Serie A 2010/2011

Кој ќе биде шампион во сезоната 2010/11 во Serie A?


  • Вкупно гласачи
    417

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.896
Поени од реакции
8.757
Не ...ти спомна дека Рома е над Лацио ...е сеа или Лацио го праиш ДО ТОЛКУ СЛАБ (а не е ) или Рома ја креваш толку МНОГУ (како трите горе споменати) а ИЧ не е и НИКАД нема да биде ... :)

Се разбравме ?
Деко гледам полека ми се губиш во постовите и незнаеш што пишуваш... јас никаде не сум ги спомнал Јуве,Интер и Милан и никого не правам многу јак или многу слаб, си правевме муабет со Smert и ти одеднаш се уфрли со муабет како Рома била послаба од Интер,Милан и Јуве што апсолутно немаше никаква врска со дискусијата што ја теравме, затоа те молам немој веќе така да се убацуеш или ако го правиш тоа напиши некој паметен пост без провокација и пред се тој пост да се однесува на дискусијата која ја водиме, СЕ РАЗБРАВМЕ??
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.882
Поени од реакции
23.253
Јас сигурно знам да поврзам 2 и 2 затоа што тоа што го напишав во претходниот пост соодветствува на оваа тема. А ти очигледно си изгубен во интернет светов (зошто очигледно знаеш да читаш), па неможеш да се снајдеш и мешаш теми каде што се дискутира за Италијанско првенство, теми каде што се дискутира за САД против Русија и теми каде што се дискутира за Лига на шампиони.

Чекај да ти помогнам, во оваа тема се дискутира за тоа што ти сакаш да се изјасниш, за тоа што дркаш што било пред 5 или 50 години. Кога веќе правиме муабет на оваа тема, правиме муабет за шампионатот во Италија, таму најтрофејни се Јувентус и Интер, сакал ти или не.

Најс ту мит ју.


Нели муабетот почна за Уефа купот титулите на Лацио во споредба со Рома, и по тој факт некој навивач на Интер напиша дека Лацио е подобар од Рома, само ради пустите маки што ги претпревте од Мирко у 91-та минута.
За да се навреди навивач на Рома у случајов Пупоне.

Значи кога ви одговара се гледаат титулите у Европа, a кога не ви одговара тогаш не се гледаат, не бидите двојни личности !

А за темава муабетов ти е мижи да те баем, темава е Серија А и се поврзано за тимовите во истите. Ако сакаш и ќе ти нацртам .Најс ту мит ју ту

@ Neroazuro

Иначе чисто ради реда

Милан има 19 интернационални титулуи, Реал 17.

Милан го држи епитето најтрофеен клуб во Европа, а ти моеш и кучето Флорентино да си го крстиш , пошто више се ситиш на успеси на тим за кој не навиваш, па да имаш нешто што те поврзува со Реал !
 

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
Нели муабетот почна за Уефа купот титулите на Лацио во споредба со Рома, и по тој факт некој навивач на Интер напиша дека Лацио е подобар од Рома, само ради пустите маки што ги претпревте од Мирко у 91-та минута.
За да се навреди навивач на Рома у случајов Пупоне.

Значи кога ви одговара се гледаат титулите у Европа, a кога не ви одговара тогаш не се гледаат, не бидите двојни личности !

А за темава муабетов ти е мижи да те баем, темава е Серија А и се поврзано за тимовите во истите. Ако сакаш и ќе ти нацртам .Најс ту мит ју ту

...Што значи дека и тој муабет бил на некој начин оф-топик, мада не ја следев воопшто расправијата на таа тема.

Сега делот што ме насмеа. Значи некој навивач на Интер има мислење дека Лацио бил подобар од Рома (ради било кој факт), значи дека истиот е напатен. Чекај, уствари ти генерализираш, па викаш ,,маки што претрпевте''.

Маки ради една утакмица против екипа која што во последните три битки за титули, сите три од раце им ги зедовме, од кои две на нивни терен, на Олимпико во Рим. Мака да, али ептен краткотрајна, неколку часа се во прашање. Е сеа, после месец дена, некој навивач на Интер пишал, Лацио е појак од Рома, зошто? Зошто Интер изгубил од Рома. Кој таленат еј :pos:

Темата е за Серија А, а тоа околу тимовите и се` поврзано за нив... чекај, немаше посебни Фудбал Фан Клубови ? Ах, таму не можат да се лечат комплекси ради тоа што те читаат истомисленици...
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Marley не глуми џек лалејјн пауер џусер ....*некој навивач* ...кажи си Деко нек те читав свет разуме ..... Ја уште стојам на тоа дека Лацио биле,се и ке бидат боље екипа од Рома ...а за Вучинич шо ни го дае голот [ ] , ако ти праи разлика - по потекло сум црногорец па сум се *радувал* на голот .!. ;)
 

jovanovski

Motherfucker Jones
Член од
30 јуни 2008
Мислења
3.789
Поени од реакции
1.294
Marley не глуми џек лалејјн пауер џусер ....*некој навивач* ...кажи си Деко нек те читав свет разуме ..... Ја уште стојам на тоа дека Лацио биле,се и ке бидат боље екипа од Рома ...а за Вучинич шо ни го дае голот [ ] , ако ти праи разлика - по потекло сум црногорец па сум се *радувал* на голот .!. ;)
во светот.....на бајките само чудесно тајно верувааат децата што мечтаат.....
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
@ Neroazuro

Иначе чисто ради реда

Милан има 19 интернационални титулуи, Реал 17.

Милан го држи епитето најтрофеен клуб во Европа, а ти моеш и кучето Флорентино да си го крстиш , пошто више се ситиш на успеси на тим за кој не навиваш, па да имаш нешто што те поврзува со Реал !
Јас не се ситам на туѓи успеси или туѓи неуспеси бидејќи не сум како оние квази навивачите кои навиваат за тимот кога само победува и освојува трофеи..реално гледано за најтрофеен тим во европа се смета Реал Мадрид а само според вашата логика на миланезите вие си го сметате Милан.....се гледа што е наједноставно Реал 9 Милан 7..тука не ги споменав суперкупови,јокохама првенства и не знам што...мислам се знае на што мислам...а за тоа дека ќе се ситам на туѓи успеси се лажиш..а за ''песот'' можам и Ибрахимович да си го крстам ..и да не одиме премногу офф топик за глупости овде треба да се зборува за Сериа а а не за европските купови......

П.С. и дај олабајте малце луѓе 3 years after
:(
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.896
Поени од реакции
8.757
Marley не глуми џек лалејјн пауер џусер ....*некој навивач* ...кажи си Деко нек те читав свет разуме ..... Ја уште стојам на тоа дека Лацио биле,се и ке бидат боље екипа од Рома ...а за Вучинич шо ни го дае голот [ ] , ако ти праи разлика - по потекло сум црногорец па сум се *радувал* на голот .!. ;)
Деко ти искрено во моментот не знаеш кај тераш... :)
 

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.412
Поени од реакции
6.555
ќе даде сега 2-3 гола, следното коло исто, ќе се повреди и пак ќе го чекате до март. ѕвер од играч, ама со повреди мака мачи...
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.896
Поени од реакции
8.757
многу добра игра на Милан ме изненадија, Пато,Ибра и Роналдињо одлично играат, плус ја имаат подршката од Пирло во средниот ред, е малку во одбрана забушаваат, али за тоа кажав нападот е суперр!!
 
Член од
13 октомври 2010
Мислења
26
Поени од реакции
4
Ај да скратиме -

Мислам дека лацио се поголем клуб од Рома и неможе никој да ме убеди у другото .... т.д =)

ЕоД
биле и ке бидат Лацио поголем клуб од Риомма.....додека Лацио играше сериа А,риомма не знаеше што е фудбал,по ниви играа.....па после 27 години од формирањето на дошол некој копач и рекол ајде сите тимови во еден и ке го оформиме "главниот тим" од градот-риомма,па дури и на Лацио му понудиле и нормално биле одбиени...и затоа ке си остене ЛАЦИО-ПРВ И ЕДИНСТВЕН ТИМ ОД ВЕЧНИОТ ГРАД-PRIMA E UNICA SQUADRA DELLA CAPITALE
фала интериста за подршката ЛАЦИАЛИ & ИНТЕРИСТИ УВЕК БРАЌА
 
F

FuckYouAll

Гостин
^ Незнам по која логика Лацио го направи поголем клуб од Рома. Според мене Лацио е тиња од клуб со најдебилен газда. Не дека ги поштовам Рома ама ти правиш бош муабет. :)
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Tifoso те разбирам за лацио како е прв тим на градот рим и цела историја на двата тима што зошто и како..јас не ги омалажувам ни рома ни лацио и двата тимови ми се баш симпатични и тоа дерби е секогаш едно од поинтересните дербија во европа за гледање бидејќи екипите даваат 200% од себе за да стигнат до драгоцената победа која значи повеќе од 3 бода за играчите и за фановите..но морам да се сложам со Димитар дека во моментов лацио не е тоа што беше и стварно имаат најдебилен газда според досегашното негово раководење(иако лацио едно време беше под банкрот)...а да и никогаш Интераш не го заборава 5 мај 2002:kesa:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom