Football Manager 2011

Член од
25 јули 2009
Мислења
142
Поени од реакции
64
Играва ја симнав вчера преку торент и ми е на Руски. Е сеа, прашањето ми е КАКО да направам да ми биде на англиски? иначе играва ми е Football Manager 2011 Russian ?? ? може да се направи да биде на англиски јазик и како? благодарам однапред
Ќе го отвориш цедето и од таму ќе ги копираш фајловите од папката languages во Program Files\Sports Interactive\Football Manager 2011\data\languages значи таму каде што ти е инсталирана играта
 

Me2

интериста
Член од
21 ноември 2009
Мислења
5.205
Поени од реакции
2.199
Ќе го отвориш цедето и од таму ќе ги копираш фајловите од папката languages во Program Files\Sports Interactive\Football Manager 2011\data\languages значи таму каде што ти е инсталирана играта
Симната ми е преку торент, дај објасни подобро...

п.с сега ја уклучувам и нешто ми пишува на руски и има штиклирано и икс.. и на кое да стиснам ми се искл. играва
 
Член од
23 јули 2010
Мислења
21
Поени од реакции
1
Ај некој ако може да ми даде линк од каде да ја симнам играта,само да не е таа руската верзија
 
Член од
25 јули 2009
Мислења
142
Поени од реакции
64
Симната ми е преку торент, дај објасни подобро...

п.с сега ја уклучувам и нешто ми пишува на руски и има штиклирано и икс.. и на кое да стиснам ми се искл. играва
Епа го отвараш Iso фајлот преку Daemon или која било друга слична програма и одиш во цедето и таму имаш фолдер languages, во него имаш мислам два фајла и ги копираш тие фајлови у дректоријата каде што ти е иснталирана играта пример: C:/Program Files\Sports Interactive\Football Manager 2011\data\languages ја уклучуваш после играта и јазикот ти е англиски
 

Me2

интериста
Член од
21 ноември 2009
Мислења
5.205
Поени од реакции
2.199
Епа го отвараш Iso фајлот преку Daemon или која било друга слична програма и одиш во цедето и таму имаш фолдер languages, во него имаш мислам два фајла и ги копираш тие фајлови у дректоријата каде што ти е иснталирана играта пример: C:/Program Files\Sports Interactive\Football Manager 2011\data\languages ја уклучуваш после играта и јазикот ти е англиски
Сватив но сеуште нејќе да се смени на Англиски... го копирав и го пејстнав.. еве го!

 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Ај читај поубаво - значи прво влези во фолдерот дата па во ленгвиџис. А и не знам што се замараш со рускава, симни си ја рилоудед.
 
Член од
25 јули 2009
Мислења
142
Поени од реакции
64
Сватив но сеуште нејќе да се смени на Англиски... го копирав и го пејстнав.. еве го!

Другар не таму!!! Кликни на data најгоре што ти е фолдерот па после на languages и таму ке ги копираш. Еве ти слика иако мојата е друга reloaded верзија ewfwe.jpg
 

Me2

интериста
Член од
21 ноември 2009
Мислења
5.205
Поени од реакции
2.199
Другар не таму!!! Кликни на data најгоре што ти е фолдерот па после на languages и таму ке ги копираш. Еве ти слика иако мојата е друга reloaded верзијаПрегледај го приврзокот 36677


Направив све како што ми кажа и ја уклучувам играта и пак е со руски!

--- надополнето ---

Ај читај поубаво - значи прво влези во фолдерот дата па во ленгвиџис. А и не знам што се замараш со рускава, симни си ја рилоудед.
aBbA ми даде линк и јас ја симав :S
 
Член од
23 септември 2007
Мислења
93
Поени од реакции
0
najdovte nekoj ubav set so sliki od igracite , dresovi i slicno.... ? aj ako najde nekoj neka kazi :helou:
 

Stallion

Папион __ •°
Член од
13 септември 2010
Мислења
1.149
Поени од реакции
908
Направив све како што ми кажа и ја уклучувам играта и пак е со руски!
избриши го тој фајлот russian.ltc чим немоеш да се снајдииш во менито.
 
Член од
18 декември 2008
Мислења
1.277
Поени од реакции
323
Ај некој детални импресии нека искажи за играва, да знам петок дома шо че ме чека. И дали има многу багови (рачунајте стандард почнувам со најниска Англиска лига и ги терам до прва и во Европа)
 

KESKOO

Форум зависник
Член од
13 март 2010
Мислења
178
Поени од реакции
3
Де ако може некој да ми прате торент/линк по пп за пач што се игра со руската верзија(ако воопшто има)фала однапред:salut:
 
Член од
25 јули 2009
Мислења
142
Поени од реакции
64
rerwe.jpg
Ако може да ми помогне некој дали ова го сретнал на менаџерот,досега ваков bug ми се нема случено на играва селектирав голман и не ми дава да стартувам утакмицата со хрватската репрезентација.

пишува одоздола minium of three goalkeepers in the squad и тоа го направив и пак не бидува
 

Kajgana Shop

На врв Bottom