Македонски Идол

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.832
Поени од реакции
18.522
Бреј овој Дејан како тргнал ќе победи на крај, ок е се труди и вистина е дека имаше огромно подобрување во пеењето и ако продолжи да се надградува верувам дека ќе може да биде добар пејач од него. Ама факт е дека пее некако без душа, ко да нема сила у гласот, ко да се плаши да го пушти гласот пошто знае дека ќе згреши и ради тоа сите песни некако приспивно ми делуваат. На страна што англискиов изговор не му чини и нема никаква харизма, скромност е доблест со која треба да се гордее секој човек, но не е случај и со оваа професија и со настапите во живо. Мики и Иван се најдобри и се единствените изградени пејачи на идолов, покрај Нико, така да ќе биде штета доколку не победи некој од нив двајца. Виктор ми се допадна како ја испеа Мариа, Мариа вториот пат, кое припаѓање беше кога испадна.
 

Факе

Highbury–the Home of Football
Член од
6 март 2010
Мислења
9.466
Поени од реакции
10.169
:eek:lee::eek:lee::eek:lee::eek:lee::eek:lee::eek:lee::eek:lee::eek:lee::eek:lee::eek:lee::eek:lee::eek:lee::eek:lee::eek:lee::eek:lee::eek:lee::eek:lee::eek:lee::eek:lee::eek:lee::eek:lee::eek:lee::eek:lee::eek:lee::eek:lee::eek:lee::eek:lee::music3::music3::music3::music3::music3::music3::music3::music3::music3::music3::music3::music3::music3::je::je::je::je::je::je::je::je::je::je::je::je::je::je::poss::poss::poss::poss::poss::poss::poss::poss::poss::poss::poss::poss::poss:


Виктор надвор !! :) :)
 
Член од
1 јули 2008
Мислења
2.030
Поени од реакции
2.045
Изгледа сепак имало паметни луѓе во земјава кои што ги ценат вистинските квалитети и вистинскиот човек (Мики или Иван) ќе победи на Идолов.
Кога се ќе се собере и одземе, мое мислење е дека Мики беше најдобар, но му останува уште една вечер да ја одработи прекрасно како што го правеше тоа речиси секогаш досега и да си го добие тоа што дефинитивно го заслужува.
 
M

Moon Child

Гостин
Лоша е наградата... Ќе ги пратат да студираат англиски јазик. Како да они се пријавиле да учат англиски и нема логика, на музички идол главна награда тоа што е... Подобро ќе беше за победникот да има албум и готово, а не глупости вакви. Мислам дека другата година ако има треба сериозно да поработат на организацијата, жирито и наградите. Ова на ништо не личи.
 

Apash

Od kol na kol, kolot vo gazot!
Член од
10 март 2007
Мислења
567
Поени од реакции
15
Не ми е криво што испадна Виктор ама пак ако го споредам со Дејан кој остана во финале , станувам гневен !!! Нема да трујам ништо не сум глуп и не ми треба да сватам многу дека таткото на Дејан има неколку бизниси и дека инвестира многу во ова да остани неговиот семи ретардиран син. А не разбира дека Дејан помалку публика ке има и од Денис Мурат кој има послаби гласовни можности дури и од мене !!! Дејан е комплетен FAIL значи неможам да направам споредба на естрадата такво паше немало до сега. Дури и Чили Вили беше по харизматичен на камера од овај промашен случај. Толку. И искрено се надевам дека барем во финалето ке победи некој што заслужува да е идол , а не некој испрдок како Дејан.
 
Член од
1 јули 2008
Мислења
2.030
Поени од реакции
2.045
Лоша е наградата... Ќе ги пратат да студираат англиски јазик. Како да они се пријавиле да учат англиски и нема логика, на музички идол главна награда тоа што е... Подобро ќе беше за победникот да има албум и готово, а не глупости вакви. Мислам дека другата година ако има треба сериозно да поработат на организацијата, жирито и наградите. Ова на ништо не личи.
Е чекај сега нема да има албум за победникот? :О
Знам дека ќе ги праќаат таму во Англија ли не знам кај беше Англиски да учат (глупости), ама ако не му снимаат албум на победникот... срање.
 

8_88

888
Член од
7 мај 2009
Мислења
1.078
Поени од реакции
1.610
Значи вака Виктор според мене заслужено излезе, додека пак Деан заслужено остана. Деан навистина подобар е од Виктор ( мислам на пеењето ) само што неговиот настап на сцена е на ниско ниво, не изгледа како да сака да пее, а за вокални способности е доста добар.
Друго незнам претходно кој спомна дека Иван не успеал да ги "фати" високите тонови, напротив баш ја испеа перфектно песната (посебно баш беше чудно како можи да ги испее и највисоките тонови) проследена со одлична кореографија, одличен сценски настап....
 
Член од
14 април 2007
Мислења
1.812
Поени од реакции
1.047
Не навивам за никој, ама Виктор испеа стварно добро, и не знам , можеби ќе ме направите луд ама попрво би го слушал него како ја пее Мариа, отколку оригиналот.
Од авион се гледаше дека денес отпеа 100 пати подобро од Дејан, не беше лош Дејан, ама имаше моменти кога "завиваше" со гласот, што мене лично ми влезе тоа во "oчи" и ич не ми се допадна.
 
Член од
25 август 2009
Мислења
2.078
Поени од реакции
1.243
Гуштеров е од Радовиш...е сега вие мислете му ја :)
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Не ми се верува дека Виктор испадна. Конечно им го ограничиле кредитот на малолетничките. Се надевам Дејан(испрдок:pos:) дека ќе испадне и се прашувам како досега не испадна. Мики за идол!
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
Лоша е наградата... Ќе ги пратат да студираат англиски јазик. Како да они се пријавиле да учат англиски и нема логика, на музички идол главна награда тоа што е... Подобро ќе беше за победникот да има албум и готово, а не глупости вакви. Мислам дека другата година ако има треба сериозно да поработат на организацијата, жирито и наградите. Ова на ништо не личи.

Две недели е курсот :)
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Незнам зашто за се во Македонија се мисли дека е наместено.
Да беше наместено немаше ниедно женско да не остане, или па Виктор да отпадне, едноставно гласовите одлучуваат и тоа е можеби лош потег ама сегде е така, можам да блеам на сцена ако имам јако лоби за гласање да стигнам до финале. Тоа е тоа.
Иначе Дејан ми е ОК, има убава боја на гласот специфична.
 
Член од
18 октомври 2010
Мислења
1.824
Поени од реакции
6.093
Не ми се верува дека Виктор испадна. Конечно им го ограничиле кредитот на малолетничките. Се надевам Дејан(испрдок:pos:) дека ќе испадне и се прашувам како досега не испадна. Мики за идол!
Стварно најубаво пее, ама не ли ти личи на оној Марјан Стојановски? :icon_lol:
 

SweetGirl*

мудар посматрач
Член од
9 декември 2009
Мислења
141
Поени од реакции
119
Виктор испаднааааааааааааа...:je::je::je::je::je::je: го чекав овој момент .... сеа ќе се удавиме од солзите на децава ...
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.496
Абе многу лошо почнале да пеат „идоливе“
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom