Serie A 2010/2011

Кој ќе биде шампион во сезоната 2010/11 во Serie A?


  • Вкупно гласачи
    417

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.800
Поени од реакции
44.299
Aaa ги уби тогаш Флокари, 1 од ретките мечеви каде Мурињо беше изгазен на терен у Италија. :)
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.573
Поени од реакции
48.238
Нема везе кој колку играл, за оваа кантава шугава го јаде оној што кој бил чиста нула за екипата а бил платен скапо.
Само Робињо да ја добие чисто сумјам, нема шанса ваков статус да има во тимот во остатокот од сезоната, мада некој од него или Пато ке го јаде грдо, зашто Роналдињо и Ибра се недопирливи напред, лошо за Милан е што уствари главната 4ка напред е желна за само 1 статус у екипа а тоа е оној првотимскиот па незадовлството гарант ке биде присутно кај 1 од овие играчи.

Може да беше некој карактерен тренер па истово ке го средеше, али Алегри чисто сумјам, останува да ме демантира у иднина. :)
Тоа е искалкулирано, Пато е стаклен и затоа е и купен Рoбињо, Toa дека Роналдињо е недопирлив не би рекол, него договорот му истекува летово, за новиот бара многу пари, па веќе од полусезона може да падне договор со Галакси за него. Ќе си има Робињо примена ја мисла веќе од сабота со Џенова. Поентата ми е Робињо беше добра прилика да се купи, а и дојде за никакви пари.
Во најмала рака онака,по логика на Сити малце, боље ти земи го, него конкуренција да го прибере и да те пуни после.

онака процедурално, од кај Алегри некарактерен, по што си излвеков ваков заклучок?
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Од тоа што го видов во второ полувреме и дел од прво, Лацио играше многу подобро од Милан и заслужено извади бод, иако можеше и повеќе. Сезонава Лацио делува добро, нападот им е прилично добар, Хернандез е ѕверотина, а не знам што се случува со Зарате, имаше некоја повреда или слаба форма па затоа е на клупа?
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.800
Поени од реакции
44.299
^^ Претпоставка, не реков дека не е карактерен, оноа зеро карактер, али не верувам дека е оној правиот за 4ката ѕвезди напред, реално, ниеден од нив не сака да седи на клупа и да биде ротиран, тоа е факт, факт е дека и одма ке почнат да се курчат преку агенти магенти и слично.
Анчелоти лани изјави дека Пато му се бунел што го игра крило а алудираше на тоа дека и кај Лео пак игра таму и ништо не вика, е сеа детево од една страна фрустрирано ради повреди, од друга за тој период може Робињо да се наметне и од трета, реално, не игра на своја природна позиција, така да не верувам дека Алегри е човек кој би можел многу лесно да ги среди евентуалните проблеми од овој тип '' сакам да сум у прв тим и тачка '' ...

Mуабетот ми е дека голем тренер во ваква ситуација е кадарен да постави баланс од кој сите ке имаат плус, или, да реагира со одреден индивидуалец али екипата да не го јаде на тимски план, ко Мурињо што правеше со Балотели.
 
Член од
8 април 2010
Мислења
1.182
Поени од реакции
281
Од утакмиците шти ги гледа оваа сезона у Сериа А , Хернандес од Лацио остави ми најдобар впечаток
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
4.730
Поени од реакции
3.741
Хернанес е играЛиште! Сеуште се чудам како големава тројка имаше толку млак и пасивен интерес за него кога апсолутно не е потребно да бидеш некој стручњак за да сватиш дека Хернанес Е појачање за било која Серија А екипа.

Идново лето ке се заинтересираат здраво, али Лотито ке му стави прајс таг 25 - 30 милиони.
Мадињава на трупче ке си ги ставам ако не биде така!
 
Член од
19 април 2010
Мислења
763
Поени од реакции
28
Хернанес е играЛиште! Сеуште се чудам како големава тројка имаше толку млак и пасивен интерес за него кога апсолутно не е потребно да бидеш некој стручњак за да сватиш дека Хернанес Е појачање за било која Серија А екипа.

Идново лето ке се заинтересираат здраво, али Лотито ке му стави прајс таг 25 - 30 милиони.
Мадињава на трупче ке си ги ставам ако не биде така!
milan se interesirase za nego ako ne znaes 2 godini celo vreme se spekulirase u leto ke ide u zimo i celo vreme taka pa dogovoren e transferot pa vaka naka on izjavuvase deka saka da ide u milan a i na milan mu trebase igrac na taa pozicija i zamina za 10 milioni na kraj u lazio
ocekuvam da bide transfer na godinata posle ibra hehe :)
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.800
Поени од реакции
44.299
Hah, рекламава на Скај Италија за хд слика, интересно осмислена, Mиколи и Фреј ми се најинтересни, со Легротаље претерале. :)





















Eве ја и рекламата :

 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.901
Поени од реакции
23.296
ахахха Легротаље ми е врв :pos:
А Камбиасо на Галијани ми личи :)))
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Пелисиер па како труден го напраја.....а Легротаље уште бастун да му дадеа и таман!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom