Serie A 2010/2011

Кој ќе биде шампион во сезоната 2010/11 во Serie A?


  • Вкупно гласачи
    417

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
@benemata еве јас како фан од Интер ти потенцирам јавно да не се бламираш бидејќи она беше за директен црвен картон без двоумење ..но судијата не забележа..

@Ивица случајот со красич е друг и што се трудат сите да го искоренат(симулирањето)..а на сантон е само старт за директен црвен и што следува казна од 2-3 натпревари(обична казна)..а тоа дека е од јувентус или од интер само слатко ќе ти се изнасмеам на глупоста што ја напиша....
П.С.а лани кога интер беа оштетувани до срж тогаш не беше изгледа не влијаеше морати во федерацијата?(многу детски размислуваш за твојте години..стабилизирајсе малце)
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.305
Поени од реакции
15.538
па не ја ни удри сантон топката,тоа згреши.
Ајде чекај на јутуб, ќе ти пастирам пак на темава :)

@Neroazuro, далеку од бламирање, кажав мое мислење, ниту ти, ниту јас не ги знаеме точните правила за ваквите случаеви па да бидеме 100% сигурни дали се дава црвен или не... И што не забележал судијата жити се? Не забележа дека го мавна со копачка пред помошникот плус? Зашто тогаш му даде жолт?
Не забележал?
 

Ивица ЈМК

Forza Juve Per Sempre!!!!
Член од
28 март 2010
Мислења
1.399
Поени од реакции
270
@benemata еве јас како фан од Интер ти потенцирам јавно да не се бламираш бидејќи она беше за директен црвен картон без двоумење ..но судијата не забележа..

@Ивица случајот со красич е друг и што се трудат сите да го искоренат(симулирањето)..а на сантон е само старт за директен црвен и што следува казна од 2-3 натпревари(обична казна)..а тоа дека е од јувентус или од интер само слатко ќе ти се изнасмеам на глупоста што ја напиша....
П.С.а лани кога интер беа оштетувани до срж тогаш не беше изгледа не влијаеше морати во федерацијата?(многу детски размислуваш за твојте години..стабилизирајсе малце)
значи фино лепо си кажав дека има ново правило каде што смее после утакмциа да се казнува за симулирање и за груби стартови нешто како во англија.Арно ама ќе видиш нема да го казнат сантон слушај ми го зборот као ни лусио шо не беше казнет со бари.И читај малце поубаво шо пишувам ок????????

--- надополнето ---

Ајде чекај на јутуб, ќе ти пастирам пак на темава :)

@Neroazuro, далеку од бламирање, кажав мое мислење, ниту ти, ниту јас не ги знаеме точните правила за ваквите случаеви па да бидеме 100% сигурни дали се дава црвен или не... И што не забележал судијата жити се? Не забележа дека го мавна со копачка пред помошникот плус? Зашто тогаш му даде жолт?
Не забележал?
ај бе шо се париш глуп со сила???????
Глеј ан видео ќе видиш дека главниот чекаше помошникот да му крене знаменце да досуди фаул,зашо страв му е од чика морати.Од месечината се виде дека е фаул и да не е фаул чист ѓон е.не се прај глуп со сила и не не убедувај во глупости.
 
P

PewDiePie

Гостин
И што не забележал судијата жити се? Не забележа дека го мавна со копачка пред помошникот плус? Зашто тогаш му даде жолт?
За да не ја уништи средбата,или немаше гз да даде црвен,секој неутрален фудбалски фан со минимално фудбалско познавање ќе ти каже дека стратот беше за црвен. П.С. Не се прави улав со сила.
 

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
Нема везе црвен било, не било ... битно е да запамтите нешто : Inter can only be beaten by six men - Jose Mourinho.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.745
Поени од реакции
44.049
За да не ја уништи средбата,или немаше гз да даде црвен,секој неутрален фудбалски фан со минимално фудбалско познавање ќе ти каже дека стратот беше за црвен. П.С. Не се прави улав со сила.
Ха! Прво топката ја удри па него по глава, па дечко, на Тери врат ке му скршеа, ке го убиеа у финале на ФА Куп па никому ништо, не е ова балет па да не смее да има контакти, тој старт негов беше за чисти жолт, мада он се бунеше и за истото дека топката прво ја удри а играчот му влезе у крампон.

Незнам кој тука се праи улав со сила, ја црвен директен немам видено кога играч прво удира топка па потоа закачува и играч. Нема смисла да се бламирате за ова, смешно изгледа.
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.305
Поени од реакции
15.538
Батали Syn, изгледа дремат на кајгана и го слушаат коментаторот како вика црвен, пенал...

Ивица, со тие твои години се понашаш како Иве од ваш фан-клуб, не би се спуштал на твое ниво... И кај сум кажал дека не било фаул или пак жолт... Искоментирав само за црвениот...
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.882
Поени од реакции
23.253
Колку е мизерен ова Интеров тоа е едно чудо. Од днска го гледам Лацио како прв конкурент за титула! :)
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.745
Поени од реакции
44.049
Колку е мизерен ова Интеров тоа е едно чудо. Од днска го гледам Лацио како прв конкурент за титула! :)
Мизерни ? 2-0 Чезена, 1-1 Катанија ...
Ова ко онаа мисон на Мкд сеа да ми дое и да ми каже, појма немаш англиски, така му доаѓа. :)

На крај краева тепаа у Џенова ебаго, каде Милан на пример 2 години гол нема дадено.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.882
Поени од реакции
23.253
^
Wait and you will see the light !

Мизерен, апсолутно мизерен.
Зборот ми беше ако продолжи вака да игра ....
 

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
Леј. Ова првпат му се случува вака да игра? Има некои и по три пати...
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.745
Поени од реакции
44.049
^
Wait and you will see the light !

Мизерен, апсолутно мизерен.
Зборот ми беше ако продолжи вака да игра ....
Eпа муабетов ти е глуп, извини али ако одиме по логикиве, ако продолжи оној или овој вака да игра никаде не стигаме.
Лани Барса со Интер ко домаќини беа на Меаца, на старт од сезона, они диктираа игра, они имаа шанси, Интер со автобус пред гол играше дома, по пола година на истиот стадион го доживеаа најтешкиот пораз под водство на Пеп ...

Нејсе, ти реков, Интер играше колку што и Џенова играше со тоа што водеа, во прво они ја имаа шансата на мечот, они дадоа гол, у второ до 90та единствената шанса за гол ја имаа Интер со оној шут на Бијабијани, и двата зицер слободни за мизеријата Снајдер ( пред Се коа слободниве се у прашање сезонава ). Тоа е тоа, тие 0-5 од лани еднаш се дешаваат и никад веќе, башка имаа и гол од пола терен, ипак Џенова е во прашање, ако не се лажам, Интер се единствените од Рома - Јуве - Милан кои на овој стадион последниве 2-3 години заминува со победа.
И Милан не беа перфектни со играч повеќе против Наполи па никому ништо, најважното на крај е онаа слика на семафорот, 3 бода од Џенова ми се исто срање ко и 3 бода од Палермо или Наполи гости, сеедно како се освоени.
 
Член од
29 јули 2008
Мислења
262
Поени од реакции
34
Eпа муабетов ти е глуп, извини али ако одиме по логикиве, ако продолжи оној или овој вака да игра никаде не стигаме.
Лани Барса со Интер ко домаќини беа на Меаца, на старт од сезона, они диктираа игра, они имаа шанси, Интер со автобус пред гол играше дома, по пола година на истиот стадион го доживеаа најтешкиот пораз под водство на Пеп ...
да али како?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom