Македонски Идол

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
28 мај 2008
Мислења
3.966
Поени од реакции
4.073
Прилично многу страници за глупости сте напишале. Случајно вчера гледав за првпат Идол, My Way од Синатра испеана на најдобриот кафански начин, барем такво атмосфера ми долови дечкото од радовиш, тој што ја пееше Мариа, како издишана гума и повеќе не гледав. Дечките се добри за кафански певачи за друго не ги бива, така да им посакувам добра кафанска кариера со по 1000 денари од вечер хонорар, а за повеќе треба стриптиз да играат.
 

Misery

30% off
Член од
3 април 2011
Мислења
1.598
Поени од реакции
2.394
Абе многу лошо почнале да пеат „идоливе“
Се уфилмаа , сеа не им се ни пее коа више се ѕвезди.

Кој и да тепа на идолов му посакувам да нема кариера во областа на музиката , освен можеби Мики.
 
M

Moon Child

Гостин
Се уфилмаа , сеа не им се ни пее коа више се ѕвезди.

Кој и да тепа на идолов му посакувам да нема кариера во областа на музиката , освен можеби Мики.
Не се уфилмаа, немаат време да вежбаат. За рок од една недела ги однесоа во Словенија и ги вратија, а треба да пејат по 2 песни. Немаат време да ги научат и извежбаат, не се тие виновни организацијата е, прават пари на нив. Сетете се колку убаво пееја сите на Мини концертите кога не ги влечкаа никаде и имаа време да вежбаат.
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.145
Поени од реакции
18.173
Вака - така останаа најдобрите двајца(од машкиот дел).Само Дејан сега моментално им е надвор од конкуренција,ако е правилно следниот пат тој е следен за испаѓање.Не го поштовав ни Виктор со пеењето,ама вчера спрема Дејан испеа многу подобро.Дејан изгледаше како напнат тип со мака ,седнат на вц-шолја.
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
Лоша е наградата... Ќе ги пратат да студираат англиски јазик. Како да они се пријавиле да учат англиски и нема логика, на музички идол главна награда тоа што е... Подобро ќе беше за победникот да има албум и готово, а не глупости вакви. Мислам дека другата година ако има треба сериозно да поработат на организацијата, жирито и наградите. Ова на ништо не личи.
Таман сега се популарни, место да ја искористат нивната популарност, ако отидат во странство ќе биде стварно штета.

--- надополнето ---

Гуштеров е од Радовиш...е сега вие мислете му ја :)
Каролина е од Битола, е сега вие мислете му ја.
Боже сачувај, што се нема да ви текне бе :tapp:
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.134
Поени од реакции
16.010
Не ви личи Дејан како Финч од "Американска пита"??? :tv:

:pos2::pos2::pos2:

Лелеее, знаев дека ми личи на некој со таа фацата негова, али не ми текнуваше на кој ... А тоа на Motherfucker да ти било :pos2::pos2:
 
С

Спенсер

Гостин
Лелееее Виктор4еееее... :icon_frow:icon_frow:cry::place:поарно воз да ме прегазеше,ама викторче да не испаднеше :cry:

:tapp::tapp::tapp::tapp::zid:

Каде можам да ги видам кандидатите кои останаа? линк/
 
I

Iblis

Гостин
делот со гуштерот од Радовиш :)
Гуштеров е познат филантроп, човекот има обезбедувано во минатото(поблиско и подалечо), поддршка и спонзорства за разни организации и проекти. Сосема е возможно да покаже желба, да му помогне на сограѓанин на кој му е потребна помош.
Е сеа ова за да биде потврдено ќе треба да биде он прашан. :helou:
 

Diabolical !llusion

Магец
Член од
3 август 2006
Мислења
2.238
Поени од реакции
22
Гуштеров е познат филантроп, човекот има обезбедувано во минатото(поблиско и подалечо), поддршка и спонзорства за разни организации и проекти. Сосема е возможно да покаже желба, да му помогне на сограѓанин на кој му е потребна помош.
Е сеа ова за да биде потврдено ќе треба да биде он прашан. :helou:
ахам, океј,јасно ми е :) :) фала на исцрпниот одговор :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom