Фан Клуб: Барселона

Член од
12 април 2010
Мислења
1.602
Поени од реакции
890
Меси има 3 жолти картони.
vs Valencia
vs Athletico Madrid
vs Real Madrid


www.soccerway.com

најдобра страна,од статистики има се.
 

Ekimot

Cule
Член од
4 февруари 2010
Мислења
473
Поени од реакции
502
Valdes, Mascherano, Messi, and Busquets, who didn’t play, are still one card from suspension
извор: fcbarcelona.com
 

^Capo^

Креативец во движење:)
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.752
Поени од реакции
285
И страната на Барселона е контрадикторна...
 
Член од
27 септември 2009
Мислења
2.175
Поени од реакции
1.041
Valdes, Mascherano, Messi, and Busquets, who didn’t play, are still one card from suspension
извор: fcbarcelona.com
Е ајде разбери ги.... Овде пишува дека е во опасност и Меси, во статистиката на официалната пишува дека има 3 жолти картони ( за Чави си пишува дека има 5 ) . . . А крај краева не е ни битно колку има, мала е веројатноста Меси да направи жолт не до Ел Класико, туку до крајот на сезоната . . .
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.279
Поени од реакции
17.958
Маскерано ќе направи некоја беља сигурно.
 
Член од
17 март 2011
Мислења
28
Поени од реакции
11
Znae nekoj neshto za Puyol??? Ke se vrati li za Villareal???
Se nadevam deka protiv Zadrid ke sme kompletni :D
 

MartinFCB

Fcb
Член од
22 октомври 2010
Мислења
317
Поени од реакции
47
Znae nekoj neshto za Puyol??? Ke se vrati li za Villareal???
Se nadevam deka protiv Zadrid ke sme kompletni :D
Ништо не се знае за тој човек се ги одолговлечуваат рокот за одмор што му е даден, да се надеваме дека ке се врати за Виљареал, а против реал ке ни е повеќе од потребен. И добредојте на форумот, се надевам дека ке славиме многу титули ззаедно. :back:
 
Член од
21 август 2008
Мислења
5.204
Поени од реакции
953
операцијата на абидал заврши во ред колку време ке биде оут ??? знаенекој повеке ?? знам дека мин 4 - 6 месеци ама ...
 
R

Rigel Kent

Гостин
Е ајде разбери ги.... Овде пишува дека е во опасност и Меси, во статистиката на официалната пишува дека има 3 жолти картони ( за Чави си пишува дека има 5 ) . . . А крај краева не е ни битно колку има, мала е веројатноста Меси да направи жолт не до Ел Класико, туку до крајот на сезоната . . .

Za mene oficialna e ovaa strana izgleda ima nekoj karton na super kup ako se smeta toa?? Podobro Messi da vleze od klupa ili pak da dade gol pa odma zamena.

--- надополнето ---

 
Член од
11 јуни 2007
Мислења
1.505
Поени од реакции
1.302
Сега да ги тепаме Вилјареал и да поминеме добро на Ел класико (99 % проценти сум сигурен дека ќе тепаме 1 % за нерешено Мурињо ако ја постави играта како лани со Интер) титулата ќе биде наша !!! После и со два порази до крајот на сезона а Реал сите да ги тепа пак ќе бидеме пред Реал Мадрид !!! А и моментално е таква ситуацијата !!! Со исто бодови ние сме први !!!
 
Член од
27 септември 2009
Мислења
2.175
Поени од реакции
1.041
Сега да ги тепаме Вилјареал и да поминеме добро на Ел класико (99 % проценти сум сигурен дека ќе тепаме 1 % за нерешено Мурињо ако ја постави играта како лани со Интер) титулата ќе биде наша !!! После и со два порази до крајот на сезона а Реал сите да ги тепа пак ќе бидеме пред Реал Мадрид !!! А и моментално е таква ситуацијата !!! Со исто бодови ние сме први !!!
Тони, а бре и да ја постави играта така, одбраната на Реал Мадрид и профилот на дефанзивни играчи за разлика од оние на Интер е 0, и неможат така да ориграат... Башка Реал мора да оди на победа, тие се втори !!!!!

--- надополнето ---

Да не слушна вчера некој, за кој играч од младинциве кажуваше коментаторот на Алфа дека закаснал на тренинг ( или се глупираше како и вообичаено :) )
 

Kajgana Shop

На врв Bottom