Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
27 април 2009
Мислења
2.482
Поени од реакции
1.669
Замислете да се падниме со Барса т.е. не мислете, јас зажалив шо помислив. :D
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.746
Поени од реакции
44.050
До тогаш Интер нов тренер ке имаат, па верувам колку толку нештата нема да бидат исти, мада очекувањата мои се сведени на минимум, све што е трофеј, прогрес во ЛШ и слично за мене ке биде само изненадување, прениско не спишти дебелиов и уз пут гребат по дното ...
Ваква ситуација на пола сезона драстично тешко дека може да се смени, претешко.
 

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.412
Поени од реакции
6.552
нема линк, али добро ми иде на душава ко го читам.
еве го уште еднаш! и тоа во болд!

FC Internazionale Milano Communicates
Rafael Benitez and Fc Internazionale Milano rescind the current coach's contract on mutual agreement.
 
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
Ako nekoj misli deka ako Inter igrase so kompletniot sostav (zboram i za povredenite, i tie da igraa) ke imavme drug rezultat, neka se otkaze od gledanje fudba zatoa sto ne go razbira fudbalot. Jas samo rezultatot sega go vidov, iskreno cekav 5-0 da ne skrsat deka em zasluzuvame em tolkav kapacitet imame.

Ako vie uste laete demek igrame so mladinci togas ne mi go drapajte koga go kritikuvam Natalino deka uste e mlad, antitalentirani mladinci imame, trener koj siguren sum e spiun na Milan :pos:

Ni u najvlaznite sonista ovie mladinci nasi koi vie gi vikate super talenti nemase olkava sansa da dobijat i da igrat. Sve neka ojt u pickumater zaedno so Morati...koj idiot e ej... Ne znam, iskreno ne znam... Da dade gospod da bankrotira :pos: pa nekoj arap da ne kupi :D
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.418
Поени од реакции
28.516
Што побрзо да си најдете подобар тренер...Воопшто не се радувам на поразов на Интер ама и мерак ми се напрај зошто на пола фанови на интер по пп сум се расправал а и други другари дека со Бенитез ништо не правите, тим како Интер со истите играчи од лани еден ебан тим да неможе да победи?Ајде нека ви се паднат полесни :)
 

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
Значи колку и да не ни бил важен овој натпревар (што е неточно), колку и да сме имале слаб стартен тим, не смее да се бара изговор за пораз од 3-0 од некоја треторазредна екипа. Ваква мизерна игра и карактер, менталитет и самодоверба симнати на толку ниско ниво не сум видел уште од времето на Закерони. Па Манчини испадна бог за дебилов, да го имавме Манчини бар статус кво ќе останеше во Сериа А, сигурен сум во тоа.
Дебелиот едноставно мора да си замине, не заслужува никаква шанса и поддршка, успеа од тим кој освои СЕ, да направи тим кој губи по 3-0 од еден Вердер. Кој срам човече, ептен сум разочаран од играта и моменталнава состојба за која што единствен виновник гледам во дебелиот. Разбирам дека не е изводливо нон-стоп да си прв, ама криво ми ради падот на формата што се дешава кај нас, треба да си морон да успееш да имаш вакви резултати со тим кој што пред САМО една сезона газеше во Европа и Италија.

п.с. ТЕ МОЛАМ ИоСоњо ТИ да ја отвориш новата тема за Интер, Деко е тежок малер :)
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.507
Поени од реакции
58.924
Ako nekoj misli deka ako Inter igrase so kompletniot sostav (zboram i za povredenite, i tie da igraa) ke imavme drug rezultat, neka se otkaze od gledanje fudba zatoa sto ne go razbira fudbalot. Jas samo rezultatot sega go vidov, iskreno cekav 5-0 da ne skrsat deka em zasluzuvame em tolkav kapacitet imame.
Јас уште кога видов можен состав решив да не гледам да се спасам од маки. Иако ми беше јасно дека составот е само за да има алиби за поразот кој ќе го кркавме секако. Во случај да остане Бенитез сакам да ни падне Барселона или Реал.
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.801
Поени од реакции
6.787
Е па со среќа во ждрепката шо да ви кажам друго :) Ќе ви треба магија да избегнете некоја од Реал, Барса, Баерн, Манчестер, Челзи па и Арсенал ако заврши прв во групата и меѓу сите овие да го добиете Шалке :)
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.507
Поени од реакции
58.924
п.с. ТЕ МОЛАМ ИоСоњо ТИ да ја отвориш новата тема за Интер, Деко е тежок малер :)
Ја мислам да ја отвориме старата и да си продолжиме онака шампионски, а оваа ќе и кажам на Џену да ја прати кај Ерик Кантона, и онака нема што да се прочита :pos:
 
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
A deka Morati se pravi pameten, Barsa ke ni se padne sega, e togas ima site da se otkazeme od Inter :pos: :pos:

Kako samo ne mrazat od toa sto gi ebavme lani, a i vo superiorna forma se za razlika od nas koj i vo seria b da igravme isti rezultati ke imavme, epilogot ke bide 26-0 za niv vo dvete utakmici.
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Значи колку и да не ни бил важен овој натпревар (што е неточно), колку и да сме имале слаб стартен тим, не смее да се бара изговор за пораз од 3-0 од некоја треторазредна екипа. Ваква мизерна игра и карактер, менталитет и самодоверба симнати на толку ниско ниво не сум видел уште од времето на Закерони. Па Манчини испадна бог за дебилов, да го имавме Манчини бар статус кво ќе останеше во Сериа А, сигурен сум во тоа.
Дебелиот едноставно мора да си замине, не заслужува никаква шанса и поддршка, успеа од тим кој освои СЕ, да направи тим кој губи по 3-0 од еден Вердер. Кој срам човече, ептен сум разочаран од играта и моменталнава состојба за која што единствен виновник гледам во дебелиот. Разбирам дека не е изводливо нон-стоп да си прв, ама криво ми ради падот на формата што се дешава кај нас, треба да си морон да успееш да имаш вакви резултати со тим кој што пред САМО една сезона газеше во Европа и Италија.

п.с. ТЕ МОЛАМ ИоСоњо ТИ да ја отвориш новата тема за Интер, Деко е тежок малер :)
Sulley , со мене освоивте тројна бе ;D
 
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
Ovie navivacite od Milano sto se za Inter najgolemi kreteni se... Koga Ibra nemase 2 natprevari da postigne gol site mu svirea, istoto i na Balloteli koj imase problemi so trenerot (AMA GOLOVI DAVASE I IGRASE SUPER) ovie mu sviera... dobro be da vi ebam mater vasa na Benitez sto ne mu svirite mame vase italiansko...
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Ovie navivacite od Milano sto se za Inter najgolemi kreteni se... Koga Ibra nemase 2 natprevari da postigne gol site mu svirea, istoto i na Balloteli koj imase problemi so trenerot (AMA GOLOVI DAVASE I IGRASE SUPER) ovie mu sviera... dobro be da vi ebam mater vasa na Benitez sto ne mu svirite mame vase italiansko...
Moре кое свирење , треба д почнат со крофни да го маваат и да не му продаваат јадење пичка му материна
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom