Erepublik - помогнете на еМакедонија

Sluzbarski

Македонец
Член од
21 јули 2009
Мислења
3.364
Поени од реакции
78
јас не гледам фора....гледам дека татарите се максимални и не отепаа!!! ни претседател ни влада кај нас постои-организираност 0 !!! ќе ги гласа уште еднаш МИЛЕ
 

Black

Еxtravagangsta
Член од
4 февруари 2009
Мислења
121
Поени од реакции
7
Некој ако може да ми донира лебац, под 15ти левел сум не можам да мењам злато :(

--- надополнето ---

BlackMk
 
Б

Бат Елохим

Гостин
јас не можам веќе да се бичкам.... не ми дава да јадам...

Блек, ти пратив нешо за јадење...
 
Член од
21 јули 2009
Мислења
876
Поени од реакции
462
А шо е фората уствари со ова тренинг војнава ?
за таа патриотската мисија треба да утепаш луѓе од природниот непријател на твојата држава...
ако ја исполниш мисијата се добива 50 сила и требаше да биде војната за исполнување на мисиите само...
ама некој наш кренал востание ви јазд и овие се наљутиле...
 

Sluzbarski

Македонец
Член од
21 јули 2009
Мислења
3.364
Поени од реакции
78
за таа патриотската мисија треба да утепаш луѓе од природниот непријател на твојата држава...
ако ја исполниш мисијата се добива 50 сила и требаше да биде војната за исполнување на мисиите само...
ама некој наш кренал востание ви јазд и овие се наљутиле...
а од кај да знајме дали наш кренал востание или е местенка ???
 
Член од
14 јануари 2008
Мислења
4.251
Поени од реакции
909
а од кај да знајме дали наш кренал востание или е местенка ???
Пишува кој го кренал во самиот регион (кај што има со кого граничи, какви ресурси има и сл...) Resistance War active - Started by Oliver Shambevski
 
Член од
16 април 2010
Мислења
2.558
Поени од реакции
1.503
Абе што слушам дека Грциве им кажале некои финти и некој тип на пачови на Бугариве и цел Балкан го овоиле истото им се десило на Турците и они се налутиле и не играат.Не ја играм играва туку ми кажа еден другар за ова па сеа ако може да ми кажете колку е точна?
 

DracevoTheCity

Чиста Македонија !
Член од
7 ноември 2008
Мислења
8.661
Поени од реакции
9.972
Абе што слушам дека Грциве им кажале некои финти и некој тип на пачови на Бугариве и цел Балкан го овоиле истото им се десило на Турците и они се налутиле и не играат.Не ја играм играва туку ми кажа еден другар за ова па сеа ако може да ми кажете колку е точна?
Скрипти користат и грците у бугарите,едно време "штрајкуваа" Турците али сега се вратија да играат. Ако планираш да играш,регистрирај се преку нечив линк ( пример еве преку мојов ) xD

Иначе успеавме да ја одбраниме Источна Македонија од бугарите. Денеска треба да нападнеме негде. Најверојатно ќе го враќаме Повардарие
 

DracevoTheCity

Чиста Македонија !
Член од
7 ноември 2008
Мислења
8.661
Поени од реакции
9.972
Имаше акција за таа мисија,али некој паметњакович си ги осбра картите и оружјето.
Следете го весников дечково најверојатно ќе прави уште една слична акција.
 
Член од
22 ноември 2009
Мислења
644
Поени од реакции
156
имам 10 пушки така да ако му требаат на некој за мисија нека пиши
 

Kajgana Shop

На врв Bottom