Фан Клуб: Барселона

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.496
Поени од реакции
22.257
Фанови сме на најдобриот тим. Можеме да го победиме секого(само Челзи не, досега), играме најдобар фудбал и не треба да се буниме на судиски грешки. Ама, како да останеш со затворена уста, кога гледаш дека имало чиста ситуација барем за 1 пенал(има и уште дискутабилни) и еден неправедно поништен гол. Се тоа беше на наша штета.
Да, и на 6 мај 2009 во Лондон, на Стемфорд Бриџ не досудија најмалку 1 пенал за Челзи, ама и Абидал кај нас беше неправедно исклучен.

Сите оние кои пасете трева и пиете нафта, т.е. зборите дека голот за 0-2 беше офсајд, погледнете го видеото:
 

Johnny Tran

You OK, Freckles?
Член од
25 јануари 2011
Мислења
1.943
Поени од реакции
1.363
ццц која среќа ја имаа арсенал на крајот и они не се свесни, исто како лани не оштетија судиите (2 недосудени пенала, поништен гол заради офсајд, а уствари немаше никаков офсајд) како и да е јас верувам во Барса и немам никаков страв бидејќи сум 101% сигурен дека ќе им одржиме лекција на кампот, сеа нека летат у ваздух 3 недели оти ќе ги спуштиме на земја на 8ми март ;)
 
Член од
8 октомври 2007
Мислења
4.680
Поени од реакции
8.511
Не е битно дали имало пенал или не.
Јас имам впечаток дека Барса изигра себично (посебно Меси),
потценувачки и навистина лошо и заслужи да загуби.
Ако изигра барем слично на Кампот, заслужуваме да испаднеме.
 

Ddime

████████████████████
Член од
18 февруари 2007
Мислења
5.076
Поени од реакции
212
Јас сум задоволен од резултатот и одиграното.

Ако морам да издвојам најслаба алка или виновник, тоа секако е Пеп. Не очекував таква замена, Виља->Кеита.. а паѓањето на играта по првиот примен гол мораше да го „ублажи“ со замена.

Убеден сум во пласман понатаму.
 

Buji Buton

Manijak :P
Член од
4 мај 2010
Мислења
929
Поени од реакции
228
Луѓе не се нервирајте бе јас сум 100% сигурен дека одиме понатаму верувам во можностите на барселона

--- надополнето ---

golllllllllllll
arshavin scores and thats 2:1 for ARSENALLL
PRAJSLES
4orbe ne me nerviraj 4e te skinam na fax hehehehehehehe
 
Член од
25 август 2009
Мислења
2.078
Поени од реакции
1.243
Пеп згреши кога го замени Вила со Кеита..тука беше клучот за поразот според мене. Требаше Педро да излезе надвор затоа што ништо не изигра, а не Вила.
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.280
Поени од реакции
17.959
Пеп згреши кога го замени Вила со Кеита..тука беше клучот за поразот според мене. Требаше Педро да излезе надвор затоа што ништо не изигра, а не Вила.
Не требаше никој да излезе. Таман си беше до тогаш се функционираше перфектно, Арсенал топката неможеше да ја види. Незнам стварно шо му текна да ја прави таа замена.
 

Пепи

barca en el corazon !
Член од
2 јуни 2008
Мислења
4.362
Поени од реакции
230
Требаше Педро да го извади и да го убаци Адриано како крило а не Кеита, но џабе се потиме више се е излишно, да се надеваме на победа на Кампот.
 

LaVista

Traumatic Playground
Член од
31 јануари 2007
Мислења
4.183
Поени од реакции
958
Нема потреба да се бара виновник. Самите сме си виновни. Јас бев задоволен од играта се до 75 минута... после некако паднаа. Сепак не заборавајте, Барса е тим кој секогаш игра најдобро кога е најпотребно. Јас цврсто верувам дека ќе имаме огромна подршка од фановите на Кампот и дека одиме натаму.
 
Член од
25 април 2010
Мислења
91
Поени од реакции
4
Реално гледано ни треба еден гол да поминеме,и верувам дека на домашен терен против Арсенал (кој не верувам да се брани) ке дадеме гол без проблем.Но мене ме загрижува,нашата одбрана,односно да не примаме голови,Пиќе нема да игра , Пујол е под знак прашалник, а ако игра Милито ќе си кинеме живци 90 мин.Сепак верувам во Барселона! Верувам во Пеп! Visca Barcelona!
 
Член од
9 март 2009
Мислења
999
Поени од реакции
392
Тоа е тоа,изгубивме на овој меч,но ништо не е готово,има да се игра уште еден меч,во второто полувреме изигравме слабо,Пеп направи голема грешка кога го извади Виља и го внесе Кеита на негово место,Меси промаши 2 чисти шанси за гол и му поништија чист гол зашто немаше офсајд во таа ситуација,али тоа е,има да се игра уште еден меч..
 

HEATHY

BARCA!
Член од
21 јуни 2009
Мислења
1.231
Поени од реакции
154
Не дека ми е криво за голот, или дека се бунам, Арсенал си победија и им честитам... Него она што го знаев, но не сигурно, денес прочитав во поголемиот дел светски медиуми.... „Двајца играчи кои се наоѓаат од една страна пред голманот, а од друга пред играчите на спротивниот тим, можат слободно да си ја подадат топката без тоа да биде офсајд.... башка во овој случај Педро беше пред Меси“...


Но.... ... Нека остане на НО до 08.03 некаде пред полноќ :)

Xavi completed as many passes (116) as Cesc (38), Wilshere (42) and Nasri (36) together #fcblive [via fcbarcelona.cat]
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.496
Поени од реакции
22.257
Не дека ми е криво за голот, или дека се бунам, Арсенал си победија и им честитам... Него она што го знаев, но не сигурно, денес прочитав во поголемиот дел светски медиуми.... „Двајца играчи кои се наоѓаат од една страна пред голманот, а од друга пред играчите на спротивниот тим, можат слободно да си ја подадат топката без тоа да биде офсајд.... башка во овој случај Педро беше пред Меси“....
Ова правило е многу добро познато. Тука нема ништо ново. Голот си е чист.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom