Македонски Идол

Статус
Затворена за нови мислења.

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
Почнува да ме нервира овој Хихо,ама страшно.
Дај нека дојде тој членот,Голијат мислам дека беше и нека ни каже каков бил во приватен живот,и после ќе го оцрниме во јавност и никој нема да гласа за него :)
Не озбилно,баш ме интересира што човек е надвор од Идолов.

Иначе не се секирајте...јас си навивам онака за Мики и Иво,арно ама сигурен сум дека за две-три емисии ќе отпаднат и до крај ќе одат Виктор,Билјана,Јана и Христијан и ќе победи некој од машкиве.
Од кога отпадна Бети,Македонски Идол за мене го изгуби значењето и сега го гледам онака заради две-три личности и заради одличниот бенд на Тоше..другото е се гола вода.

Сосема незаслужено беше што Бети отпадна...а и за Емилија ми падна жал...лиглето Хихо пак се спаси..ама ако...ќе го јаде кога и да е. :)
 
Член од
3 февруари 2007
Мислења
293
Поени од реакции
30
Како што минуваат емисиите, дефинитивно се издвојува Мики и тој заслужува да биде идолот. А од женските кажав погоре дека Билјана и Бети, ми се добри, Бети отпадна, така што остана Билјана и покрај тоа што морам да кажам дека вчера беше нејзиниот најслаб настап, ама ете, се случува, барем таа беше искрена и си кажа, а не ко некои шо "секогаш се задоволни од себеси". Никој не ме нервира толку колку Христијан, страшно ми е антипатичен, па и вчера со она понашањето Фала, фала ко го исвиркаа.... wtf??? Исто и Виктор ме малку нервира, али не до тај степен ко овој, на него барем не менам канал и за нијанса подобре пее од лиглото. А да и у претходните постови, ја постирав песната на Бети од Макфест, а скоро ја најдов и од М2 и двете ми се свиѓаат, посебно сеа оваа од М2 си ја пуштам деновиве постојано.
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
those awkward moments кога обезбедувањето станува само кога пее Христијан. разбирам симпатии, ама 10 годишни девојчиња,кај и да е вени ќе почнат да сечат за него :) а и не пее толку убаво како што изгледа :) зарем не?
е
Обезбедувањето стануваше за секого навремено успеваа да ги спречат повеќето девојчиња од 10 години да ја окупираат сцената. Единствено не успеаа само за Виктор оти девојчињата извираа од сите страни. Значи не е само за Христијан. За него вчера имаше повеќе хејтери :)
Инаку ебати обезбедувањето „детективи ФОН“ :pos:
 

Тамарче

Ако одам во Битола..
Член од
11 јули 2007
Мислења
3.239
Поени од реакции
223
Испаѓањето на Бети е најголемата грешка во целиот Идол. Христијан вчера се покажа како огромен сељо со таквото понашање. Па онака никогаш нема да може да биди ѕвезда. Емилија со право излезе, бидејќи девојчето нема посебни вокални способности, на моменти дури и ми завива. Билјана мора понеделник да испадни, многу се нервирам со форсирани чупиња. Да, таа има добар глас, меѓутоа не доволно добар за на Идол. Мојот фаворит е Мики, има најмоќен глас од сите таму. Исто ми се допаѓаат Нико, Виктор и Иван, а Ивица не можам да го сварам.
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.566
Поени од реакции
14.338
Срамно, жално и апла очигледно ќе биде дека е местено ако не победи некој од Иван или Мики.
 

Seniorita

џм..
Член од
11 април 2011
Мислења
1.344
Поени од реакции
681
е
Обезбедувањето стануваше за секого навремено успеваа да ги спречат повеќето девојчиња од 10 години да ја окупираат сцената. Единствено не успеаа само за Виктор оти девојчињата извираа од сите страни. Значи не е само за Христијан. За него вчера имаше повеќе хејтери :)
Инаку ебати обезбедувањето „детективи ФОН“ :pos:
незнам, не го гледав до крај :)
 

ITK

Член од
10 октомври 2008
Мислења
1.107
Поени од реакции
51
Нареден понеделник што песни ќе пеат?
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
:pos::pos::pos::pos: иако не бев присутен, знам каква слика си гледал.
Оние не можат со девојчиња од 10 години да се справат, па не со други. Само да не дојде до поголем инцидент :)

незнам, не го гледав до крај :)

Од почеток до сам крај обезбедувањето стануваше за сите па дури и на пауза еднаш ги тргнаа и од Игор кога го нападнаа :pos:

Нареден понеделник што песни ќе пеат?
Денеска одмараат. Ќе им кажат вечерва или наредниве 2-3 дена.
 

wild dolphin

Мал човек а голем ждерач
Член од
12 мај 2009
Мислења
1.702
Поени од реакции
229
освен Бети за која ми е криво што испадна, за Емилија ми се напраи ќеиф, уште Христијан и Ивица да ги видам испаднати. Другите се подобри пеачи и добра конкуренција едни на други што го прави Идолот понеизвесен.

мои фаворити се Мики, Нико, Иван, Јана и Билјана.
 
Член од
4 мај 2009
Мислења
2.173
Поени од реакции
1.372
Еве се големите фанови на Виктор и ХиХо :tapp: :pos:

 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
Еве се големите фанови на Виктор и ХиХо :tapp: :pos:

:pos: Баш се чудев цело време што пишуваше на тоа од далеку се познаваше само гитарата ама цело време си мислев дека е нешто за некој од нив :pos::pos:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom