Економски факултет

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
13 август 2010
Мислења
32
Поени од реакции
3
aj ako moze edna informacija, za seminarska po finansisko smetkovodstvo sto treba da se napravi, kolkava treba da bide i do koga da se predade, fala odnapred :):):):pipi:
Прочитав на групата на fb дека најдоцна до први треба да се предадат, и дека треба да биде отприлика 15стр,ама не знам колку се сигурни информациите. Ме интересира од кој зема тема, професорот ти даде или асистентот? Јас од асистентот побарав преку маил и ми даде, меѓутоа и професорот давал овие денови на фах и не знам дали води некој список проф или слично...:S
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
12
Поени од реакции
0
jas uste nemam zemeno tema,zatoa i me interesirase sto kako treba da se napravi i i uste nezz sto ocenka imam :(:(:(
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.134
Поени од реакции
16.010
Има ли трговско резултати? Ако има, ај некој нека стави линк :smir:
 
Член од
21 јануари 2011
Мислења
13
Поени од реакции
0
Ова математика? Мора да има додека трае испитната сесија?

Инаку да прашам за сметководство испитот, доволни ли си дефинициите од збирката да ги учиме за прв колоквиум и + некои книжења што има? Пак од понудените одговори има само еден точен?

да, за математика е, мора да има до утре-задутре пошто после треба да има и дополнителен тест за оние кои имаат само 2 задачи решено...така барем викаат :)
за сметководство испитот...незнам да ти кажам сите викаат да се земело таа скрипта од 140 страни од кај Зоки или либро...
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.134
Поени од реакции
16.010
да, за математика е, мора да има до утре-задутре пошто после треба да има и дополнителен тест за оние кои имаат само 2 задачи решено...така барем викаат :)
за сметководство испитот...незнам да ти кажам сите викаат да се земело таа скрипта од 140 страни од кај Зоки или либро...
Пак ли тестови математика??? Аман бре ..... :nesvest:
 
Член од
23 јануари 2011
Мислења
22
Поени од реакции
0
dali ima rezultati delovna etika? ako ima ke moze link nekoj da stae :D fala odnapred
 
Член од
16 јануари 2010
Мислења
44
Поени од реакции
0
дечки, некој скриптата менаџмент да ја имат? ги превртив странициве никаде не можам да ја најдам
 
Член од
20 декември 2009
Мислења
155
Поени од реакции
0
Ja ima skriptata po menadzment vo zoki , pa ako ja ima nekoj elektronski neka ti ja prati. Inaku site podelbi od ucebnikot gi ima vo taa skripta ili poveketo od niv se tamu? I po ovoj ucebnik li se ,ili od postariot?
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
16
Поени од реакции
0
Aj ve molam nekoj od postarite kolegi neka kaze info za upravuvanje so sistemite kaj zlatka popovska,ima li nekoi prasanja sto najcesto se pagaat,pls
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.151
Поени од реакции
870
Некој од тука има положено деловно планирање на раскажување?
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.984
Поени од реакции
5.600
Kolegi imam edno prasanje do vas. Dali prof.po statistika ima obicaj da ja spusta granicata na dopolnitelen ispit t.e. vo momentot da im dozvoli da polagaat i tie sto nemaat pravo vrz osnova na prvicnite rezultati a se blisko do granicata za dopolnitelen...? Se slucilo li takvo nesto do sega? I ako da, do kolku boda spusta. Pls odgovorete sto,kako.
Спуштал и до 0 бода... оди комотно за дополнителна, па... :)
Само не ти гарантирам ништо. :)
 
Член од
31 август 2010
Мислења
84
Поени од реакции
4
Денес полагав еколошки менаџмент цел испит, имаше 4 прашања од кои 3 ги одговорив целосно, а едното воопшто,
дали некој знае дали пушта со 3 одоговорени? Некои ми викаат дека морало сите 4 за да поминеш :toe:
Јас го имам полагано на испит ама пред две години кога за прв пат го воведоа овој предмет, сега викаат дека било потешко по строг бил Пеце.... Јас тогаш имав 6 прашања и не одговорив 2 и ме пушти ама 6-че :)
Мислам ако ти се целосно одговорени дригите 3 дека ке те пушти, зашто си бара да му пишеш повеќе :)
 
Член од
22 јануари 2011
Мислења
23
Поени од реакции
0
kolegi ... denes bil nekoj na fax ... koga ke se davaat oceni po angliski 2? ima li istaknato? :smir:
 
Член од
23 август 2010
Мислења
37
Поени од реакции
1
да, за математика е, мора да има до утре-задутре пошто после треба да има и дополнителен тест за оние кои имаат само 2 задачи решено...така барем викаат :)
за сметководство испитот...незнам да ти кажам сите викаат да се земело таа скрипта од 140 страни од кај Зоки или либро...
Како тоа?? Само 2, задачи без прашањата?? Ќе има ли истакнато некаде за термини???
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom