UEFA Champions League 2010-2011

Кој ќе ја освои Лигата на Шампионите?


  • Вкупно гласачи
    171
  • Гласањето е завршено на .

BakoMevmedoski

Немирен
Член од
30 септември 2009
Мислења
525
Поени од реакции
55
Мое мислење.

Рома - Шахтјор
Милан - Тотенхем
Валенсиjа - Шалке
Интер - Баерн
Лион - Реал М.
Арсенал - Барселона
Манчестер - Марсеј
Челзи - Копенхаген
 

C R E S

Chelsea Fan!
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.515
Поени од реакции
1.266
Мое мислење дека нема слаби противници и дека фаворитите ќе се изнамачат за да дојдат до наредната рунда..

Рома - Шахтјор
Милан - Тотенхем
Валенсиjа - Шалке
Интер - Баерн
Лион - Реал М.
Арсенал - Барселона
Манчестер - Марсеј
Челзи - Копенхаген
 
Член од
18 декември 2009
Мислења
6.125
Поени од реакции
872
Кои подобри играчи ги има Шалке од Валенсија?Дај не ме смеј.Заради Раул сите од фан клубот навивате за Шалке.
Не навивам за Шалке ниту ќе навивам, од Германија ги сакам Ајнтрахт Франкфурт ако не си знаел:wink:
Па не подобри погрешно се изгразив, ама изедначени може да се каже, имаат доста јак напад и средина, а и одбраната не е лоша, а да не зборам за голманот кои тимови све го бараат итн.
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.104
Поени од реакции
2.514
Рома - Шахтјор
Милан - Тотенхем
Валенсиjа - Шалке
Интер - Баерн
Лион - Реал М.
Арсенал - Барселона
Манчестер - Марсеј
Челзи - Копенхаген
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.924
Не навивам за Шалке ниту ќе навивам, од Германија ги сакам Ајнтрахт Франкфурт ако не си знаел:wink:
Па не подобри погрешно се изгразив, ама изедначени може да се каже, имаат доста јак напад и средина, а и одбраната не е лоша, а да не зборам за голманот кои тимови све го бараат итн.
Колку и да имаат јак напад,Валенсија има појјак :)
Средина исто така е на страната на Валенсија,одбраната тука некаде.
Јес да је Нојер добар и млад голман,ама ни Санчез не е за потценвуање.
 
Член од
18 декември 2009
Мислења
6.125
Поени од реакции
872
Колку и да имаат јак напад,Валенсија има појјак :)
Средина исто така е на страната на Валенсија,одбраната тука некаде.
Јес да је Нојер добар и млад голман,ама ни Санчез не е за потценвуање.
Единствено нешто што има Валенсија е појака средина и искусен голман, друго ништо. Оваа за нападов ако е шега, ок тогаш, ама ако го мислиш стварно, незнам што да ти кажам. Од која гледна точка се подобри Солдадо и Адуриз од Хунтелар и Раул(на овој можат вода да му носат, УПС и тоа не е сигурно, може само гаќите да му ги перат)??? а одбраната им е и на двата тима изедначена, просечна.
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.924
Единствено нешто што има Валенсија е појака средина и искусен голман, друго ништо. Оваа за нападов ако е шега, ок тогаш, ама ако го мислиш стварно, незнам што да ти кажам. Од која гледна точка се подобри Солдадо и Адуриз од Хунтелар и Раул(на овој можат вода да му носат, УПС и тоа не е сигурно, може само гаќите да му ги перат)??? а одбраната им е и на двата тима изедначена, просечна.
Нападот на Валенсија е Мата,Солдадо и Хоакин.
Хунтелар е тука некаде со Солдадо.Хунтелар е можда појјак во дуели и игра боље со глава,ама Солдадо е доста побрз и поснаодлив.
Раул?Да,ама во Реал Мадрид,не овој во Шалке.За Мата и Хоакин нејќам да зборам што ќе прават по страните,исто и искуството е многу повеќе на страната на Валенсија.

За мене Валенсија е сигурен патник во 1/4 финалето.
 
P

PewDiePie

Гостин
Хм,повеќето од форумов го фаворизираат Тотенхем во дуелот со Милан,интересно размислување.Со оглед на Л.Ш. искуството на двата тима истиве или ќе испаднат добри прогнозери или тешки будали.
 
Член од
18 декември 2009
Мислења
6.125
Поени од реакции
872
Нападот на Валенсија е Мата,Солдадо и Хоакин.
Хунтелар е тука некаде со Солдадо.Хунтелар е можда појјак во дуели и игра боље со глава,ама Солдадо е доста побрз и поснаодлив.
Раул?Да,ама во Реал Мадрид,не овој во Шалке.За Мата и Хоакин нејќам да зборам што ќе прават по страните,исто и искуството е многу повеќе на страната на Валенсија.

За мене Валенсија е сигурен патник во 1/4 финалето.
Класични шпицови се Раул и Хунтелар исто како и Адуриз и Солдадо, затоа ти ја направив таа споредба. Жоакин па така така да кажеме, а за Мата се знае дека има да ги убие по левата страна:tv:

Па не би рекол дека е баш сигурен:nenene:
 
M

mercenary

Гостин
AS ROMA - FC SHAKHTAR DONETSK
AC MILAN - TOTTENHAM HOTSPUR
VALENCIA CF - FC SCHALKE 04
FC INTERNAZIONALE - FC BAYERN MUNCHEN
OLYMPIQUE LYONNAIS - REAL MADRID CF
ARSENAL FC - FC BARCELONA
OLYMPIQUE MARSEILLE - MANCHESTER UNITED FC
FC KOBENHAVN - CHELSEA FC

За Милан - Тотенхем и Валенсија - Шалке незнам.. :)
 
Член од
8 декември 2010
Мислења
511
Поени од реакции
131
ze zezate taka milan - totenham i tipovate na totenham ???????? neznam ili od ljubomora so ima najgolem broj medzunarodni tituli ili neznam so? (raka na srce totenham ima dobar tim) ama ludze milan so momentalnava igra sredina i napad alooo ibra nemozite da go sporedite so defo ili crauch ili so pavlicenko a plus go imate pato. go ima rubinho sredina boateng pirlo sedorf iskustvo kolku da sakas abiati do sega prekrasno se pokaza vo seria a t.silva (no coment) mislam konecno milan ima dobar tim vo skoro vreme.Inter neka mu ja misli ako benitez ne se sozeme i neka ja primeni taktikata na murinho so sigurna odbrana odkolku so brza igra kako so igra benitez
 
I

IBIZA SOUND

Гостин
ova kako namesto mi ide mene :)
lanskoto finale inter bayern
lanskiot duel megju barsa arsenal,i real lion
cudno zdrepka :)
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Абе досадни станаа веќе некои утакмици. Ама еве според мене кој би поминал:
Рома - Шахтјор
Милан - Тотенхем
Валенсиjа - Шалке
Интер - Баерн
Лион - Реал М.
Арсенал - Барселона
Манчестер - Марсеј
Челзи - Копенхаген
 
В

Вори

Гостин
Честитки за Манчестер Јунајтед за пласманот понатаму. Веројатно истото важи и за Челзи, ама Челзи ми е 95 % сигурен. Јунајтед 100%. Другово треба да е интересно.

--- надополнето ---


Оти бе, шо? Челзи не можи на Бирмингам гол да му дај, па шо е чудно од Копенхаген да отпадни?

Ај што го праиш и ти подоле Челзи од гомно,па затоа и другиве се осоколуваат да пишуваат такви идиотски мислења.
Сакаш да се кладиме дека Челзи ќе го помине Копенхаген и со тебе?

А,тој Уплаф...прво видиму го никот и се ќе ти стане јасно.Второ,мрзам такви дебилски и субјективни мислења кои немаат појма со реалната ситуација.

--- надополнето ---

Рома - Шахтјор
Милан - Тотенхем
Валенсиjа - Шалке
Интер - Баерн
Лион - Реал М.
Арсенал - Барселона
Манчестер - Марсеј
Челзи - Копенхаген
Според мене болдираните ќе одат понатаму.
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.691
Поени од реакции
11.092
Финале : Челзи - Реал (во случај да ги помине Лион :icon_lol: ;))) )
 

Kajgana Shop

На врв Bottom