Фан Клуб: Барселона

Член од
8 октомври 2007
Мислења
4.680
Поени од реакции
8.511
стипсбург
абидал го фати за врат ван перси така?
зошто не го исклучија?
за тоа не доби картон тој а ван перси добива 2ор жолт за шут 2 секунди од свирењево на судијава.
и за тебе можи да беа пенали и тие на крај алвес кога се тркалаше по земја ама не си во право
Нема да се расправам со тебе, и сам знаеш дека не си во право, и навивачите на Арсенал (поголем дел од нив) кажаа дека не им е крив судијата за поразот
(читај на нивни фан клуб).
За пеналот..топката го помина играчот на Арсенал, Педро беше во трк, имаше испружена нога од играчот на Арсенал и контакт со колено..сето ова = пенал
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
5.539
Поени од реакции
4.066
На некој едноставно не треба да му се црта и објаснува.
dawson-crying.jpg
 
Член од
8 октомври 2007
Мислења
4.680
Поени од реакции
8.511
уште пред да почне првиот натпревар мислев дека барса сигурно оди понатаму,колку и да е овој тим ривал на мојот омилен едноставно мора да се признае дека барселона вечерва беше подобра.Е сега пенал врз Меси можеби имаше,но знаеш ли што значи за целиот тим на Арсенал Ван Перси да добие црвен картон?јасно ми е дека по свирежот на судијата не треба да се игра и дека тоа е жолт картон,но на ваков важен натпревар?Не.Реално Барселона беше подобра ама дека голем удел во победата имаше судијата тоа неможе да се негира пенал и црвен картон се премногу.А дали сум ја слеп или не ти не треба да спомнуваш затоа што ја не упатив ништо навредливо кон тебе.
Ван Перси уште во првото полувреме цело време беше нервозен и имаше доволно стартови за да во 2 полувреме добие 2 жолт.
Без разлика на тоа, правилата се тие, игра после свиреж на судијата=жолт картон.
 
Член од
4 јули 2009
Мислења
4.795
Поени од реакции
3.492
Ван Перси уште во првото полувреме цело време беше нервозен и имаше доволно стартови за да во 2 полувреме добие 2 жолт.
Без разлика на тоа, правилата се тие, игра после свиреж на судијата=жолт картон.
правилата се за да се кршат во дадени ситуации,се сеќаваш на СП во Јужна Африка?Судиите не даваа жолти картони во вакви ситуации затоа што не се слушаше свирчето од гласните вувузели
 
Член од
30 октомври 2008
Мислења
1.046
Поени од реакции
35
абидал требаше уште во прво полувреме да добие црвен картон
тоа со меси не беше пенал
е вака ми тераш ти муабет
 
Член од
14 декември 2007
Мислења
3.271
Поени од реакции
708
Ako Barcelona nekogas vo idnina vo bilo koj natprevar napravi 0 (NULA) sutevi na golot togas poveke nema da sum navivac na Barcelona
 
Член од
8 октомври 2007
Мислења
4.680
Поени од реакции
8.511
правилата се за да се кршат во дадени ситуации,се сеќаваш на СП во Јужна Африка?Судиите не даваа жолти картони во вакви ситуации затоа што не се слушаше свирчето од гласните вувузели
Епа ако ги кршеа тогаш Барса ќе беше оштетена.
Тука немаше вувузели.
Жолтиот картон си беше по правилата.

--- надополнето ---

абидал требаше уште во прво полувреме да добие црвен картон
тоа со меси не беше пенал
е вака ми тераш ти муабет
Дури и тоа врз Меси да не било пенал (а беше), што и не беше досудено,
пеналот врз Педро беше чист пенал.
Ако Абидал требаше да добие картон, ништо повеќе од жолт.
И како што кажав, и самите (поголемиот дел) навивачи на Арсенал имаа доблест да признаат пораз, а ти самиот
не сакаш да се соочиш со очигледни факти. Како и да е..твое право.
 

toiise

Паско Кузман
Член од
17 декември 2007
Мислења
661
Поени од реакции
93
Ako Barcelona nekogas vo idnina vo bilo koj natprevar napravi 0 (NULA) sutevi na golot togas poveke nema da sum navivac na Barcelona
Ако измислет Јапонцине роботи, инаку екстра фудбал, хејтериве нека хејтаат, тоа само им останува, не се замарајте со нив :)
 
Член од
30 октомври 2008
Мислења
1.046
Поени од реакции
35
за пеналот не ни реков нешто ...
правиме муабет исклучиво за абидал , ван перси
овај за врат го фаќа не добива НИ ЖОЛТ КАРТОН
овај црвен за ништо
 
Член од
25 август 2009
Мислења
2.078
Поени од реакции
1.243
Маскерано и Абидал ЅВЕРОВИ во одбраната.

И Бускец уште еднаш централен бек-не фала ...поарно Милито би го играл.
 
Член од
8 октомври 2007
Мислења
4.680
Поени од реакции
8.511
за пеналот не ни реков нешто ...
правиме муабет исклучиво за абидал , ван перси
овај за врат го фаќа не добива НИ ЖОЛТ КАРТОН
овај црвен за ништо
За Абидал, како што реков, ако требаше да добие картон (а требаше) требаше да биде жолт,
а за РВП имаше насобрано еден старт и неколку нервозни реакции од прво полувреме
(затоа и се коментираше дека треба да биде заменет на плувремето), па судијата не чекаше многу во второто полувреме
и по првиот непромислен потег го исклучи.
 
Член од
27 септември 2009
Мислења
2.175
Поени од реакции
1.041
Се ми е јасно, само едно не можам да сватам... Една грешка на Серџо Бускетс и одма сите против него... Па Бускетс одигра одлично денес како стопер, не бива тој сакаше да си даде автогол :tapp:
 
Член од
25 август 2009
Мислења
2.078
Поени од реакции
1.243
не сум против Бускец, јас сум против тој да игра централен бек... Абидал покриваше и за него вечерва
 
Член од
30 октомври 2008
Мислења
1.046
Поени од реакции
35
утакмицава беше решена со тој црвен картон на ван перси
за тоа во одредени ситуации не се дава жолт а не посебно 2ор жолт картон
јбг не пишувам повеќе , залудно ќе си објаснуваме секој си го брани својот став
 

Kajgana Shop

На врв Bottom