Football Manager 2011

The Dude

Лајно
Член од
25 мај 2009
Мислења
502
Поени од реакции
321
Веќе неколку години по ред ја играм истата шема. Започнувам со Милан играм две-три сезони, зависи. Потоа играм се додека не го опстанам најслабиот премиерлигаш (годинава Блекпул) , а потоа додека не извадам европа со нив. Се пробувам со Фулам. И секогаш најголемиот предизвик ми е Левски, да да Левски. Најголем успех ми е 1/2 финале во ЛШ по едно 10-ина сезони играње.
Сега сум 5-та сезона и направив солидна екипа, се надевам да поминам група во ЛШ еве ми го стартниот состав:

GK:Фиорило ( би требало да почнува во Сампдорија)
RB:Ринкон(Интер или Киево)
LB:Карлао (Сошо)
DC:Иванов (Левски)
DC:Милиев (Левски)
MC:Тајгесен (Митјиланд) сега има 29г.
MC:Ж. Фернандез (Киево)
MC:Ж. Баптиста (Рома) (32)
ST:Уче (Сарагоса)
ST:Оторогу (Орландо Пајратс) ѕвер е, нема некои јаки оценки, ама има повеќе голови од натпревари
ST:Д Ерико (Фиорентина) али од оние измислените е, има 19 год и Реал ми нуди 3.5м. али не го давам

имам солидна клупа: Каита (Монако) Диаз (Бока) Гаџев (Левски) имам еден добар измислен голман (сега го зедов од Динамо) претседателот ми го продаде првиот голман за 6.25м. го имав и Соукоуна (го дадов на Аталанта за 4м., Тасевски за 2.8 во Арабска екипа и Емана од Бетис за 1м. во Осасуна. Го имам и Мчелидзе (или како и да се вика од Емполи) и уште неколку играчи од школата на Левски (Иса, Чаворски, Попадин, Митрев) наместив медиум дата и ми даде многу играчи од Африка, со нив купи-продај направив добри пари, али никако да кандисам некој подобар играч, а да не е преку 30 да дојди. Знам дека е нереално да очекувам, али ај... Тенок сум во одбраната добро би ми дошол некој DC, не сакам да земам многу стар оти ми требаат брзи одбрамбени. Друг проблем ми е што имам релативно многу пари за трансфер едно 15м. ама немам пари за плата, направив буџет аџасмент и тоа да работам со најмал буџет за трансфери и пак ми остануваат едно 10м. да можев да нудам поголеми плати ќе беше појако, вака максимална плата ми е околу 15 000е.
 

Lovec

http://trophymanager.com/
Член од
14 февруари 2010
Мислења
65
Поени од реакции
1
Веќе неколку години по ред ја играм истата шема. Започнувам со Милан играм две-три сезони, зависи. Потоа играм се додека не го опстанам најслабиот премиерлигаш (годинава Блекпул) , а потоа додека не извадам европа со нив. Се пробувам со Фулам. И секогаш најголемиот предизвик ми е Левски, да да Левски. Најголем успех ми е 1/2 финале во ЛШ по едно 10-ина сезони играње.
Сега сум 5-та сезона и направив солидна екипа, се надевам да поминам група во ЛШ еве ми го стартниот состав:

GK:Фиорило ( би требало да почнува во Сампдорија)
RB:Ринкон(Интер или Киево)
LB:Карлао (Сошо)
DC:Иванов (Левски)
DC:Милиев (Левски)
MC:Тајгесен (Митјиланд) сега има 29г.
MC:Ж. Фернандез (Киево)
MC:Ж. Баптиста (Рома) (32)
ST:Уче (Сарагоса)
ST:Оторогу (Орландо Пајратс) ѕвер е, нема некои јаки оценки, ама има повеќе голови од натпревари
ST:Д Ерико (Фиорентина) али од оние измислените е, има 19 год и Реал ми нуди 3.5м. али не го давам

имам солидна клупа: Каита (Монако) Диаз (Бока) Гаџев (Левски) имам еден добар измислен голман (сега го зедов од Динамо) претседателот ми го продаде првиот голман за 6.25м. го имав и Соукоуна (го дадов на Аталанта за 4м., Тасевски за 2.8 во Арабска екипа и Емана од Бетис за 1м. во Осасуна. Го имам и Мчелидзе (или како и да се вика од Емполи) и уште неколку играчи од школата на Левски (Иса, Чаворски, Попадин, Митрев) наместив медиум дата и ми даде многу играчи од Африка, со нив купи-продај направив добри пари, али никако да кандисам некој подобар играч, а да не е преку 30 да дојди. Знам дека е нереално да очекувам, али ај... Тенок сум во одбраната добро би ми дошол некој DC, не сакам да земам многу стар оти ми требаат брзи одбрамбени. Друг проблем ми е што имам релативно многу пари за трансфер едно 15м. ама немам пари за плата, направив буџет аџасмент и тоа да работам со најмал буџет за трансфери и пак ми остануваат едно 10м. да можев да нудам поголеми плати ќе беше појако, вака максимална плата ми е околу 15 000е.
барај стално од менаџментот би требало да ти одобрат јас имав доста стигано со работнички али посте 4 сезони некако ми кочеше па отидов со милано (најмногу пари зимаа за спонзори незнам по кој услов) и се опорави играва некако и земав се добри играчи сега не ги паметам веке али најмногу што ми беше и со двете екипи е шо минав фаза по групи повеќе и неможев

--- надополнето ---

дали уште се организираат забави и други работи како што беше предходно оти ми имаат повеке пати стигано пораки дека не сум орагнизирал забава или било што има ли некој да ми објасни повеке околу тоа
 
Член од
7 мај 2009
Мислења
710
Поени од реакции
55
ае да се пофалам и јас ја управив некако и во мак лигата растурам шо се вика со плачковица влегов во 2ра лига и еве првата утакмица ги дотепав карпош 93 куманово па се надевам дека вака ке продолжам ( 4 - 0 ) резз а и тие само што влегоа во 2ра стадион почнав да градам и така супер иде иначе многу тешок почеток имав бидејќи беше аматерски тимот па кој сакаше ми ги земаше играчиве сега е семи-професионал барем им правам договори ви предложувам сите да почнете од 3та лига многу е интересно :D
Ја со Драчево си газев и стигнав втора лига 5 место ама сакав во Вардар да одам ( и они се втора лига 3 место :( ) и си дадов оставка отидов и аплицирав за во Вардар и ме примиа ама ми се угаси играта после па пробувам и ми вика не те примаме... Сеа па сум во трета лига со Сопиште или нешто така.
Играјте од трета македонска многу е интересно. Цело состав го зимамо од Маcedonian triallist 1 i 2 ч)

--- надополнето ---

барај стално од менаџментот би требало да ти одобрат јас имав доста стигано со работнички али посте 4 сезони некако ми кочеше па отидов со милано (најмногу пари зимаа за спонзори незнам по кој услов) и се опорави играва некако и земав се добри играчи сега не ги паметам веке али најмногу што ми беше и со двете екипи е шо минав фаза по групи повеќе и неможев

--- надополнето ---

дали уште се организираат забави и други работи како што беше предходно оти ми имаат повеке пати стигано пораки дека не сум орагнизирал забава или било што има ли некој да ми објасни повеке околу тоа
со забавите е фифа менаџер:smir:
 

Lovec

http://trophymanager.com/
Член од
14 февруари 2010
Мислења
65
Поени од реакции
1
па како што памтам имаше и на фоотбал манагер 2007 ако гресам исправете ме тамо си бираше се а иначе јас сум 1 моментално во 2ра лига иначе не го ни очекував тоа но шо си имам еден ТОЛЕВСКИ растура ми до сега супер ми иде Бахтија така некак беше капитен ми е и супер дц па и во полуфинале сам во купот ги тепав дрига(б) 6 - 0 во четврт финале и го испадија одма тренерот ми понудија мене договор со супер услови за 2ра лига али сепак плачковица уште е нај нај за мене
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.020
Поени од реакции
22.927

Омилена победа со Наполи :cuc:
11 CCC!

Следна утакмица :pos:
 
Член од
7 мај 2009
Мислења
710
Поени од реакции
55
Почнав па 3 лига север со Драчево нешто ми се заеба таа претходната ( до 2018 стигнав со holyday и никој работа не ми даваше :kesa: ) сеапрвите две кола имам гол разлика 13-2 :)))) какво тимеч сум направил сексови по терен се случуваат.
 
G

GucciMane

Гостин
Леле први две кола почнувам од втората сезона и 7 стандардни првотимци ми се повредија :mad: мислам дека имаше нешто на крај на сезона мислам требаше да се намали тренингот или така нешто..?
Иначе играм со Ливерпул, прва сезона втор завршив а у Лига Европа у полуфинале испаднав од Манчестер Ј.
Првата сезона Суарез најболје стрелец, 32 гола на сите натпревари :)
Си ги земав Мексез и Таиво за малце пари (им истекуваа договори)..
 
Член од
19 мај 2010
Мислења
50
Поени од реакции
1
dali nekoj bi mozel da mi pomogne... ??
baram patch od 2010 za manager 2008 dali ke moze nekoj da mi dade link da simnam ?
 
Член од
25 август 2009
Мислења
2.078
Поени од реакции
1.243
ке ми даде некој линк за најнов пач на ФМ2011 ?
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
644
Член од
22 април 2010
Мислења
16
Поени од реакции
0
Дали можете да ми дадете некоја страна за скиној. Јас ја знам само
Код:
оваа
ама не се баш нешто таму скинојте. Дали може некој да ми даде некоја друга страна. Фала однапред.
 
Член од
24 декември 2008
Мислења
1.375
Поени од реакции
1.566
Ја има ли некој нашава лига ама направена на последниов 11.3 пач со последните трансфери од зимоска?
 

sveznajko

Random nobody
Член од
17 август 2006
Мислења
522
Поени од реакции
101
Ја има ли некој нашава лига ама направена на последниов 11.3 пач со последните трансфери од зимоска?
Дали македонскиот пач овозможува да тепаш судии и да местиш утакмици , или само имињата ги менува?
 
Член од
7 мај 2009
Мислења
710
Поени од реакции
55
Дали македонскиот пач овозможува да тепаш судии и да местиш утакмици , или само имињата ги менува?
Не ама коа играш дома скоро невозможно е фал у напад да ти досудат и ја така 90% од головите ги давам:kesa:. Ова за трета лига север 1.

--- надополнето ---

За трансверите не сум видел некој да има направено...
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.060
Почнав да играм со Јунајтед прва сезона и прв натпревар беше лудило. Штета што не можам да извадам скриншот ама ги победив Виган 6-7, О'Шеј даде 4 гола со оценка 9.9. Полуде човекот :) Ќе изиграм една сезона и после ќе почнам со FC United најверојатно да видам до кај ќе стигнам. Планирам да ги играм нив додека не излезе ФМ 12.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom