Германија - Шпанија * 1/2 финале на Светското Првенство *

  • Креатор на темата mercenary
  • Време на започнување

Која репрезентација ќе влезе во финалето?


  • Вкупно гласачи
    142
  • Гласањето е завршено на .

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
Секаде сум во право, а и Спасо е во право !!! :pos:
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.310
Поени од реакции
15.544
P

PoisonLady

Гостин
Истиот што викаше дека Демихелис ќе го ставел во џеб Милито :pos: :pos: :pos:

Ај, и ти _The Great_ мани се со тие твоите манекени, гледаш заради нив и 3та светска војна ќе изгубите :)
Еј,ме пукнавте веќе со тој Милито мочан.АКо толку вредеше немаше да се прослави на 35 години (му е*ам мајката) :devil2:
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Еј,ме пукнавте веќе со тој Милито мочан.АКо толку вредеше немаше да се прослави на 35 години (му е*ам мајката) :devil2:
Доста се препуцавате бе,коа беше време за битка,видовме кој победи,а кој изгуби,затоа шат ап ! :D

Темава си е Германската машинерија vs Шпанските педерчиња,не терајте офтопици за трета Светска војна коа еве кај е 2012,ке треба сите за Германија да бегаме :pos:

Шала на страна,Швабиве очекувам да идат у финале,го заслужија тоа ептен,пред се поради екстра играта што ја негуваат,цврста игра без ни малку компромис,ги понижија и Енглезите и Гаучосите.
Додека кај тореадориве,ко и до полуфиналево,си се вадеа пацерски дај гол и пушти ја топката да кружи околу шеснаесетик,исто ко Барса да ја гледам,а не Шпанија.
Ама пак до тука им е патот на Шпанците,нема што да бараат со со современиве Хитлеровци :icon_lol:

А и осекам октоподот Пол ке биде морски специјалитет во наредниве денови :pos:
 
Член од
25 август 2009
Мислења
2.078
Поени од реакции
1.243
Гледам нешто се спомнува Италија...помина ерата на Италијанците...ке треба едно 50 години да поминат за овие пак да направат некој успех на репрезентативно ниво.
 

bRutal savaGe

ಠ_ಠ
Член од
10 јули 2009
Мислења
4.213
Поени од реакции
88
не е битно дали е заслужена или не кога е више освоена, иако јас би се кладел во животот дека моменталниот светски првак со тој состав ќе ги измоча од ќерамиди Германија во нивниот алстар тим.



поздрав до Паул, знае дека дракоњиве ќе испаднат. :tv:
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.797
Поени од реакции
44.293
Еј,ме пукнавте веќе со тој Милито мочан.АКо толку вредеше немаше да се прослави на 35 години (му е*ам мајката) :devil2:
Ќути тој на твојот аватар е рајзинг стар, всушност, до тој степен е добар и прославен што дури и еден Лусио беше набркан од тимот. :tv:
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
и веќе почна третата Светска војна во Германија....:pos:

Клик !
 
Н

'Никола'

Гостин
и веќе почна третата Светска војна во Германија....:pos:

Клик !
Добро е и ние што на форум се расправаме, арно е дур не сме почнале во живо да договараме.:)

Абе луѓе, манете тие лузерите, ни името не сакам да им го напишам (кога ќе поминат група, тогаш ќе им го пишувам):), за друго е темава, барем да оставиме некој од Шпанциве да напише нешто.
Еве јас уште чекам од Златко_Македон да ми ги пише тактиките на Шпанија.:)
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
7.733
Поени од реакции
7.549
Боби[Мкд];3659448 напиша:
Ауу ѕвер еј... !! Алал да му е.
Добро бе, олабавете млаце и ти и спасо кој од дијалектот што го фура очигледно е дека од некоја многу забегана провинција.
Дај излезете малце, на спортски активности, негативната енергија исфрлете ја на нешто попаметно, не тука да величате втора светска војна и ладнокрвни убиства на локални германски болесњаци.
 
I

IBIZA SOUND

Гостин
utre mora mora i mora da pobedat spancite :)
i da mu vratat na germano za argentino :)
 

spaso

Search Pretty Girls from your city for night
Член од
5 септември 2008
Мислења
2.746
Поени од реакции
779
Добро бе, олабавете млаце и ти и спасо кој од дијалектот што го фура очигледно е дека од некоја многу забегана провинција.
Дај излезете малце, на спортски активности, негативната енергија исфрлете ја на нешто попаметно, не тука да величате втора светска војна и ладнокрвни убиства на локални германски болесњаци.

Na Spaso mozes da mu se fatis za vakvoto i brat da ti kazam deka si glup so toa sto ja delis Makedonija na provincii bidejki Makedonija e premala so svoite okolu 25 k km kvadratni da ima provincii , a stom vikas taka deka sum od provincija ti da mi kazese od kaj si ?

--- надополнето ---

utre mora mora i mora da pobedat spancite :)
i da mu vratat na germano za argentino :)

Kako mislis MORA ?

--- надополнето ---

Добро бе, олабавете млаце и ти и спасо кој од дијалектот што го фура очигледно е дека од некоја многу забегана провинција.
Дај излезете малце, на спортски активности, негативната енергија исфрлете ја на нешто попаметно, не тука да величате втора светска војна и ладнокрвни убиства на локални германски болесњаци.

AAAAA da i za sportski aktivnosti da ti kazam deka sea letovo sekoj den igram fudbal ... zadovolen si sea ?

--- надополнето ---

 
Член од
25 август 2009
Мислења
2.078
Поени од реакции
1.243
Добро бе, олабавете млаце и ти и спасо кој од дијалектот што го фура очигледно е дека од некоја многу забегана провинција.
Дај излезете малце, на спортски активности, негативната енергија исфрлете ја на нешто попаметно, не тука да величате втора светска војна и ладнокрвни убиства на локални германски болесњаци.
хахахах брееееј пациент..:)
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.020
Поени од реакции
22.927
Na Spaso mozes da mu se fatis za vakvoto i brat da ti kazam deka si glup so toa sto ja delis Makedonija na provincii bidejki Makedonija e premala so svoite okolu 25 k km kvadratni da ima provincii , a stom vikas taka deka sum od provincija ti da mi kazese od kaj si ?

--- надополнето ---




Kako mislis MORA ?

--- надополнето ---




AAAAA da i za sportski aktivnosti da ti kazam deka sea letovo sekoj den igram fudbal ... zadovolen si sea ?

--- надополнето ---

Ти си германец,свативме.
Ај терај сега:wink:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom