Serie A 2010/2011

Кој ќе биде шампион во сезоната 2010/11 во Serie A?


  • Вкупно гласачи
    417
Н

'Никола'

Гостин
Alex Ferguson, Moggi, a drunken fan, a referee and a linesman are stuck in a small plane. To survive, they have to lessen the load. Feguson starts by throwing the drunken fan down saying 'We have alot of these losers in the EPL.'

The referee then kicks the linesman and throws him out saying ' I still have two more assistants.'

The referee then quickly turns and throws down Moggi saying ' I still have Galliani.'
Кој е Галијани? (не за друго, за да го сватам вицов)..:)
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.896
Поени од реакции
8.757
Ме мрзи да го мењам Марли , требаше уште прошла недела ....али кој кур ионака само тука пишуем ;] Нек седи .... ;)

Пупоне драги , нема шо да се убацуем меѓу Рома и Лацио ..... Факт е дека Лацио е по*ценет* клуб и поценето клубско име во Европа од него Рома :)

Мислам што да не .... Коа некој ке рече - НАВИВАМ ЗА РОМА - одма им текиња на ... Ејјјјјј абе вие 7 комада попивте од МанЈу ?

а коа ке рече некој - НАВИВАМ за ЛАЦИО - Ејјјјјј абе вие УЕФА куп имате освоено беее :D (И + на Интер титула му земавте у последно коло - т.д Бонус респект имаат за тоа)


хухуху

--- надополнето ---

Alex Ferguson, Moggi, a drunken fan, a referee and a linesman are stuck in a small plane. To survive, they have to lessen the load. Feguson starts by throwing the drunken fan down saying 'We have alot of these losers in the EPL.'

The referee then kicks the linesman and throws him out saying ' I still have two more assistants.'

The referee then quickly turns and throws down Moggi saying ' I still have Galliani.'
Деко мил на мајка,абе ти веќе се убацуеш... и нормално факт е дека си тежок провокатор, ама и јас сум крив што ти обрнав внимание, вообичаено ти така го свртуваш вниманието на другите, наместо со паметен пост ти провоцираш за да добиеш внимание од другите форумџии :toe:
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Деко мил на мајка,абе ти веќе се убацуеш... и нормално факт е дека си тежок провокатор, ама и јас сум крив што ти обрнав внимание, вообичаено ти така го свртуваш вниманието на другите, наместо со паметен пост ти провоцираш за да добиеш внимание од другите форумџии :toe:



Koja црна провокација бе ? Иди опрај се ..... Гола вистина е дека Рома е 2-3 скалила подоле од Јуве Милан и Интер во Италија ....За во Европа не зборам уопште .....

Провокација .....Не сум ти ја крив шо навиваш за просечен тим а шо сањаш дека се *добри* ....
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.882
Поени од реакции
23.253
^
Je скалила подоле од Милан, и едно скалило подоле од Интер и Јуве у праву си !

Но од Лацио не е никако, таа една скапана титула у Уефа или две мене лично например као фан не ми значат ништо. Можеби вие навивачите на Интер ја сакате пошто на времето тоа ви беше единствена опција за трофеј у Европа. :pos:

Додека Милан и Јуве кога и да играле во ова купче настапувале со вторите тимови речиси, као сите останати екипи на Италија у поновата историја. Тамо Германците растураат пошто у ЛШ неможат групи да поминат ! :)

Рома е поголем клуб од Лацио, и крај приче, плус ЛАцио го имаше Мусолини, да не бил тој оваа екипа можеби немаше ни да постои !
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.116
Поени од реакции
5.876
^

Рома е поголем клуб од Лацио, и крај приче, плус ЛАцио го имаше Мусолини, да не бил тој оваа екипа можеби немаше ни да постои !
Најверојатно не знаеш дека Рома е основана од страна на фашист, кој иницирал спојување на неколку помали римски клубови. Лацио бил единствениот римски клуб кој одбил да се приклучи кон новосоздадениот клуб. Така да може да се каже дека да не беа фашистите, немаше да постои Рома.
 

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
^
Je скалила подоле од Милан, и едно скалило подоле од Интер и Јуве у праву си !
Обратно, скалило подолу од Милан, а скалила подолу од двата најтрофејни клубови во италијанското првенство, Интер и Јувентус. Инаку Милан има еден трофеј повеќе од Рома во Сериа Б, што е за пофалби.
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.896
Поени од реакции
8.757
Koja црна провокација бе ? Иди опрај се ..... Гола вистина е дека Рома е 2-3 скалила подоле од Јуве Милан и Интер во Италија ....За во Европа не зборам уопште .....

Провокација .....Не сум ти ја крив шо навиваш за просечен тим а шо сањаш дека се *добри* ....


се приметуваш ли сега како го вртиш муабетот во друг правец, јас и Smert правевме муабет за Рома и Лацио, а ти сам си вметна и почна да ми кажуваш како Рома била послаба од Јуве,Милан и Интер,а што е најжално никој не спомна такво нешто... значи јас не сум за оправање туку ти...
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
се приметуваш ли сега како го вртиш муабетот во друг правец, јас и Smert правевме муабет за Рома и Лацио, а ти сам си вметна и почна да ми кажуваш како Рома била послаба од Јуве,Милан и Интер,а што е најжално никој не спомна такво нешто... значи јас не сум за оправање туку ти...
Не ...ти спомна дека Рома е над Лацио ...е сеа или Лацио го праиш ДО ТОЛКУ СЛАБ (а не е ) или Рома ја креваш толку МНОГУ (како трите горе споменати) а ИЧ не е и НИКАД нема да биде ... :)

Се разбравме ?
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.882
Поени од реакции
23.253
Обратно, скалило подолу од Милан, а скалила подолу од двата најтрофејни клубови во италијанското првенство, Интер и Јувентус. Инаку Милан има еден трофеј повеќе од Рома во Сериа Б, што е за пофалби.
Па пиши на Гугл најтрофеен тим во европа и кога ќе го добиеш одговорот ќе ти биде јасно кој е скалило погоре кој е скалило подолу. Интер има 1 титула повеќе од Милан у Италија, а Милан има у европа 10 повеќе од Интер, па ваљда знаеш да поврзеш 2 и 2.
За лоповите не ми се исплаќа да пишуем ! :tv:
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
1)Па пиши на Гугл најтрофеен тим во европа и кога ќе го добиеш одговорот ќе ти биде јасно кој е скалило погоре кој е скалило подолу. 2)Интер има 1 титула повеќе од Милан у Италија, а Милан има у европа 10 повеќе од Интер, па ваљда знаеш да поврзеш 2 и 2.
За лоповите не ми се исплаќа да пишуем ! :tv:
1)Најтрофеен тим во европа е Реал Мадрид!
2)Па кога се мисли на двата најтрофејни тимови во Италија се мисли на оние кои имаат најповеќе скудета а европа тука никој не ја спомнува!:smir:

@Iosono
Фудбалски маки големи:pos2:
 

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
Па пиши на Гугл најтрофеен тим во европа и кога ќе го добиеш одговорот ќе ти биде јасно кој е скалило погоре кој е скалило подолу. Интер има 1 титула повеќе од Милан у Италија, а Милан има у европа 10 повеќе од Интер, па ваљда знаеш да поврзеш 2 и 2.
За лоповите не ми се исплаќа да пишуем ! :tv:
Јас сигурно знам да поврзам 2 и 2 затоа што тоа што го напишав во претходниот пост соодветствува на оваа тема. А ти очигледно си изгубен во интернет светов (зошто очигледно знаеш да читаш), па неможеш да се снајдеш и мешаш теми каде што се дискутира за Италијанско првенство, теми каде што се дискутира за САД против Русија и теми каде што се дискутира за Лига на шампиони.

Чекај да ти помогнам, во оваа тема се дискутира за тоа што ти сакаш да се изјасниш, за тоа што дркаш што било пред 5 или 50 години. Кога веќе правиме муабет на оваа тема, правиме муабет за шампионатот во Италија, таму најтрофејни се Јувентус и Интер, сакал ти или не.

Најс ту мит ју.
 

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.412
Поени од реакции
6.555
Д грејт 1
Марли 0

:D
меѓу нашите нема рангирање на бодови, нели така беше договорот, интераш со интераш да не се закачаме по форуми!!!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom