Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.508
Поени од реакции
58.925
Олаф, можеш да го вртиш како сакаш ама убаво те закачи Син сега веќе кога упадна на темава: вие не викавте дека Пандев не е во форма. Вие викавте дека Пандев лом праи за Интер ама за репрезентација му се нејќе. Јас и Син ве убедувавме дека човекот не е во форма едноставно, т.е. дека џабе јадете јуфки. Знам дека тастатурата да стане сама и да те акне по глава нема да признаеш, ама еве веќе на сите им е јасно она што јас и Син ви го зборевме.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.746
Поени од реакции
44.054
Na ova, deka ova samo ti go veruvas, i nikoj drug :)

I ne e fintava sea koj kolku moze da si dozvoli :) rabotava bese, deka izbegavas edno prasanje so drugo. Pred da go pises ova sto go citiram, jas ti gi spomnav drugite transferi na Rafa, ama ete ti pak moras da si vo pravo i vikas deka toa se skapi dokazani igraci, da da, dokazani i skapi kako Kvarezma, Mancini, Staklenko za kogo site do eden znaevme deka porano ili podocna ke se povredi pak, rabota sa koja Rafa site doktori da gi sobere nisto nema da smeni.
Моето мислење го градам врз факти, а не зборам на памет ко што рече Бенеамата во 1 од неговите постови.
Викаш само Јас верувам во тоа а ги имаш следниве факти кои велат дека :
1. Рафа во Англија трпеше големи критики за неговата трансфер политика, причини 1 тон, сигурно немало да трпи негативни критики доколку бил добар во тој поглед
2. Интер дефакто го ограничи во врска со трансферите, а таква ограниченост немал нит Манчини нит Мурињо, али дебелиов си е ограничен во одредени сегменти, сигурно и за тоа има причина мајкуму стара, т.е. ете, пример за Маскерано, кој е веќе докажан фудбалер му дадоа зелено светло ...
3. Кај Рафа у Ливерпул само оние кои веќе важеа за добри фудбалери се покажаа во добро светло, а Се останато беше чкљ роба, роба со која не можеш ти титула во ПЛ да освоиш.

И сеа за Мур и Манчини - Кварезма ...
Па ок де, Мур си трпеше критики за тоа, самиот кажа дека 433 форматот кој го планирал не е за Интер а со тоа и двајцава не се за Интер, ама Мур кога утнувал со трансфери на крајот пак титули носел, а година дена по фејлот со Кварезма и Манчини, донесе 5 играчи кои успешно се имплементираа во тимот, и донесе тројна круна.
Муабетот ми е дека Мур ги затнуваше со титула останатите, а Бенитез тоа со Ливерпул не го направи освен сезоната кога освоија ЛШ, ама тоа е само една година од неговите 6 додека беше во Ливерпул.

--- надополнето ---

со ова првово си кажуваш за тебе така??? добар си добар си... ако немаш шо да пишиш паметно го вртип муабетот на друга страна преку префрлање на топка, арно вели пујол... само нема врска, немам намера да се расправам...
кај сум пишал дека пандев има релизација??? најди па пиши, не тропај глупости... за човек со олкава репутација на форумов очекував нешто попаметно да пишиш, ама ај... и по 100 пат ќе пишам... не ми споредувај интер и репрезенатација, оти јас, за разлика од некои други не се бламирам на сред град со дрес од интер и со шабанерски песни да го рушам мојот авторитет после 3 титули, оти за мене интер и македонија не е исто... ако си паметен ќе сватиш шо сакам да кажам!!! од мене толку...
Кога си кажувал ?
Па нели го критикуваше дека утнал зицер со Шкотска ? Во право сум за ова ? Во право сум ?
Што тогаш јас тебе ти реплицирав ти текнува ? Ти цртав со факти, Олаф, вака и вака, Пандев нема реализација, НЕ, НЕ И НЕ, твојот муабет беше дека за Интер го давал максимумот а за МКД не.

Ок, еве ти сезонава мал милион прилики има кои го потврдуваат МОЈОТ муабет ( за ограниченоста негова ), вклучително и со утнувањата на зицери, затоа ти реков, иди на јутуб, види што утна со Лече пред само 2 кола и после сети се на ТВОИТЕ муабети тука на форумов а после нормално и на моите.

А за остатоков од твојов муабет, се што разбрав е блаблабла, нема никаква врска со нашата дискусија од една друга тема на форумов. Убаво ти кажа и Нероазуро, улета тука ко падобранец, кажа 2-3 збора за мене а уствари целосно се согласуваш со моето мислење на тема Бенитез.

--- надополнето ---

Се откажувам.
Хаха, ме насмеа со ова, али Бенеамата муабетот твој е таков да денес човек ако го земе Пасторе за 20м евра, и истиот продолжи со супер партии за голем тим, ќе испадне дека тренерот што го купил е експерт за трансфери, а купил играч на кој секој втор експерт му предвидува иднина дека ке стане класа фудбалер, ко што важеше и муабетот за Кака на пример, или сега за Балотели или Пато, сеедно.
Затоа иди види му ги трансферите за '' мали '' пари па Се ке ти стане јасно за тоа каков сенс имал за играчи, а такви трансфери беа само изводливи и со Интер летоска. :toe:
 
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
Kako i da e, sea citav pak od pocetok od ko pocnavme da "debatirame" :P

Mnogu temi pominavme, taa najvaznata sosem ja zaboravivme :)

Za toa kolku ne vredi ovoj Benitez, na nikoj ne treba da mu se kaze, gledame po rezultatite. Jas go kritikuvav Morati i Branka deka odea na "proveren" menadzer, a zedoa trener, podobro da rizikuvaa na nekoj menadzer koj nema tolku listovi vo svoeto CV, ama e mlad i znae sto pravi. Ili krajno, cim go zedoa krofneto, da go zemaa kako menadzer, vaka od prv den dadoa do znaenje deka na ovoj nie mu gi vleceme koncite, i znaeme kako rezultirase toa.

Nekoj tamu me spomna deka go branam Benitez, neznam kako dojde do toa ama ajde, nejse toa. Koga veke go pcueme Benitez, sigurno srekno ne dosol do titula vo LS neli? Jas na Syn mu vikav deka gleda samo na losite raboti na Benco, a na tie dobrite (iako mu se mnogu malku :) )sosema gi ignorira.

Navistina maka mi e pak da pisam mojot stav na sevo ova, 100 pati sum go pisal, koj cital znae, koj ne cital i samo onaka se obiduva da vleze vo diskusijava na necija strana, misli deka go podrzuvam Benitez.
 
Член од
9 април 2009
Мислења
3.183
Поени од реакции
3.830
Моето мислење го градам врз факти, а не зборам на памет ко што рече Бенеамата во 1 од неговите постови.
Викаш само Јас верувам во тоа а ги имаш следниве факти кои велат дека :
1. Рафа во Англија трпеше големи критики за неговата трансфер политика, причини 1 тон, сигурно немало да трпи негативни критики доколку бил добар во тој поглед
2. Интер дефакто го ограничи во врска со трансферите, а таква ограниченост немал нит Манчини нит Мурињо, али дебелиов си е ограничен во одредени сегменти, сигурно и за тоа има причина мајкуму стара, т.е. ете, пример за Маскерано, кој е веќе докажан фудбалер му дадоа зелено светло ...
3. Кај Рафа у Ливерпул само оние кои веќе важеа за добри фудбалери се покажаа во добро светло, а Се останато беше чкљ роба, роба со која не можеш ти титула во ПЛ да освоиш.

И сеа за Мур и Манчини - Кварезма ...
Па ок де, Мур си трпеше критики за тоа, самиот кажа дека 433 форматот кој го планирал не е за Интер а со тоа и двајцава не се за Интер, ама Мур кога утнувал со трансфери на крајот пак титули носел, а година дена по фејлот со Кварезма и Манчини, донесе 5 играчи кои успешно се имплементираа во тимот, и донесе тројна круна.
Муабетот ми е дека Мур ги затнуваше со титула останатите, а Бенитез тоа со Ливерпул не го направи освен сезоната кога освоија ЛШ, ама тоа е само една година од неговите 6 додека беше во Ливерпул.

--- надополнето ---

Кога си кажувал ?
Па нели го критикуваше дека утнал зицер со Шкотска ? Во право сум за ова ? Во право сум ?
Што тогаш јас тебе ти реплицирав ти текнува ? Ти цртав со факти, Олаф, вака и вака, Пандев нема реализација, НЕ, НЕ И НЕ, твојот муабет беше дека за Интер го давал максимумот а за МКД не.

Ок, еве ти сезонава мал милион прилики има кои го потврдуваат МОЈОТ муабет ( за ограниченоста негова ), вклучително и со утнувањата на зицери, затоа ти реков, иди на јутуб, види што утна со Лече пред само 2 кола и после сети се на ТВОИТЕ муабети тука на форумов а после нормално и на моите.

А за остатоков од твојов муабет, се што разбрав е блаблабла, нема никаква врска со нашата дискусија од една друга тема на форумов. Убаво ти кажа и Нероазуро, улета тука ко падобранец, кажа 2-3 збора за мене а уствари целосно се согласуваш со моето мислење на тема Бенитез.

--- надополнето ---


Хаха, ме насмеа со ова, али Бенеамата муабетот твој е таков да денес човек ако го земе Пасторе за 20м евра, и истиот продолжи со супер партии за голем тим, ќе испадне дека тренерот што го купил е експерт за трансфери, а купил играч на кој секој втор експерт му предвидува иднина дека ке стане класа фудбалер, ко што важеше и муабетот за Кака на пример, или сега за Балотели или Пато, сеедно.
Затоа иди види му ги трансферите за '' мали '' пари па Се ке ти стане јасно за тоа каков сенс имал за играчи, а такви трансфери беа само изводливи и со Интер летоска. :toe:
па кажи ако сметам... нема појче ич да влегувам нема проблем...
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.746
Поени од реакции
44.054
@ Krejzi
Види Крејзи, земањето на Бенитез за тренер уз оној ограничен избор беше ризик, али земањето на друг, помлад а сеуште недокажан на големо ниво беше па уште поголем ризик, значи алудирам на условите од летоска ...
Факт е дека одењето на Мур под дифолт го спушта тимов на едно скалило подоле, Капело беше единствнеиот кој имаше какви-такви шанси да дојде летоска а за кого слободно можам да кажам дека е способен да го оддржува она ниво во тимот кое го остави и Мур, сите остали беа чекор наназад.

Да го оставиш Рафа сам да одлучува за трансфери во ваков ограничен буџет ке значеше и следново : Леива, Деген, Досена ( беше донесен за скоро 10м евра, не заигра асално ), Аурелио, Пенант, Сисоко, Марк Гонзалес, Хосеми, Воронин, Инсуа, Бенајун, Н'Гог, Риера, Луис Гарсија и тн и тн.
Види само Рафа што носел од оние инкогнито фудбалери, непознати и слично, а ги носи во тим со кој сака да освои титула. Додади го и тука носењето на Белами, Кин ( кој го купи летно време, го продаде во Јануари ), Аквилани ( wtf трансфер ) и тн и тн, и ке укапираш дека Рафа едноставно незнае да купува фудбалери, освен некои докажани, кои важат за играчи со супер иднина во фудбалот, репрезентативци на земји ко Шпанија или Холандија, фудбалери по кои Интер летоска не можеше да тргне.

--- надополнето ---

па кажи ако сметам... нема појче ич да влегувам нема проблем...
Не сметаш, али од една страна ме хејташ, а потоа во истиот пост се согласуваш целосно со моите ставови, што мене ми е малце нелогично ...
 
Член од
9 април 2009
Мислења
3.183
Поени од реакции
3.830
Види Крејзи, земањето на Бенитез за тренер уз оној ограничен избор беше ризик, али земањето на друг, помлад а сеуште недокажан на големо ниво беше па уште поголем ризик, значи алудирам на условите од летоска ...
Факт е дека одењето на Мур под дифолт го спушта тимов на едно скалило подоле, Капело беше единствнеиот кој имаше какви-такви шанси да дојде летоска а за кого слободно можам да кажам дека е способен да го оддржува она ниво во тимот кое го остави и Мур, сите остали беа чекор наназад.

Да го оставиш Рафа сам да одлучува за трансфери во ваков ограничен буџет ке значеше и следново : Леива, Деген, Досена ( беше донесен за скоро 10м евра, не заигра асално ), Аурелио, Пенант, Сисоко, Марк Гонзалес, Хосеми, Воронин, Инсуа, Бенајун, Н'Гог, Риера, Луис Гарсија и тн и тн.
Види само Рафа што носел од оние инкогнито фудбалери, непознати и слично, а ги носи во тим со кој сака да освои титула. Додади го и тука носењето на Белами, Кин ( кој го купи летно време, го продаде во Јануари ), Аквилани ( wtf трансфер ) и тн и тн, и ке укапираш дека Рафа едноставно незнае да купува фудбалери, освен некои докажани, кои важат за играчи со супер иднина во фудбалот, репрезентативци на земјки ко Шпанија или Холандија, фудбалери по кои Интер летоска не можеше да тргне.

--- надополнето ---


Не сметаш, али од една страна ме хејташ, а потоа во истиот пост се согласуваш целосно со мои ставови, што мене ми е малце нелогично ...
не прочитав ниту еден твој пост... само делот на крејзи околу твоите непопустили ставови... то шо го пишав е исклучиво мое мослење базирано врз моменталната ситуација во интер и причинителот за неа (споед мене!!!):toe:
 
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
@ Krejzi
Види Крејзи, земањето на Бенитез за тренер уз оној ограничен избор беше ризик, али земањето на друг, помлад а сеуште недокажан на големо ниво беше па уште поголем ризик, значи алудирам на условите од летоска ...
Факт е дека одењето на Мур под дифолт го спушта тимов на едно скалило подоле, Капело беше единствнеиот кој имаше какви-такви шанси да дојде летоска а за кого слободно можам да кажам дека е способен да го оддржува она ниво во тимот кое го остави и Мур, сите остали беа чекор наназад.

Да го оставиш Рафа сам да одлучува за трансфери во ваков ограничен буџет ке значеше и следново : Леива, Деген, Досена ( беше донесен за скоро 10м евра, не заигра асално ), Аурелио, Пенант, Сисоко, Марк Гонзалес, Хосеми, Воронин, Инсуа, Бенајун, Н'Гог, Риера, Луис Гарсија и тн и тн.
Види само Рафа што носел од оние инкогнито фудбалери, непознати и слично, а ги носи во тим со кој сака да освои титула. Додади го и тука носењето на Белами, Кин ( кој го купи летно време, го продаде во Јануари ), Аквилани ( wtf трансфер ) и тн и тн, и ке укапираш дека Рафа едноставно незнае да купува фудбалери, освен некои докажани, кои важат за играчи со супер иднина во фудбалот, репрезентативци на земјки ко Шпанија или Холандија, фудбалери по кои Интер летоска не можеше да тргне.

--- надополнето ---


Не сметаш, али од една страна ме хејташ, а потоа во истиот пост се согласуваш целосно со мои ставови, што мене ми е малце нелогично ...
1. Ke vidis kako ke se trosi Januari.
2. Ako/Koga, krofneto ke go izbrkat, ke zemat nekoj samo da popolni mesto do leto.
3. 3 ebani treneri za 1 sezona...
4. Se ova mozese da se izbegne, sve. Zatoa najrivi gi smetam Branka i Morati, znaci do site sto neznaat da citat, za ova jas debatiram so Syn, a on na sala mi vozvraka :P
5. Do tie sto ne sfatija pak, jas sum lut na Morati sto go donese Benitez.


Rajkard imase problemi vo Barca, deka se obide: Henry, Dinho, Messi, Etoo, site cetvorica da gi igra. Istoto i na Pep ke mu se slucese da bese on trener na toa vreme. I daj ne letajte po Pep tolku, on samo copy-past napravi na rabotata na Rajkard, samo na mestoto na Dinho, imase taa sreka da ima fenomen kako Mesi.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.746
Поени од реакции
44.054
Krejzi, ке трошат во Јануар, ама имај во предвид дека акциониретите во тимот дозволија да се одвојат цели 40 милиони евра кои можат да се користат за нови трансфери ...
Али од нив, и пола дали ке потрошат, а и денес во мода се прво позајмици, па рати па ова па она. А и прашање е што Се ке може да се земе во Јануари, ко што вика Морати, ке купуваат ако има што да се купи, инаку да му дадат одврзани раце на Рафа, 10 играчи у Јануар ке земе, најскапиот ке биде 3-4м евра, ама за година дена по нивното носење, ни Цитадела нема да ги сака во своите редови,

А дека Рафа можел да се избегне, сериозно, не гледам како освен на онаа единствена варијанта, англичаните да му врачеа отказ на Капело како што и се очекуваше по дебаклот против Германија.
 
Член од
28 март 2010
Мислења
1.310
Поени од реакции
377
1,Ало Рики олади малце пријателе.Не ми ги ставај во ист кош Пандев со Кутињо и Бијабијани.Има разлика и тоа огромна,и самиот знаеш на кои разлики алудирам.
2.Денес гледав на една телевизија наводна размена со Џенова помеѓу следниве играчи-Сантон и Бијабијани за Кришито и Ранокиа во јануари.И самиот незнам колку е реално и испатливо.
3.Добро е тоа што има ултиматум кон Кифлава месарска.Додуша незнам колку ќе биде добар потегот да мењаме тренер сред сезона,иако морам да признам дека У ГО СТИ ТЕЛОВ не го бива,а и не гледам некоја солидна замена за него со исклучок на Рајкард!
 
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
Samo dotogas se molam da ne bide Benitez trener.

A vistina sea, i ja gledav na wiki za Villas Boas, sto znam, ja bi rizikuval na tipot. Sakam mladi menadzeri, deka otvoreni se i prifakaat kritiki.

p.s. kolku sakam da ni dadat 5 gola Kievo, cudo edno :icon_lol:
 
Член од
28 март 2010
Мислења
1.310
Поени од реакции
377
Крејзи Појол пријателе,се согласувам со тебе за овој тренер анонимус,но истовремено не верувам дека Морати и Бранка ќе си дозволат уште еден експеримент!
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.746
Поени од реакции
44.054
Па Се после Мурињо е експеримент, освен Капело ...
 
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
Крејзи Појол пријателе,се согласувам со тебе за овој тренер анонимус,но истовремено не верувам дека Морати и Бранка ќе си дозволат уште еден експеримент!
E bas zatoa sakam da zagubime, deka sega spored Morati i Branka, "najlosa" opcija ke ni bide Villas Boas.
 
Член од
28 март 2010
Мислења
1.310
Поени од реакции
377
Крејзи пријателе,да не се повампири сега крофнава и Интер ги добие следниве два натпревари со Киево и Твенте,па влезе во некоја добра серија.Што потоа?Еве ја аватарче мое кифлава до крај на сезонава на клупата на интер.
Имате нешто против ова остварување?(јас немам).

--- надополнето ---

Се согласувам Син!
 
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
Крејзи пријателе,да не се повампири сега крофнава и Интер ги добие следниве два натпревари со Киево и Твенте,па влезе во некоја добра серија.Што потоа?Еве ја аватарче мое кифлава до крај на сезонава на клупата на интер.
Имате нешто против ова остварување?(јас немам).

--- надополнето ---

Се согласувам Син!
:pos: Jas ova go imam napisano 2-3 strani ponazad, i za lud me smetat od toj den :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom