Фан Клуб: Барселона

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.279
Поени од реакции
17.958
Добра ждрепка неможам да се пожалам. Лондончанине ни се стари познаници, редовни пациенти па нека остане така и годинава :)
 
В

Вори

Гостин
Сирот Арсенал :(

А,и не само Арсенал,туку и секој нареден противник на Барселона до финале...јебига не е интересно више.
 

Ekimot

Cule
Член од
4 февруари 2010
Мислења
473
Поени од реакции
502
нема да биде баш песма лета против Арсенал, до Февруари сигурно ќе се опорават од повреди и ќе влезат у форма. ама барем ќе гледаме фудбал а не паркинг за автобуси!
 
Член од
9 март 2009
Мислења
999
Поени од реакции
392
Ја посакуваа Барса и ете им ја Барса,нашиот противник во 1/8 финалето ќе биде Арсенал,тим кој минатата година беше посрамотен на Ноу Камп,ќе биде добар натпревар,се надевам дека ќе биде како и минатата година и лесно ќе ги поминеме лондончани:)
 

Buji Buton

Manijak :P
Член од
4 мај 2010
Мислења
929
Поени од реакции
228
zaso be arsenalllllllllllll zal mi e za niv baksuzi nevideni se :S gi sakav inter da gi zgazime totalno
 
Член од
5 април 2007
Мислења
1.609
Поени од реакции
298
Арсенал нема среќа али то е то јбг, сакав интер да се паднеше да му вратиме за лани али ок е пак ке речам штета за арсенал,али ај белки нема да летат петарди.
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.539
Поени од реакции
5.768
нема да биде баш песма лета против Арсенал, до Февруари сигурно ќе се опорават од повреди и ќе влезат у форма. ама барем ќе гледаме фудбал а не паркинг за автобуси!
Ме бендиса постот

--- надополнето ---

Ја посакуваа Барса и ете им ја Барса,нашиот противник во 1/8 финалето ќе биде Арсенал,тим кој минатата година беше посрамотен на Ноу Камп,ќе биде добар натпревар,се надевам дека ќе биде како и минатата година и лесно ќе ги поминеме лондончани:)
Зошто посрамотен ? Ниту се браневме ниту имавме намера... Изглеговме, изигравме и изгубивме... Нема срамота... Срам ќе беше ако не излезевме на терен...

И ако е така, Реал до сега требаше да се откажи од фудбалот, заради Вас...


Поздрав и добар фудбал
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.019
Поени од реакции
22.926
Се мислеше посрамотовање од резултатски аспект.Мада 4:1 не е некое големо посрамување.
 
Член од
21 јули 2009
Мислења
876
Поени од реакции
462
Се мислеше посрамотовање од резултатски аспект.Мада 4:1 не е некое големо посрамување.
хаха а тогаш реал што треба да кажат?:pos2:
ќе ги згазиме пак се знае...
само штета ако изгуби реал од лион (како по обичај последниве 121834983493 години :pos2:)
бидејќи сакам да гледам како ги газиме реал во лига на шампиони...
 

LaVista

Traumatic Playground
Член од
31 јануари 2007
Мислења
4.183
Поени од реакции
958
^ Подобри сме без него :)

Инаку задоволен сум од ждрепката, ќе гледаме фудбал против Арсенал:back:
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Сепак Фабрегас...а не Ибра или Ето :)

Добро е барем ќе гледаме офанзивен фудбал...ама немојте да мислите дека ќе биде лесно.
Ќе треба да се намачиме за да ги поминеме.
 
Член од
21 април 2010
Мислења
165
Поени од реакции
16
Еден добар цитат шо ми остана во очи од фан клуб Арсенал.

warmaster напиша:
доколку се неутрализираат чави и Меси па и Иниеста нема да биде проблем да изненадиме.

:pos::pos::pos:
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.451
Поени од реакции
22.132
Ниту се жалам, ниту преувеличувам. Го добивме најтешкиот противник од можните 6. Ниту италијанците, ниту французите не можат да ни се спротистават, колку што може Арсенал.
Немаме лесна задача, ама ако сме со цел состав, нека му ја мислат. Лани Цеск не успеа да игра на Камп Ноу, се надевам оваа година ќе дојде.
Едно прашање, црвен картон добиен во последното, 6то коло во групите, дали важи во 1/8 финале или не?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom