UEFA Champions League 2010-2011

Кој ќе ја освои Лигата на Шампионите?


  • Вкупно гласачи
    171
  • Гласањето е завршено на .

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.280
Поени од реакции
17.959
Абе чудно место стана ова форумов бе. Сите викате дека ние го браниме Меси цело време, несмее збор да се каже против него, а ако се пише само еден лош збор за Манчестер одма рипаат 3-4 хиени ко у заседа да чекаат и те прават партали на лице место.
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Во овој двомеч нема калкулации, да изиграме вака дома така на гости, мора да се изиграат двете утакмици јако, ако сакаш да идеш напред, во прошливе два натпревари видовме дека двата тима се тука некаде за нијанси, кој ќе ги искористи шансите иде напред. Тоа е тоа.
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
Секогаш сум го ценел секогаш бил во врвот,а и сега не сум го потценил како фаворит за ЛШ.Кажав начинот на кој напаѓа кон противникот ми се допаѓа повеќе од оној на Барца а овде излезе дека пак ние сме против.
За Касиљас кажав пред 5-6 безмислено е да се прават такви споредби а јасно кажа и dr.chase претходната страна.

п.с Едно да знаете само да не речете не сум ви кажал.Шансите од финалето пак ќе ни се повторат дали ќе играме нијанса послабо или подобро пак ќе ги имаме.Доколку ги реализираме(поготово Роналдо тој ќе ги има највеќе) мислам дека не би имале проблеми барем за минимална победа вечерва.
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.312
Поени од реакции
15.546
Манчестер и лани и оваа година има многу лесен пат до финалето, тој Ферги као у г** да е праен :)
Искрено Фергусон можеби го има најслабиот тим во последните 5-6 години(за наназад не ми текнува), а сепак шансите да стигне до финале секогаш се поголеми отколку на било кој друг клуб освен Барса.

Сепак, кој иде понатака од Реал и Барса освојува.

За вечер оној што ќе биде психички посилен, и на следниот меч исто, така тој има најголеми шанси да оди понатака.
 
Член од
25 јули 2010
Мислења
7.382
Поени од реакции
2.398
Манчестер и лани и оваа година има многу лесен пат до финалето, тој Ферги као у г** да е праен :)
Искрено Фергусон можеби го има најслабиот тим во последните 5-6 години(за наназад не ми текнува), а сепак шансите да стигне до финале секогаш се поголеми отколку на било кој друг клуб освен Барса.

Сепак, кој иде понатака од Реал и Барса освојува.

За вечер оној што ќе биде психички посилен, и на следниот меч исто, така тој има најголеми шанси да оди понатака.
Значи сакаш да кажиш и Шалке вас ве тепа на среќа .. ?
 
G

Gray Foxx

Гостин
Манчестер и лани и оваа година има многу лесен пат до финалето, тој Ферги као у г** да е праен :)
Искрено Фергусон можеби го има најслабиот тим во последните 5-6 години(за наназад не ми текнува), а сепак шансите да стигне до финале секогаш се поголеми отколку на било кој друг клуб освен Барса.

Сепак, кој иде понатака од Реал и Барса освојува.

За вечер оној што ќе биде психички посилен, и на следниот меч исто, така тој има најголеми шанси да оди понатака.
Колку ретардиран пост човече...
Знае скаутот на милан колку се лесни Шалке.
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.312
Поени од реакции
15.546
Член од
30 мај 2010
Мислења
213
Поени од реакции
11
Да сумираме, Јунајтед нема потреба да оди на Wembley зошто нема шанси за победа само заради тоа што имаат просечни играчи во тимот...a Реал/Барса ги имаат Роналдо,Кака,Озил/Иниеста,Меси/Чави.:bravo:
 

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
14.933
Да сумираме, Јунајтед нема потреба да оди на Wembley зошто нема шанси за победа само заради тоа што имаат просечни играчи во тимот...a Реал/Барса ги имаат Роналдо,Кака,Озил/Иниеста,Меси/Чави.:bravo:
Видиш како знаеш :tv:
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
7.733
Поени од реакции
7.549
Да сумираме, Јунајтед нема потреба да оди на Wembley зошто нема шанси за победа само заради тоа што имаат просечни играчи во тимот...a Реал/Барса ги имаат Роналдо,Кака,Озил/Иниеста,Меси/Чави.:bravo:
Искрено, чим со тимот од 2008 не освоивте ЛШ, оваа година имате дупло помали шанси во финалето да извојувате победа.
 
Член од
25 јули 2010
Мислења
7.382
Поени од реакции
2.398
Како заклучи жити све :pos:

--- надополнето ---


Твојот? Знам :)
Според твоето зборување за манчестер викаш лесен противник имал ... Па вас ве поминаја на шасија Шалке , а нас до гол не можеја да ни дојдат.. Па сигурно на среќа ве тепале , или пак премногу голем плен биле за вас да го лапните на еден залак:smir:
 
G

Gray Foxx

Гостин
Проблемот не лежи у името Реал, проблемот лежи во нашето лошо искуство генерално со Реал Мадрид. Ако мине Барса осеќам некако дека ке им се одмаздиме. Ама за Реал не знам. Додади го факторот Мурињо и Роналдо, ке биде утакмичиште. Ајде вечер вештачката екипа нека тепа да биде one hell of a game на Вембли!
 
Член од
30 мај 2010
Мислења
213
Поени од реакции
11
Искрено, чим со тимот од 2008 не освоивте ЛШ, оваа година имате дупло помали шанси во финалето да извојувате победа.
Ако потценувајте :tv:
Не потценуваа дека и без Роналдо и Тевез ке се бориме за 4 место ама...
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.369
Поени од реакции
16.570
Ми се свиѓа ова што Манчестер се потценети :icon_lol:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom