Економски факултет

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
17 февруари 2010
Мислења
46
Поени од реакции
1
Знае некој за управувачко сметководство дали требаат бихејвиористичките аспекти од 6тата глава да се учат??? Фала :)
 

magii

*
Член од
6 јули 2008
Мислења
141
Поени од реакции
10
Пак јас со проблемот за индексот... Да не знае некој дали и колку се плаќа кога се објавува оглас во весник? :)
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.134
Поени од реакции
16.011
Ај вака некој од колегиве од прва, што редовно оди на предавања, да биде љубезен и да ми каже до каде сме математика, и до која страна сметководство и економија :):):)
 
Член од
26 октомври 2010
Мислења
90
Поени од реакции
4
Колку страни минимум треба да биде проектот по основи на маркетинг??
 
V

Viktor g

Гостин
Везе немаш.
6ти е краен рок. А тоа е у понеделник. Па ај ако не сите ќе и ги пратиме на мејл, а она после нека си ги принта.
Ох Боже, кога се давало семинарска или стручен труд на мејл?
od togs pocnuva predavanje na seminarski i strucni trudovi izvinio sto tyi kazav

--- надополнето ---

Пак јас со проблемот за индексот... Да не знае некој дали и колку се плаќа кога се објавува оглас во весник? :)
zavisi vo koj vesnik oglasuvas mislam deka e okolu 300 najeftiniot
 
Член од
10 јануари 2010
Мислења
56
Поени од реакции
0
Да не има некој информација за испитот по финансиски менаџмент кога ке биде во јануарска сесија и дали ке има испит по меѓународна економија?
 
Член од
5 декември 2010
Мислења
1
Поени од реакции
0
Сакам да прашам. како да напишам тема кај Таки Фити, а не е семинарска. Незнам што треба да сто на насловната страна. Материјал имам, но насловната страна ме кочи немам никаква идеа. Помогнете ве молам...

--- надополнето ---

Математика уште две предавања ја завршуваме книгата. А сметководство сме 25 страни пред крај на книгата. значи за втор колоквиум имаме од 156 па се до крај. И нема да бидат прашања од збирката пак. Учи :D: :D
 

filipmakedonski

Македонец
Член од
25 ноември 2007
Мислења
1.278
Поени од реакции
31
Да не има некој информација за испитот по финансиски менаџмент кога ке биде во јануарска сесија и дали ке има испит по меѓународна економија?
неофицијално, на 20ти ке биде финансиски менаџмент, иако конечниот распоред за јануарските испити ке биде објавен во тек на втората колоквиумска недела.
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.134
Поени од реакции
16.011
Сакам да прашам. како да напишам тема кај Таки Фити, а не е семинарска. Незнам што треба да сто на насловната страна. Материјал имам, но насловната страна ме кочи немам никаква идеа. Помогнете ве молам...

--- надополнето ---

Математика уште две предавања ја завршуваме книгата. А сметководство сме 25 страни пред крај на книгата. значи за втор колоквиум имаме од 156 па се до крај. И нема да бидат прашања од збирката пак. Учи :D: :D

А каква тема сакаш да пишеш кај Таки, ако не семинарска? И јас не знам како треба да биде насловната иначе :kesa:
И што планира Драге да предава до крај, ако ни остануваат уште 2 предавања? И сега ме разочара за сметководството ..... Планирав да го оставам да прочитам нешто пред колоквиум, бидејќи ни е последен, ама сеа ќе треба изгледа и него да фатам да го читам :nesvest:
Фала колега за инфо :):)
 

Anne.

~
Член од
4 декември 2009
Мислења
4.629
Поени од реакции
10.284
Универзитет „ Св. Кирил и Методиј“
Економски факултет
Скопје​



Стручен труд по предметот
Основи на економијата


Тема:​


Изработил/а:
Ментор:​
Индекс бр.
Скопје, 2010год.​
 
Член од
30 ноември 2010
Мислења
53
Поени од реакции
3
Kolegi neshto da dadete pomosh za MARKETING MENAGMENT i UPRAVUVANjE SO PROIZVOD za vtor kolokvium ( prashanja, skripta ) ?????????? Blagodaram
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.161
Поени од реакции
888
Има ли разлика меѓу стручен труд и семинарска во поглед на страните? Некои викаат стручниот труд имал повеќе страни од семинарската.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom