Македонски Идол

Статус
Затворена за нови мислења.

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.965
Поени од реакции
57.716
Трет пат погрешен/на кандидат/ка испаѓа... глупости !!!
 

Песимист

Добро информиран оптимист
Член од
11 ноември 2008
Мислења
1.676
Поени од реакции
181
Абе ај у к***ц овој занесениот па се извлече.....ке праеме Тони Зен филм eстрада.......со чекераукц финти...:mad:@::mad::mad::mad::mad::::::::mad::mad::mad:@@@@@@@@@@@@@@@@@@:mad::mad::mad::mad:@@@@@@@@@
:nenene::nenene::nenene::nenene::nenene:
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.036
Поени од реакции
6.061
Гревота станува идолот, пред се од оние кои гласаат.
Коментар се нема, и оваа ситуација не заслужува.
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
Коа ќе испадне мајмунон врска нема
 
В

Вори

Гостин
Почнува да ме нервира овој Хихо,ама страшно.
Дај нека дојде тој членот,Голијат мислам дека беше и нека ни каже каков бил во приватен живот,и после ќе го оцрниме во јавност и никој нема да гласа за него :)
Не озбилно,баш ме интересира што човек е надвор од Идолов.

Иначе не се секирајте...јас си навивам онака за Мики и Иво,арно ама сигурен сум дека за две-три емисии ќе отпаднат и до крај ќе одат Виктор,Билјана,Јана и Христијан и ќе победи некој од машкиве.
Од кога отпадна Бети,Македонски Идол за мене го изгуби значењето и сега го гледам онака заради две-три личности и заради одличниот бенд на Тоше..другото е се гола вода.
 
Член од
4 мај 2009
Мислења
2.173
Поени од реакции
1.372
Све пендраци останаа во Идолов, ајде наредна Хихо ќе го земе :pusk: доста време се спасува, валда од 3 пат ќе си иде дома. :)
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.543
Поени од реакции
14.678
Почнува да ме нервира овој Хихо,ама страшно.
Дај нека дојде тој членот,Голијат мислам дека беше и нека ни каже каков бил во приватен живот,и после ќе го оцрниме во јавност и никој нема да гласа за него :)
Не озбилно,баш ме интересира што човек е надвор од Идолов.

Иначе не се секирајте...јас си навивам онака за Мики и Иво,арно ама сигурен сум дека за две-три емисии ќе отпаднат и до крај ќе одат Виктор,Билјана,Јана и Христијан и ќе победи некој од машкиве.
Од кога отпадна Бети,Македонски Идол за мене го изгуби значењето и сега го гледам онака заради две-три личности и заради одличниот бенд на Тоше..другото е се гола вода.
разликата помеѓу кико во приватниот живот не е голема, сепак е добар дечко, исто училиште учевме, генерација ми е, добар е барем колку што се дружев со него, (1-2 год средно) после незз каков стана, дали го мавна филмот во глава и почна да се занесува, разбрав дека конкурирал на повеќе шоуа, во сам свој мајстор бил, и незз во други кој, тое даворче фазла неможам да ти кажам
 
Член од
13 април 2008
Мислења
7.592
Поени од реакции
6.958
Мака ми е што пак испадна девојче, пендреци само останаа .. Ќе фали Ема во шоуто, имаше посебна харизма.

Инаку Јуле ми беше бр.1 вечерва !
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Иако мислам дека требаше машко да испадне, сепак Емилија одамна сакав да испадне, едноставно ме иритираше со гласот... Кристијан или Христијан овој пат убаво успеа за разлика од претходно, а Емилија воопшто не ми се допаѓаше, така да правдата по мој вкус е задоволена. Хихо или како и да го викате требаше место Бети да излезе, ама тоа е тоа...
 
M

Mario Gómez

Гостин
Оди понатаму кој има пари за праќање пораки.

НЕограничен број пораки од еден број =глупост!

Еден по еден да испаѓаат= уште поголема глупост!
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
Јуле супер настап и супер отпеано :) Мики беше добар и да не набројувам вечерва многу поубави настапи на скоро сите отколку минатиот пат.

Христијан има многу хејтери во публика и цело време му дофрлаат. Еден му вика ај наредниот пат да биде испаѓањето :pos:

Децава не се трпат и толку :)
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.748
Поени од реакции
1.855
Зошто бе сите патите по девојките? Па слаби се и не можат со машкиве. Барем овие што останаа. Имаше поквалитетни женски вокали ама или немаа пари да се истуркаат понатаму или едноставно таква им била среќата овој пат. Од овие сега, само Јулијана ја признавам. Грми кога пее, иако вечерва не ми се допадна песната. Преубаво ја испеа, но можеше нешто подобро да избере.
Билјана не ја можам. Ми остави грда слика уште од почеток, кога ја видов како испотена крева раце и нешто се занесува. Сега кога ја гледам едноставно ми смрди. Покрај тоа, очигледно е дека премногу ја форсираат, а бидејќи помина покрај многу поквалитетни девојки јасно е дека неко меџу нама није наш. Не дека има лош глас, ама не заслужува да е сеуште тука.
И со Јана финтата не ја сфаќам. Девојчето е ептен просечно и со гласот и со изгледот и никогаш не ми остава впечаток. Не знам што има и таа што стигнала до тука. Навистина не знам.
Емилија пред време знаев дека ќе испадне кај да е. Ни таа не ми се допаѓаше нешто посебно и да беше до мене, не би ја пуштила да зазема место на некој друг подобар вокал одамна.
Од машкиве навистина скоро сите ми се идентично прекрасни! Не можам да издвојам подобар помеѓу Ивица, Нико, Иван, Виктор и Мики. Дејан има навистина прекрасен глас, но уште не може да се навикне на сцена и да се покаже како што треба. Вечерва мене барем ми се допадна, но треба многу повеќе за да стигне некој од првите што ги набројав. Жал ќе ми е, но знам дека и тој ќе летне за брзо. За Кристијан немам против да испадне и наредниот Понеделник. Ете како што спомнавте, сигурно некој ќе си го земе под своја закрила, па нема да остане без ич. Во Идол мислам дека му е доста.
Значи мој фаворит си останува Ивица, само поради тоа што ми е сограѓанин. Да не беше така, немаше да знам за кого да се определам и уште не ќе знаев за кого да гласам, мамата!:pipi:
 

Синдикат

Мајгада?!
Член од
22 август 2005
Мислења
3.110
Поени од реакции
180
Нико ги растури вечерва ... Ова е негов стил, побавни вокални песни ... Баш сакам да има можност Нико да ја испеј Unchained Melody и со Justin Guarini и Clay Aiken да влези во историјата на Идол.
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.145
Поени од реакции
18.173
Луѓе ,кој испадна,прееска ги гледав,од после настапите не сум во тек?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom