Serie A 2010/2011

Кој ќе биде шампион во сезоната 2010/11 во Serie A?


  • Вкупно гласачи
    417

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
Пупоне, не си свесен колку се радувам што конечно си среќен :)))))

Ооле
scudetto_595067.jpg
...оооле
coppa-italia.jpg
оооле...
supercoppa1.jpg
..сите земени од пред нос, или пак на прекрасниот Олимпико во Рим :)... додека...

0.jpg

:helou: :back:
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.896
Поени од реакции
8.757
Пупоне, не си свесен колку се радувам што конечно си среќен :)))))

Ооле
Прегледај го приврзокот 35128
...оооле
Прегледај го приврзокот 35129
оооле...
Прегледај го приврзокот 35130
..сите земени од пред нос, или пак на прекрасниот Олимпико во Рим :)... додека...

Прегледај го приврзокот 35127

:helou: :back:

:toe:

--- надополнето ---

Пупоне, не си свесен колку се радувам што конечно си среќен :)))))

Ооле
Прегледај го приврзокот 35128
...оооле
Прегледај го приврзокот 35129
оооле...
Прегледај го приврзокот 35130
..сите земени од пред нос, или пак на прекрасниот Олимпико во Рим :)... додека...

Прегледај го приврзокот 35127

:helou: :back:

:toe:
 

jovanovski

Motherfucker Jones
Член од
30 јуни 2008
Мислења
3.789
Поени од реакции
1.294
рома беше појака и тепа сега велете колку сакате дека нема појма и дека е најслаба
 

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
^^ Незнам што сакаше да кажеш, али сепак ќе го добиеш заслужениот рофл. Еве - ROFL !!! :icon_lol:
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.884
Поени од реакции
23.256
Say cheese


моите омилени људи денеска, со Ибра заедно :)
 

jovanovski

Motherfucker Jones
Член од
30 јуни 2008
Мислења
3.789
Поени од реакции
1.294
крек крек спам спам? помирете се еднаш со поразот
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.896
Поени од реакции
8.757
^^ Незнам што сакаше да кажеш, али сепак ќе го добиеш заслужениот рофл. Еве - ROFL !!! :icon_lol:
постирам слика од Вучиниќ, а ти ставаш слики од вашите титули освоени минатата година, прашањето е што сакаше ти да кажеш со твоите слики???
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.225
Поени од реакции
8.093
постирам слика од Вучиниќ, а ти ставаш слики од вашите титули освоени минатата година, прашањето е што сакаше ти да кажеш со твоите слики???
Стави му и ти слика од титулата на Рома од 2001 година.:pos2:
 

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
постирам слика од Вучиниќ, а ти ставаш слики од вашите титули освоени минатата година, прашањето е што сакаше ти да кажеш со твоите слики???
Ај погледни го последниот пехар, и присетисе кога е освоен... ај те молам. Него, јас убаво ти кажав дека сум многу среќен за тебе, и за Бјанконеро Веро, искрено, многу ми е мило што имате прилика за радост :)
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.896
Поени од реакции
8.757
Стави му и ти слика од титулата на Рома од 2001 година.:pos2:

абе гледам сите така прават на оваа тема, ставаат слики од играчи кои се хит на колото, и јас гледав слики од Матри и Ди Вајо па сега и они малце нека трпат, а не да ми покажуваат слики со титули, мислам дека сосема сум коректен

--- надополнето ---

Ај погледни го последниот пехар, и присетисе кога е освоен... ај те молам. Него, јас убаво ти кажав дека сум многу среќен за тебе, и за Бјанконеро Веро, искрено, многу ми е мило што имате прилика за радост :)
ти повторно со твоите пехари, оваа вечер не се толку интересни колку што е Мирко,затоа те молам остај ги оваа вечер твоите пехари во витрините и остај ме да уживам:smir:
 

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
ти повторно со твоите пехари, оваа вечер не се толку интересни колку што е Мирко,затоа те молам остај ги оваа вечер твоите пехари во витрините и остај ме да уживам:smir:
Само да ти укажам дека неодамна беше освоен тој пехар, на омилениот мој стадион во Рим :icon_lol: Ок, како и да е, ќе си ги зеам назад пехарите и не те мачам x)
Ако сакаш и потписов ќе го тргнам :pos:
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.896
Поени од реакции
8.757
еве и за benemata нешто хехехе се надевам нема да го свати како провокација и онака ќе ја постирав сликата, да покажам дека Мирко нема вкус за прославување на голови, еднаш се соблече на гаќи, сега крши што начека :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom