UEFA Champions League 2010-2011

Кој ќе ја освои Лигата на Шампионите?


  • Вкупно гласачи
    171
  • Гласањето е завршено на .
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.312
Поени од реакции
15.546
Искрено, чим со тимот од 2008 не освоивте ЛШ, оваа година имате дупло помали шанси во финалето да извојувате победа.
Не му објаснувај, не може да разбере...
Според твоето зборување за манчестер викаш лесен противник имал ... Па вас ве поминаја на шасија Шалке , а нас до гол не можеја да ни дојдат.. Па сигурно на среќа ве тепале , или пак премногу голем плен биле за вас да го лапните на еден залак:smir:
Зарем беше тежок? :pos: Шалке се слаб тим, никако не се за полуфинале, како стигнаа до таму е друг муабет, Интер веќе не е во ЛШ и помина таа утакмица, џабе и да анализраме и се.
 
Член од
25 јули 2010
Мислења
7.382
Поени од реакции
2.398
Искрено, чим со тимот од 2008 не освоивте ЛШ, оваа година имате дупло помали шанси во финалето да извојувате победа.
Да , да искрено и јас да ти кажам кога сите јадеја витамини дека заминаја Роналдо и Тевез дека ќе се бориме за 4то место за место во лига шампиони , ама оп нешто изгледа фушарски сме прво место во англија, фушарски имаме само 3 порази во англија , фушарски сме со една нога и 4 прсти од другата нога во финале .. Сето е фушарија така тепаме на среќа со просечниов тим ....Сеа задоволен т.е. дали сте задоволни сите на форумов?

--- надополнето ---

Искрено, чим со тимот од 2008 не освоивте ЛШ, оваа година имате дупло помали шанси во финалето да извојувате победа.
Да , да искрено и јас да ти кажам кога сите јадеја витамини дека заминаја Роналдо и Тевез дека ќе се бориме за 4то место за место во лига шампиони , ама оп нешто изгледа фушарски сме прво место во англија, фушарски имаме само 3 порази во англија , фушарски сме со една нога и 4 прсти од другата нога во финале .. Сето е фушарија така тепаме на среќа со просечниов тим ....Сеа задоволен т.е. дали сте задоволни сите на форумов?
 
Член од
30 мај 2010
Мислења
213
Поени од реакции
11
Не му објаснувај, не може да разбере...

Зарем беше тежок? :pos: Шалке се слаб тим, никако не се за полуфинале, како стигнаа до таму е друг муабет, Интер веќе не е во ЛШ и помина таа утакмица, џабе и да анализраме и се.
Oф кутриот јас прост човек.
Тоа дали беше тежок прашајте го вашиот голман,колку пати ја извади топката од голот :tapp:
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.543
Поени од реакции
14.678
дечки не научивте досега ???
челзи секогаш губи од шампионот, проверете статистика :kesa:
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.312
Поени од реакции
15.546
Oф кутриот јас прост човек.
Тоа дали беше тежок прашајте го вашиот голман,колку пати ја извади топката од голот :tapp:
:pos: :pos: :pos:
Извинете де, леле. Брао, ги тепавте Шалке, најјачи сте.

Ах, после вакво курчење од вас како сакам сеа Барса да помине па да ви ги лупне 3-4 комада у финале.
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.369
Поени од реакции
16.570
:pos: :pos: :pos:
Извинете де, леле. Брао, ги тепавте Шалке, најјачи сте.

Ах, после вакво курчење од вас како сакам сеа Барса да помине па да ви ги лупне 3-4 комада у финале.
Никој не се курчи, само многу некако потценувачки однос покажувате кон Манчестер. Ама ако, ќе се види у финале, кој, што, како и зашто. До тогаш, ќе се малтретираме со вакви муабети :))
 

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
14.933
:pos: :pos: :pos:
Извинете де, леле. Брао, ги тепавте Шалке, најјачи сте.

Ах, после вакво курчење од вас како сакам сеа Барса да помине па да ви ги лупне 3-4 комада у финале.
Седи мирен..


 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.280
Поени од реакции
17.959
Искрено, чим со тимот од 2008 не освоивте ЛШ, оваа година имате дупло помали шанси во финалето да извојувате победа.
Се е кажано со постов. Шансите секогаш се тука, је*ига кога можеа Порто - Монако да играат финале зошто да неможе Манчестер шампион да стане, ама Реал/Барса и тоа како ќе бидат фаворити во финалето.
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
7.733
Поени од реакции
7.549
Да , да искрено и јас да ти кажам кога сите јадеја витамини дека заминаја Роналдо и Тевез дека ќе се бориме за 4то место за место во лига шампиони , ама оп нешто изгледа фушарски сме прво место во англија, фушарски имаме само 3 порази во англија , фушарски сме со една нога и 4 прсти од другата нога во финале .. Сето е фушарија така тепаме на среќа со просечниов тим ....Сеа задоволен т.е. дали сте задоволни сите на форумов?
Премногу се дигнавте во облаци по победата над Шалке.

Имавте лесна група во ЛШ, игравте против Марсеј, катастрофален Челзи и против Шалке кој немаше многу амбиции во ова полу-финале.
 

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
14.933
Не го потценувајте Манчестер. Конечно Ферги успеа да го елиминира Раул... ќе има изненадувања :)
 
Член од
30 мај 2010
Мислења
213
Поени од реакции
11
Премногу се дигнавте во облаци по победата над Шалке.

Имавте лесна група во ЛШ, игравте против Марсеј, катастрофален Челзи и против Шалке кој немаше многу амбиции во ова полу-финале.
Не,ние не се дигнавме,туку нам ни честитаа веке финале,да не барам постови ама вие сте тие кои не потценувате затоа што некој сосема друг имал појак тим...А Шалке ако немал амбиции ке испаднеше уште од група.Не играат имињата,играат играчите.
Ке видеме во финале кој како ке изигра.А до тогаш потценувајте колку ви душа сака.
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.312
Поени од реакции
15.546
Никој не се курчи, само многу некако потценувачки однос покажувате кон Манчестер. Ама ако, ќе се види у финале, кој, што, како и зашто. До тогаш, ќе се малтретираме со вакви муабети :))
Како не, види ги овие погоре, ми спомнуваат дека јак бил Шалке, па за тим како Манчестер овој Шалке не треба да претставува предизвик(како што и испадна), али ова децава ваши(ваљда си за ман?) мислат Барса ја тепале.
Ќе видиме у финале, мене фаворит ми е тимот што ќе помине од вечерашната утакмица, дури и Интер да отидеше у финале пак ќе ми беше фаворит некој од Реал/Барса, барем сум реален.
Сакаш кладба?
Седи мирен што вика Дретица.

Седи мирен..


Сеедно ми е, кој сака нека им даде 3-4 гола :)

Премногу се дигнавте во облаци по победата над Шалке.

Имавте лесна група во ЛШ, игравте против Марсеј, катастрофален Челзи и против Шалке кој немаше многу амбиции во ова полу-финале.
Тоа ми беше поентата, исто и лани, по дифолт ако ја избегнеш Барса до финале имаш даалеку полесен противник од оние што треба да се сретнат со нејзе до финале, и ако го избегнеш и овој Реал со Мур, е тогаш си на коњ :)
 

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.151
Поени од реакции
5.918
Да , да искрено и јас да ти кажам кога сите јадеја витамини дека заминаја Роналдо и Тевез дека ќе се бориме за 4то место за место во лига шампиони , ама оп нешто изгледа фушарски сме прво место во англија, фушарски имаме само 3 порази во англија , фушарски сме со една нога и 4 прсти од другата нога во финале .. Сето е фушарија така тепаме на среќа со просечниов тим ....Сеа задоволен т.е. дали сте задоволни сите на форумов?
Фушарски немаат пораз на домашен терен цела сезона, фушарски станаа првиот тим во историјата на Лига на Шампиони без примен гол на гости...

Ах, пуста љубомора... Во 2008ма сме имале подобар тим, па не сме освоиле ЛШ - сега сме имале дупло помали шанси... Абе ај!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom