Фан Клуб: Јувентус

DangerouzZ

Bianconero Till I Die !
Член од
24 август 2009
Мислења
366
Поени од реакции
21
Колку си смешен човече..или сакаш со ова да покажиш демек за интер не важат истите правила ид ека јувентус е оштетен??..дај преиспитајсе малце и ако си информиран ќе знаеш дека и Адриано кога настапуваше за интер беше казнет поради глумење а овие видеа ти се премногу смешни за да ги коментирам бидејќи кај едниот има каков таков контакт

Во врска со пеналот од Лусио сакаш да кажеш дека имало контакт ? ај видиго видеото пак па после дојди да глумиш паметен ...
За другиот клип не сакам да коментирам зош се сложуем дека нема врска глумењето на пола терен ....
 

Vinnetou

Continium Transfunctioner
Член од
15 мај 2005
Мислења
3.513
Поени од реакции
482
Ќе се врати јачи него икад Милош после суспензијава, 200% сум сигурен! Човек со таков темперамент и посветеност ретко се раѓа. Се гледа дека срцето го остава на терен - и тоа за клуб во кој е член 2 месеца!


А ова нека им служи на чест на Италијанска Федерација. Доаѓаат таленти од странство кои им го подигаат квалитетот на лигата (кој моментално е ужасно низок), а тие им враќаат со безмислени суспензии кои се крајно нефер и за играчот и за самиот клуб.
Ми се допаѓа аргументот на Марота вика: "Ако забележи судијата - играчот добива жолт картон, а ако не види - играчот после тоа добива 2 меча суспензија, казна која е МНОГУ поригорозна."



Според Gazzetta Dello Sport:

Abbiati
Bonera - Sokratis - Nesta - Oddo
Pirlo - Gattuso - Boateng
Robinho
Pato - Ibra

Del Piero - Quagliarella
Marchisio - Aquilani - Melo - Pepe
De Ceglie - Chiellini - Bonucci - Motta
Storari

Пиперот ич не ми прави ќеиф, подобро Мартинез на негово место!
 

Мајло

B I S
Член од
22 јуни 2009
Мислења
1.594
Поени од реакции
940
Кај шупациве Роналдињо ќе игра? И што стана со овој од Арсенал?
 
Член од
3 февруари 2010
Мислења
570
Поени од реакции
69
Мслам дека шансата треба да се бара од затворена игра каде што целосно ќе се неутрализираат Робињо и Пато, кои според мене се најопасни играчи за нашата одбрана која има проблеми против мали, брзи и технички потковани играчи. Успехот во многу тоа ќе зависи од тоа како ќе изиграат Мело, Аквилани и Маркизио кои се можда и најбитните играчи во нашиот состав за натпреварот со Милан.
 

Ивица ЈМК

Forza Juve Per Sempre!!!!
Член од
28 март 2010
Мислења
1.399
Поени од реакции
270
Да бе немам друга работа во вашиот фан клуб ќе влегвам...:tapp:..додуша со твоето реплицирање се гледа твоето ниво на дискусија и сега претпоставувам повторно твојата реплика ќе биди преполна со навреди бидејќи со тоа покажуваш каква ти е културата....и шт постигна со тоа сисај демек испадна попаметен или дека си во твој фан клуб си семоќен??..ако толку се разбираш врати ми со конкретни аргументи а не да навредуваш и да се глупираш(и не ти личи на годините)..и кој ќе ми забрани да влегувам во другите фан клубови??.од каде заклучи дека нон стоп претсојувам во овој фан клуб??..или така си бладваш од памет??..очигледно таквите компелксаши како тебе(кои ги има во голем број во овој форум) не знаат ништо друго освен да пишуваат детски и навредливи постови за фановите на ривалските тимови!..



Па глеам колку немаш друга работа,како така баш коа стаивме клипови за интер ти случајно баш тогаш влезе во наш фан клуб и креваш тензија????Не ти викам ниту забранувам кај да глеаш,ама не ми мрси муда тука дека имало пенал над лусио молим те.Комплекаш си ти а комплекс ти е јуве.Шо кур се замараш дали ни казниле играч или не?????Колку шо знам за шинтер си ти не за јуве.И иди порасни малце и кажуј кој има култура кој не.
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.777
Поени од реакции
5.447
Блан изјави дека Раниери имал опција да бира меѓу Поулсен и Чаби Алонсо,и дека Раниери го одбрал Поулсен:

'It was Ranieri decide - explains Blanc -. We went to him, saying both options are open. We will take the player best suited to his game. We told him take a few days to think about it. A few days after the coaching staff told us the decision. answer was clear: Poulsen.
„Тоа беше одлука на Раниери.Ние отидовме кај него,и му соопштивме дека ги има двете опции отворени(Чаби или Поулсен),и дека ќе го ангажираме оној играч кој најдобро би се прилагодил на неговата игра.Му кажавме дека има неколку дена да ни соопшти за неговата одлука,и неговиот одговор беше јасен:Поулсен“ линк

Истата оваа изјава ја даде и Алесио Секо после добивањето на отказот.
 

BATISTUTA 9

Fiorentina-Partizan-Real
Член од
17 мај 2008
Мислења
2.085
Поени од реакции
266
Блан изјави дека Раниери имал опција да бира меѓу Поулсен и Чаби Алонсо,и дека Раниери го одбрал Поулсен:

„Тоа беше одлука на Раниери.Ние отидовме кај него,и му соопштивме дека ги има двете опции отворени(Чаби или Поулсен),и дека ќе го ангажираме оној играч кој најдобро би се прилагодил на неговата игра.Му кажавме дека има неколку дена да ни соопшти за неговата одлука,и неговиот одговор беше јасен:Поулсен“ линк

Истата оваа изјава ја даде и Алесио Секо после добивањето на отказот.
е баш убава одлука донел :kesa:
 
P

PewDiePie

Гостин
Може тоа време кога ја правел одлуката Чаби не бил нешто посебно добар.
 

шеф на подземје

зумбулот
Член од
25 август 2010
Мислења
1.213
Поени од реакции
76
Може тоа време кога ја правел одлуката Чаби не бил нешто посебно добар.
беше многу добар за разлика од пулсен ,за тоа после таа година го родадија на реал мадрид за повеке од 30 милиона евра
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.033
Поени од реакции
6.055
Еве нешто интересно околу одлуката врз Красиќ.
Има повеќе различни ситуации, дел од вас можеби го виделе веќе, иако е вчера стаено.

 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Не ги сфаќам Италијаниве ... Толку се против странските фудбалери а им дозволија на Шинтер кој што нема ниеден италијанец во тим да освои 5 трофеи ...

Едит : Се извинувам имало Италијанец - Матераци (не знам дали да се смејам или да плачам за типацов)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom