Македонски Идол

Статус
Затворена за нови мислења.
П

Паспарту

Гостин
овие од Куманово сите беа кој од кој.....иначе зошто мислите дека е монтирано???..зарем Тони и Игор туку така ќе одговараат на се и сешто што ќе го видат од презентерите на бина??..и плус ќе пеат заедно со нив??..па не знам кај беше мислам охрид една на сцена беше и камерата од назад како што ја снимаше видливо беше дека и Тони и Игор сосе Калиопи беа на маса..!
Еве ти еден најпрост пример...

Сите аудиции се снимани во текот на летото, а Калиопи 2-3 емисии е со црвена кожна јакна од 50кг :)

Oва на крај излегува дека е "БАУ БАУ" грешка...
 

.:MadMan:.

Ретардиран
Член од
20 август 2010
Мислења
843
Поени од реакции
1.781
А-авион, Б-балон, В-вагон, Д-дигитрон, Г-незнам шо беше, Ѓ-ѓон.....wtf?
Oва е се, само не идол, зарем немаат луѓево самокритичност? Како од дома ги пуштиле? Не ми е јасно...Или им викаат син/ќерка на мајка убав/а најубаво пееш...:nesvest:
 
Член од
14 април 2007
Мислења
1.812
Поени од реакции
1.047
Дајте линк од тоа симпатичното девојче што спомна металхамер погоре што кажа дека работела во бижутерија :)
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
Монтирано е бе, дури и тоа во Скопје. Познавам неколку кои беа на оваа аудиција и ми кажаа дека Турунџиева и уште двајца кои не ги познаваат биле во жирито.
 
Член од
26 октомври 2009
Мислења
273
Поени од реакции
33
Трипувам трипувам најсмешен ми беше :pos2::tapp:
каква појава е само типчево :uvo:

Macedonian Idol - Огнен Бацарија
http://mesto.com.mk/video/WAGGY75RRDBM/Macedonian-Idol--Огнен-Бацарија

--- надополнето ---

Дајте линк од тоа симпатичното девојче што спомна металхамер погоре што кажа дека работела во бижутерија :)
За оваа мислиш така!?
http://mesto.com.mk/video/3XUS9XUM9113/Macedonian-Idol--Драгана-Станковиќ
 

DracevoTheCity

Чиста Македонија !
Член од
7 ноември 2008
Мислења
8.660
Поени од реакции
9.960
Дечкото што ја пееше "Полско цвеќе"....Не знам дали можам тоа да го опишам....Викање, драма, актерска игра, мислиш ќе извади нож ќе испоубие се или пак срце ќе го удри од што поцрвене од викање...:)
П.С Да ви помогнам со еден детал до сите оние што се уште мислат дека не е монтирано. Жирито облечено со шалови и џемпери, а кандидатите по кратки ракави. Доволно???
Со мене учи ! :pos:

п.с 100% монтажа.....
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.989
Поени од реакции
5.617
Вчера една 33-годишна добро пееше.
 
Ч

Чај

Гостин
Да живее жирито на Македонски идол и сите шо се нафатиија да пеат во него ме смеат секоја вечер. Иако е монтажа мене ми е интересно :pipi: :pipi:
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
Монтажа е се гледа плус Калиопи летово била во словенија или хрватска подоцна се приклучила на жириво.Очекував повеќе од идолов е ќе видиме понатаму
 
V

Vollstandig

Гостин
Eве пример оти е монтирано:

http://mesto.com.mk/video/XSD4G1W587X1/Macedonian-Idol--%D0%9C%D0%B8%D1%80%D0%BE%D1%81%D0%BB%D0%B0%D0%B2-%D0%A1%D0%B8%D0%B1%D0%B8%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D1%81%D0%BA%D0%B8


Глеајте го батето, во кратки ракави, Игор во волнена блуза и шал, калиопи кожна јакна, тони селска кошула.

Сите во зимска опрема, а дечково во антифриз форм.

Значи како не ми е јасно со кој ум го монтираат? Шо си велат “Еј ај бе ќе ги монтираме посмешно да стој?“ Па имаат памет овие шо пеат да речат, кој кур ќе ме монитрат или нека ме даат као што си пеев или ич нека не замарат.


Исти е случајот, ако некој отвори тема: Дали сакате сладолед, и неколку машки пишат, да обожава, лижам секој ден.
И сеа модератор ја менува темата во : Дали сакате секс со машко:)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom