Македонски Идол

Статус
Затворена за нови мислења.

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Горе доле на крај сепак останаа (според мене) најдобрите. Мики е мислам најкомплетен пејач и дури и да не победи, ќе може после ова да почне кариера.ж

Иван исто така е добар, за мене втор фаворит по Мики, а уште пред 3 - 4 години имаше добар настап на М2, иако не беше меѓу првите.

Дејан ми е некако најнедефиниран, затоа што скоро секогаш на гала вечерите го промашував него и некако не ми е толку харизматичен, така што за мене од овие 3ца е најслаб.

За Виктор сеедно ми е, не пееше лошо, не изгледа лошо, ама не ми беше ни ништо посебно. Единствено му признавам дека знаеше да избере песни, скоро на секоја тематска вечер ги бираше баш тие песни на кои ќе помислев дека ќе ги има.
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Стварно најубаво пее, ама не ли ти личи на оној Марјан Стојановски? :icon_lol:
Физички потсетува на него,само не дај боже да му прават песни како него „ одам по жица пеам и се смешкам “ :)
Мики од првата гала одскокнува со квалитет,праведно е да победи. Иако оддамна нема лоши.
 
Член од
4 мај 2009
Мислења
2.173
Поени од реакции
1.372
Вечер

@edennaeden Еден на Еден
21.30 - ново гостување на идолите. Виктор и Јана во студио! Се гледаме на А1, twitter и facebook.
 

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.141
Поени од реакции
5.894
Еве една интересна дискусија што ја најдов на фб.

 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.697
Во финалето ќе пеат сите финалисти по една песна најверојатно...
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
Баш сабајле прашав. Во право си фамилијата му е просечна но имал спонзори од Радовиш и тоа неколку кој гласат за него. ЕНД
Аха, пошто Радовиш е поголем од Битола, а? Си бил во Радовиш? Има села во македонија што се поголеми од Радовиш. Па и да гласаат сите, малце се.
 

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.141
Поени од реакции
5.894
:nesvest::jaj: Не ставиле кредит , греота :nesvest::jaj:
What??? :uvo:


Иначе, само што заврши "Еден на еден" со Жаре, каде што гости беа Виктор и Јана и се потврди тоа што го зборам цело време на форумот - дека Виктор НЕ е арогантна личност како што мислат повеќето. СИТЕ останати идоли го потврдија тоа, а и самиот Жаре си заклучи по разговорот со него. Всушност бил многу смирен тип, многу самокритичен, не се замарал со глупости, ретко кој можел да го изнервира... Типот си беше искрен за се', ништо не криеше, ништо не рече лошо... Дискутираше баш како што доликува на 20 годишен дечко.

Исто така се потврдија и трачевите околу Билјана и Иван, со тоа што кога биле во Словенија, Виктор и Јана биле приморани да спијат во иста соба затоа што нивните цимери (Билјана и Иван) одлучиле да спијат заедно :). А.к.а - Иван го пратил Виктор да спие на местото на Билјана, за оваа да биде цела вечер со Иван.

Кажаа и уште една интересна работа, дека по излегувањето на Виктор спласнала популарноста на останатите 3ца идоли на прошетките низ државава. Т.е., немало веќе толку фанови и врискање како што имаше кога он беше во шоуто.
 
Член од
17 јануари 2011
Мислења
614
Поени од реакции
410
Аха, пошто Радовиш е поголем од Битола, а? Си бил во Радовиш? Има села во македонија што се поголеми од Радовиш. Па и да гласаат сите, малце се.
Злато не ме разбираш,во Радовиш има неколку поголеми фирми и тие му се спонзори и гласат за него, и плус народот што гласа. :smir:

--- надополнето ---

Извинете за ОффТопик али еве како треба да звучи женско за да флези во финале.
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
Злато не ме разбираш,во Радовиш има неколку поголеми фирми и тие му се спонзори и гласат за него, и плус народот што гласа. :smir:
А во Битола нема големи фирми?
 
Член од
17 јануари 2011
Мислења
614
Поени од реакции
410
^ Некои сакат да помогнат,некои не.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom