 250 strainght и готово или за некој определен период да стигнам до 250 strainght не разбирам?
А си ѕирнал во датите на регистрирање? Знаеш ли дека играва ја играат 3 години?
 
Д

Дамјан_Amstaff

Гостин
Исто дава сила на сите левели. тебе ти дава 7 пошо вежбаш без бустер, вежај со +50% бустерот ке добиваш 10 сила на ден. (со 20% од пријатели и НЕ бонусот). Тие што имаат 3000-4000 сила, вложуваат пари во играва, или имаат компании кои им дозволуваат да вежбаат со наполеон секој ден.
СС медалот се добива за достигнати 250 сила, на секои 250 сила ти дава 5 голд. Нема определен период за тоа,зависи колку си редовен... ако тренираш секој ден ке направиш 250 сила за 25-35 дена, во зависност од бустерот што го користиш. Плус со мисииве сега, можеш за некои си 20 дена да го фатиш медалот.
Па другар 10% од бустерот ,20% од реферали од пријатели , natural enemy 10%... но од сега тој ќе го користам кога ми кажа дека на секој 250 strainght дава 5 голд ми се смени мислење.



Ми требаат 5 оружја и 8 тикети за да ја завршам мисијата Ел Дорадо КОЈА МИ БОДЕ ОЧИ една недела.

За оваа услуга плаќам ,не се секирајте нема да ве заебам или други глупи трикови.

Еве линк од профилот http://www.erepublik.com/en/citizen/profile/4300014 . Ужасно ми треба мисијава ,кој е толку добар да ми помогне ?


А си ѕирнал во датите на регистрирање? Знаеш ли дека играва ја играат 3 години?
Да сум ѕирнал и знам дека тие што имаат по толку strainght играат 2-3 години. Но мислев дека во погорните левели повеќе strainght ти дава тренингот. Ептен спора игра.
 
Член од
14 јануари 2008
Мислења
4.251
Поени од реакции
909
Ми требаат 5 оружја и 8 тикети за да ја завршам мисијата Ел Дорадо КОЈА МИ БОДЕ ОЧИ една недела.

За оваа услуга плаќам ,не се секирајте нема да ве заебам или други глупи трикови.

Еве линк од профилот http://www.erepublik.com/en/citizen/profile/4300014 . Ужасно ми треба мисијава ,кој е толку добар да ми помогне ?
Прашај на чат, имаше некој канал кај шо се даваат тикети и оружје, #misii или нешо слично...
 

Воин без Коњ

краток и јасен
Член од
18 септември 2010
Мислења
850
Поени од реакции
1.213
Прашај на чат, имаше некој канал кај шо се даваат тикети и оружје, #misii или нешо слично...
Кај да влезам на тој чат? Дај таму да прашам за оваа мисијава со 5 оружја и 8 тикети...
 
Член од
16 јули 2008
Мислења
1.858
Поени од реакции
1.034
Има некоја финта како да се игра со мулти?
Пошто вака е тапа.
Пробав со Hide my IP али брзо попив БАН.

А добро ми идеше :D

17 левел 3 фирми - пари пун ко брод.

Гарант некој има многу што ираат со мулти само мора да има некоја финта.
 
Член од
14 јануари 2008
Мислења
4.251
Поени од реакции
909

Sluzbarski

Македонец
Член од
21 јули 2009
Мислења
3.364
Поени од реакции
78
Има некоја финта како да се игра со мулти?
Пошто вака е тапа.
Пробав со Hide my IP али брзо попив БАН.

А добро ми идеше :D

17 левел 3 фирми - пари пун ко брод.

Гарант некој има многу што ираат со мулти само мора да има некоја финта.
менувај тоа Несопирлив :smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom