Економски факултет

Статус
Затворена за нови мислења.

Lorddd

Титула - Лорд
Член од
18 март 2007
Мислења
1.067
Поени од реакции
53
Боби[Мкд];3853341 напиша:
dali treba matematika da se obrni vnimanie na teorija od knigata? i stavajte apdejt so informacii oti ovaa nedela me mrzi da odam na fakultet, racionalno si go koristam vremeto:pos:
Duuude, каква теорија каков учебник :) Ништо од тоа не треба, прашањата од збирка само.

И јас пак за социологија, гледам има список на страната на факултетот и обележано е за секој посебно семестар - 0,1,2.. Знае некој што е тоа? :)
 
Член од
31 август 2010
Мислења
188
Поени од реакции
33
Duuude, каква теорија каков учебник :) Ништо од тоа не треба, прашањата од збирка само.

И јас пак за социологија, гледам има список на страната на факултетот и обележано е за секој посебно семестар - 0,1,2.. Знае некој што е тоа? :)
Никој ништо не знае за социологијава ееееј....Инаку дознав дека требало до 172 страна, ќе имало есеј, на дополнување и заокружување...Ах и тоа се многу информации за социологија !
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.133
Поени од реакции
15.979
Hah,ne sum znael se,tuku go otvoriv ucebnikot i se prisetuvav za sto se pagjase,a nekoi raboti gi pamtam seuste,inace sea mi tekna,maksimizacijata na profitot e sekogas MC=MR,samo kaj sovrsena konkurencija mislam deka ne bese,da ne recam siguren sum deka bese MC=P,znaci marginalnite trosoci se ednakvi na cenata,zosto tamu ni e dadena cenata i nemozeme na nea da dejstvuvame,tuku ja prijajkame takva kakva sto e i ubavo rascitaj si zosto,tokmu od taa pricina padnav jas na vtoriot kolokvium,ne se rascitav ubavo:):):):)))))


Во право си, МC=P бидејќи кај совршена конкуренција маргиналниот приход ни е секогаш еднаков со продажната цена, бидејќи цената тука не може да се зголеми туку производителите ја прифаќаат, не влијаат врз неа. Еееее па сум научила нешто :vozbud::vozbud:

--- надополнето ---

Kolegi,jas deka minatata godina ne go poloziv matematika i deka nemam prisustvuvano na niedno predavanje,dali ke moze da mi kazete ubavo koi temi se za prv kolokvium,a ako gi znaete ne e na odmet da mi gi kazete i tie za vtor,deka vidov nesto sto ste pisuvale,no mi izglea malce zbunuvacki,kako da ima skrateno nesto od minatata godina:):):):):):)))))))

За прв колоквиум ти се низи и редови, комбинаторика, веројатност и детерминанти и матрици. За втор се останато :):):):)

--- надополнето ---

Математика и Драге кажа дека ќе биде на 02.11.

Него да каже некој колку задачи имало на испит лани во Јануари и дали имало прашања? :)
Јас веќе се откажав... :)
Јас Драге не сум го видела 2 недели :pos2: Не одам на предавања, многу рано ни се :pos2::pos2:
Иначе и јас се откажав од математика, се гледаме на испит :toe:
 

Sawyer

Only God can judge me!!!
Член од
26 август 2009
Мислења
723
Поени од реакции
154
За прв колоквиум ти се низи и редови, комбинаторика, веројатност и детерминанти и матрици. За втор се останато :):):):)

--- надополнето ---



Јас Драге не сум го видела 2 недели :pos2: Не одам на предавања, многу рано ни се :pos2::pos2:
Иначе и јас се откажав од математика, се гледаме на испит :toe:
Hahahaha,fala ti za matematika,a za ekonomija ako prodolzis vaka ke stanes asistent,hehehehehe:):):):):):)))))))))
 
V

Viktor g

Гостин
koga e slikanjeto za treta godina?
27.10-28.10 од 8-18 макар што после 16 нема веќе никој таму можеш кога сакаш до први ја се сликав пред време

--- надополнето ---

Никој ништо не знае за социологијава ееееј....Инаку дознав дека требало до 172 страна, ќе имало есеј, на дополнување и заокружување...Ах и тоа се многу информации за социологија !
Совет не ги чита прашањата на раскажување и дополнување само многу пишувај па дури и непотребни работи потполни простор , а на прашањата на заокружување внимавајте ако имаш под г сите се точни закружете сите така лани ги зезал на едни им кажал само г заокружете на други сите заокружете ги и ги бутнал

--- надополнето ---

За прв колоквиум ти се низи и редови, комбинаторика, веројатност и детерминанти и матрици. За втор се останато :):):):)

--- надополнето ---



Јас Драге не сум го видела 2 недели :pos2: Не одам на предавања, многу рано ни се :pos2::pos2:
Иначе и јас се откажав од математика, се гледаме на испит :toe:
ма кое откажување не се плаши од мат најискрено може да ти даде група за поминување со задачи кој треба да ги препишеш само на испит е малку позезнато
 
Член од
17 март 2007
Мислења
801
Поени од реакции
508
Еве ви голема скрипта менаџмент од Шуклев - се што треба да знаете.Да не кажете после дека ме нема со скриптите.Ај па ЛИБРО може ке даде некој процент :vozbud:

http://www.box.net/shared/dias1m5214
 

Very Nice Girl

Нојс
Член од
25 август 2009
Мислења
1.231
Поени од реакции
160
А Шуки спомна кој кејс ќе го обработуваме утре? Знам дека сум досадна :pipi:
 

Красулка

Replay & Undo
Член од
3 јануари 2009
Мислења
1.508
Поени од реакции
1.157
А Шуки спомна кој кејс ќе го обработуваме утре? Знам дека сум досадна :pipi:
Тој од крај на трета глава-Џорџ Фишер го пренасочува Кодак.
И секако нагласи дека тој нема да се падне на колоквиум.

П.С.Финансиско сметководство е до постојани средства значи 180 страна, денес на предавање кажал:smir:
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
9
Поени од реакции
0
Корпоративно кажа нешто на кој принцип ке биде и има ли некаде некој тест,луѓе кажувајте што да учам тој предмет????
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.133
Поени од реакции
15.979
Hahahaha,fala ti za matematika,a za ekonomija ako prodolzis vaka ke stanes asistent,hehehehehe:):):):):):)))))))))
Ееееее немој асистент, тоа многу ќе ми дојде :pos2:. Да поминам, таман ќе биде :):)

--- надополнето ---

[/COLOR]
ма кое откажување не се плаши од мат најискрено може да ти даде група за поминување со задачи кој треба да ги препишеш само на испит е малку позезнато[/QUOTE]

Дај боже да ми даде нешто полесно, ама јас ко што немам баш среќа ....... ќе биде зезнато на 2ри. :nesvest:
 
Член од
19 април 2010
Мислења
194
Поени од реакции
3
Ееееее немој асистент, тоа многу ќе ми дојде :pos2:. Да поминам, таман ќе биде :):)

--- надополнето ---

[/COLOR]
ма кое откажување не се плаши од мат најискрено може да ти даде група за поминување со задачи кој треба да ги препишеш само на испит е малку позезнато
Дај боже да ми даде нешто полесно, ама јас ко што немам баш среќа ....... ќе биде зезнато на 2ри. :nesvest:[/QUOTE]


на 2 ли ке е колквиум математика?на едно место пишува на 1 на едно на 2 кога е сигурно?
 
Член од
5 декември 2007
Мислења
428
Поени од реакции
5
Некој од колегите што веќе се сликал може ли да ми каже по колку треба да им се искешира за оваа нова идеја ? :wink:
 
Член од
24 септември 2010
Мислења
67
Поени од реакции
2
Тоа систематскиот и вонредните треба да го прават? А сликањето?
 
Член од
4 мај 2009
Мислења
2.173
Поени од реакции
1.372
Некој од колегите што веќе се сликал може ли да ми каже по колку треба да им се искешира за оваа нова идеја ? :wink:
Засега ништо, па ќе видиме, додека се сликавме ништо не ни побараа. :smir:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom