Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
14.932
Pepe e najnetalentiraniot igrac sto nekogas sum go videl da igra, a osven toa mnogu e psihicki nestabilen, sreka ima sto igra vo Real inaku vo drug klub, takvi startovi kako on sto pravi, sigurno ke imase dozivotna zabrana da igra fudbal. A Real ako saka da ni go "prodade" ovoj, vo ist paket neka go pusti i Kaka, Benzema, Ronaldo i Ramos, za da kompenziraat za klosarov.

Vecer sakam da ne posramotat so 5+ gola, i taa doverba Morati sprema Benitez da ja pike vo gzot na zena mu deka ne ubi vaka. Se plasam da vlezam vo inter.it samo da ne gi procitam izjavite na kopukot.
Добар си е Пепе само наместо фудбал требал хокеј да игра или да сече дрва во Канада. :)
 
Член од
28 март 2010
Мислења
1.310
Поени од реакции
377
1.Ова што го направи Фифа со Снајдер навистина на ништо не личи.
2.Со ваков состав против Вердер очекувам пораз,иако и тие не се ништо поарни!
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.879
Поени од реакции
16.091
има некој сознание дали уопште некоја наша телевизија ќе пренесува клубсково светско?
Му понудиле на А1 да пренесуваат, ама цената им била превисока (8000евра, а лани ги земале за 5000)..и Велија нормално одбил, многу пари се тоа за него, а ние очекуваме пак Премиер лига да купи:tapp:
 
Член од
13 октомври 2009
Мислења
2.638
Поени од реакции
1.233
Овој Бираги ко Бен Афлек у млади години е , а составот ни е ко на сегашниов Вардар , склоп на искуство и младост
 
Член од
7 декември 2010
Мислења
21
Поени од реакции
1
:kesa::kesa:
Му понудиле на А1 да пренесуваат, ама цената им била превисока (8000евра, а лани ги земале за 5000)..и Велија нормално одбил, многу пари се тоа за него, а ние очекуваме пак Премиер лига да купи:tapp:
:kesa::kesa:
Oзбилно или се заебаваш????

На Снајдер ова што му го направија незнам што да кажам. Холандија ја донесе до финале и од што немаа напаѓач он мораше да ги дава головите и во финале на Робен две топки на тацна му ги даде. Со Интер беше плеј и цела игра ни ја правеше, освои триплете + супер куп + да се надеваме светско.
 
Член од
21 јули 2009
Мислења
876
Поени од реакции
462
Иначе вечер ја даваат Барса Рубин на канал 5,да не знае некој дали ке не даваат на 5+ или фино и лепо да се сместам јас во кладилница ... :)
брат ја колку што знам на канал 5 ќе ги има барса и казанот, а на канал 5+ манчестер и валенсија...
ја за барса навивам ама некако најнеизвесна ми е вердер-интер па на нет ќе глеам...
види на овој сајт ако сакаш да глеаш!
http://livetv.ru/en/eventinfo/61115_werder_inter_milan/
избериси само стрим и гледај!
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.033
Поени од реакции
1.146
Inter: 21 Orlandoni; 4 Zanetti, 2 Cordoba, 23 Materazzi, 34 Biraghi; 39 Santon, 8 Thiago Motta, 40 Nwankwo, 11 Muntari; 27 Pandev, 9 Eto'o.
A disposizione: 12 Castellazzi, 17 Mariga, 19 Cambiasso, 48 Crisetig, 54 Dell'Agnello, 57 Natalino, 88 Biabiany.
Allenatore: Rafael Benitez.


Ne e losho :D So malku srekja i ako pokazeme karakter moze i da osvoime 3 boda :)
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.879
Поени од реакции
16.091
:kesa::kesa::kesa::kesa:
Oзбилно или се заебаваш????
Не се заебаам, така разбрав, така пренесувам.
Ако сакал да ги одмара зошто го ставил Занети??
Утре ќе одмори, државен празник е :)
Нема гајле тој фура додека не се повреди, е послем ќе има одмор, така праи Бенитез.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom