Економски факултет

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.150
Поени од реакции
869
Пак јас со проблемот за индексот... Да не знае некој дали и колку се плаќа кога се објавува оглас во весник? :)
Па колешке јави се во редакцијата и прашај, тоа е побрзо отколку да чекаш тука да ти одговорат :)
Ама ајде бидејќи денес е недела сигурно не работаат редакциите. Инаку се наплаќа од карактери (значи букви, интерпункциски знаци, празни места), и не е скапо, не верувам повеќе од 150-200 денари да те фати.
 

girl_girl

пловам на асфалт
Член од
13 јуни 2010
Мислења
913
Поени од реакции
132
ЗНачи вака... Имам книга лани што ја купив додека бев на економски, од Таки Фити економија е. Значи 2008 издание е непипната. Ја шиткам за 1200 денари. Пишете ми порака кој сака да ја купи. Уште еднаш да напоменам дека ми седи веќе година во плакар непипната дека се откажав од економски прерано хаха.
1200 денари...хаха мало сутра. Како прво нова книга е 1200 денари. Толку ги купувавме, а како второ сега излезе ново издание 2010 година.:smir:
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Има ли разлика меѓу стручен труд и семинарска во поглед на страните? Некои викаат стручниот труд имал повеќе страни од семинарската.
Семинарските (оние задолжителните за во индекс кои веќе се укинати како што знам) треба да се околу 12 - 13 страни, а стручниот труд зависи од професорот. Повеќето се држат до истата граница, ама Шуклев пример бара 25 - 30 страни.
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.982
Поени од реакции
5.594
Семинарските (оние задолжителните за во индекс кои веќе се укинати како што знам) треба да се околу 12 - 13 страни, а стручниот труд зависи од професорот. Повеќето се држат до истата граница, ама Шуклев пример бара 25 - 30 страни.
Укинати само за оние што се по нова програма, или за сите???
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Укинати само за оние што се по нова програма, или за сите???
Па не знам како важи, јас такво нешто имам чуено. За подетално треба да ги прашаме на студетнски (не дека они знаат :)).
 

Sawyer

Only God can judge me!!!
Член од
26 август 2009
Мислења
723
Поени од реакции
154
Ukinati se za tie po nova programa,vklucuvajki gi i tie sto se zapisale minatata godina!Jas koa prasav na studentski prasanja,me prasa:koga si zapisan,i koa i kazav deka sum minatata godina mi rece deka nevazi za mene:):):)
 
Член од
12 ноември 2009
Мислења
122
Поени од реакции
0
dali znae nekoj koga odprilika go stava ispitot suklev vo januarska.dali epten na pocetok ili pak dava malku prostor
 
Член од
1 септември 2010
Мислења
38
Поени од реакции
2

jyvation

Пургер
Член од
4 ноември 2009
Мислења
2.152
Поени од реакции
2.754
Абе овие семинарскиве задолжителни се или не??
 
Z

ziko bt

Гостин
Ај едно прашање за постарите Дали основи на сметководство на крај семестар барат домашни работи за професоро да даде оцена?
 
Член од
1 јули 2008
Мислења
2.029
Поени од реакции
2.042
aj ako moze za smetkovodstvo preko nesto drugo...preku ova nesaka..plisss:D
(i ako ima nekoj da znae sto ke ima za 2 kolok.osnovi na smetk. neka kaze)
Не знам што е проблемот, кај мене се е во ред... ај пробај тука. :)

Ај едно прашање за постарите Дали основи на сметководство на крај семестар барат домашни работи за професоро да даде оцена?
Какви домашни работи? Демонстраторот на вежби што ти е ти дал домашни работи? :)
 
Член од
19 февруари 2010
Мислења
144
Поени од реакции
0
moze li nekoj da kaze dali po Makroekonomija dava zadaci na ispit...nekoi formuli i slicno?aj ve molam za pomos
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom