Serie A 2010/2011

Кој ќе биде шампион во сезоната 2010/11 во Serie A?


  • Вкупно гласачи
    417

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
IoSono ај оди легниси. Касно е :pos:

Чекај, дали погоре јас читав како Син му објаснува на оној со смешниот јузер за судиските грешки на утакмицата со Барса ? Човеку, што нерви ќе имаше де... :pos:
 

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
Не го дирајте Марли, разочаран е од лошата игра на Интер :pos:
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Што се расправате кога Морати ја намести утакмицата уште пред да почне :icon_lol:
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.745
Поени од реакции
44.044
Интерашиве на Албанци(поточно косовари) потсекјаат , кога се заедно се јачаат , а еден на еден бегаат!
Аеееее

Али со смислава за хумор, бар не потсеќаат на Јофе од А1. Ќути ...

Него, од кога форумов стана репер за бегање, јачање и слично стварно не можам да сватам, или некој овде не ја гледа разликата помеѓу реален и виртуелен свет па двете ги имлементира у едно, тежок fail у секој случај.
http://www.nfscars.net/forum/images/smilies/images_smilies_facepalm.gif
 
Член од
29 јули 2008
Мислења
262
Поени од реакции
34
Аеееее

Али со смислава за хумор, бар не потсеќаат на Јофе од А1. Ќути ...

Него, од кога форумов стана репер за бегање, јачање и слично стварно не можам да сватам, или некој овде не ја гледа разликата помеѓу реален и виртуелен свет па двете ги имлементира у едно, тежок fail у секој случај.
http://www.nfscars.net/forum/images/smilies/images_smilies_facepalm.gif
Не е хумор воопшто , само искрена констатација.И меѓу нив има еманципирани луѓе, како тебе на пример

--- надополнето ---

Ама ти сосила го бараш Тони ак-47 изглеа, а ? :icon_lol:
Сега ти се навлажни пичето признај!
 

G@rfielD

Модератор
Член од
10 февруари 2007
Мислења
10.746
Поени од реакции
9.757
Oк доста беше ја мислам... Што е многу, многу е. :icon_lol:

Почнав и лични рекорди у бришење постови на темава да рушувам... :pos: Ајде, оставете нешто и за утре. :)
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Garfield зашо вака, таман јас си земав вакви :pos:

 
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
Jenu, ne e rabotava za zemanje takvi, temava e za fudbal, brisi i baniraj pred da pomine kako i 90 procenti od temite na politika. A ke pomine kako sto pocna.
 

Ивица ЈМК

Forza Juve Per Sempre!!!!
Член од
28 март 2010
Мислења
1.399
Поени од реакции
270
Се изначитав еден куп глупости од Syn и неговите истомисленици.Со тоа постовите заоѓа понекад.Оправа криви дрини дека не било за црвен акртон.Да видиш како у англија да беше хауард веб одма моментално без шанси за дискусија ќе му лупнеше црвенко и ајт марш у соблекувална.не знам само шо ми пишуете само без везе.И тоа Ето коа глумеше пред шеснаесетник фаул од каладза,да не беше фаул???Али пишав претходно некоја страна дека морати ги држи тие од FIGC у десна рука и шо сака праи со нив,затоа не се замарам многу пошо и онака тренерот за кур не ви го бива нема далеку да стигнете.
 

Мајло

B I S
Член од
22 јуни 2009
Мислења
1.594
Поени од реакции
940
Бране мислам дека има изјавено дека е за Интер уште поодомна,на Златна Бубамара или на некое слично шоу.
 

|И.И|

говно интерашко
Член од
24 јуни 2008
Мислења
5.563
Поени од реакции
6.684
Се изначитав еден куп глупости од Syn и неговите истомисленици.Со тоа постовите заоѓа понекад.Оправа криви дрини дека не било за црвен акртон.Да видиш како у англија да беше хауард веб одма моментално без шанси за дискусија ќе му лупнеше црвенко и ајт марш у соблекувална.не знам само шо ми пишуете само без везе.И тоа Ето коа глумеше пред шеснаесетник фаул од каладза,да не беше фаул???Али пишав претходно некоја страна дека морати ги држи тие од FIGC у десна рука и шо сака праи со нив,затоа не се замарам многу пошо и онака тренерот за кур не ви го бива нема далеку да стигнете.

Пред 2 мин влагам во фан клуб јуве и сакам да видам со која формација ке играат утре , па после таман да влезам во фан клуб милан .. што да видам?!?!. Во твојот фан клуб еден тон постови за Интер и како сантон требал црвен да јаде и како тепале на срека и морати бил жена кога се родил ,,, абе се и свашта.

Значи совет: Никад не се моли на ривалскиот клуб да киксира туку гледај си го фаворизираниот клуб да си ги земе 3те бода на секој можен натпревар.

Никад не сум се надевал на Кикс на гореспоменатите клубови дека приоритет ми е Клубот за кој навивам,, тоа ти се вика друже победнички менталитет а не тоа лузерското од ваша страна. Така да ке те замолам доколку имаш нешто конкретно паметно да кажеш со аргументи и факти за да прочита човек напиши. Ако пак немаш (а мене така ми изгеледа) дај не ја труј темава жити се.Јас незнам како SYN се замара со такви како тебе.
 

Ивица ЈМК

Forza Juve Per Sempre!!!!
Член од
28 март 2010
Мислења
1.399
Поени од реакции
270
Бране мислам дека има изјавено дека е за Интер уште поодомна,на Златна Бубамара или на некое слично шоу.
Бране е 100% за инттер.нема дилема тука.го имам лично прашано.:smir:

--- надополнето ---

Пред 2 мин влагам во фан клуб јуве и сакам да видам со која формација ке играат утре , па после таман да влезам во фан клуб милан .. што да видам?!?!. Во твојот фан клуб еден тон постови за Интер и како сантон требал црвен да јаде и како тепале на срека и морати бил жена кога се родил ,,, абе се и свашта.

Значи совет: Никад не се моли на ривалскиот клуб да киксира туку гледај си го фаворизираниот клуб да си ги земе 3те бода на секој можен натпревар.

Никад не сум се надевал на Кикс на гореспоменатите клубови дека приоритет ми е Клубот за кој навивам,, тоа ти се вика друже победнички менталитет а не тоа лузерското од ваша страна. Така да ке те замолам доколку имаш нешто конкретно паметно да кажеш со аргументи и факти за да прочита човек напиши. Ако пак немаш (а мене така ми изгеледа) дај не ја труј темава жити се.Јас незнам како SYN се замара со такви како тебе.

хахахаха.седи бе.у 2002 да не не навиваше за перуџа у последно коло коа го имавте грешко?????Ај со овакви муабети децата од 3 години да ги лажеш дека не сакаш ривалите да кикснат.И глеам дека мн нешо те занима шо идеш у наш фан клуб можда да видиш до кај е судењето против морати а??????
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.745
Поени од реакции
44.044
Се изначитав еден куп глупости од Syn и неговите истомисленици.Со тоа постовите заоѓа понекад.Оправа криви дрини дека не било за црвен акртон.Да видиш како у англија да беше хауард веб одма моментално без шанси за дискусија ќе му лупнеше црвенко и ајт марш у соблекувална.не знам само шо ми пишуете само без везе.И тоа Ето коа глумеше пред шеснаесетник фаул од каладза,да не беше фаул???Али пишав претходно некоја страна дека морати ги држи тие од FIGC у десна рука и шо сака праи со нив,затоа не се замарам многу пошо и онака тренерот за кур не ви го бива нема далеку да стигнете.
Срамота е на 23 години, под претпоставка дека глеаш фудбал минимум 10, да кажеш дека тоа е за чист црвен, затоа и ви дадов убав пример кога главата на Тери беше шутната наместо топка у Англија, старт по кој можеше играчот и да се здобие со апла сериозна повреда.

Кажи ми ЕДЕН ПРИМЕР, каде играчот прво ја мава топката а потоа и СЛУЧАЈНО го удира противникот и истиот е санкциониран со директен црвен картон, не барам повеќе, само еден пример посочи ми. Сантон не ни виде дека играчот на Џенова оди со глава на таа топка, истото и во интервјуто по мечот го кажа, НИКОЈ од Џенова не алудираше на тоа дека тоа морало да биде санкционирано со директен црвен по мечот, ниту пак играчите извршија притисок врз судијата тоа да се случи, Сантон дури и негодуваше за жолтиот картон ...

Ама не, овде Ивица дојде и ми тера некој хаотичен муабет без соодветни аргументи, тоа на Каландзе комотно можеше да се санкционира ко опасен старт, топката не ја допре а отиде у Ето кој го избегна ударот, нејсе тоа, каква врска има истото кога се дешаваше на противничка половина, а и дали глумел или не глумел тоа освен ако не си неврон у неговата глава не можеш да знаеш, а и кога е во прашање глумата, бар ти ко фан на Јуве знаеш што е вистинска глума со оглед на тоа дека најдобриот играч на Јуве сезонава 2 меча нема да игра поради тоа.
А може и инстиктивна беше онаа реакција на Ето, незнаеме, зашто гледам тоа е главниот аргумент на Красич, инстикт, осетив ветер у грб и паднав ...

п.с. А дај боже утре Јуве да води па да видиш на крај како они ке задржуваат време со '' повреди '' и лежење на терен, впрочем, тоа е пракса за сите тимови во такви тешки дуели, да ќарат некоја секунда повеќе, штета што ти и твоите 23 години сеуште не се свесни за тоа па вака јавно на форум се бламираат, дај смени си го тоа Ивица бар у никот 5 минуте после Нова Година, ке те препознае некој од маало ќе ти се смее на улица, што е најтрагично, истиот ке има 10 годинки...
 

|И.И|

говно интерашко
Член од
24 јуни 2008
Мислења
5.563
Поени од реакции
6.684
Убаво рече Андреј, Грујо е крив.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom