Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.746
Поени од реакции
44.054
Ova sea sto go napisa, samo ti go veruvas :)

Ako sakas da se kladime so avatari :pos:
Не у аватари, у 200 евра, може ?
А и каква да биде кладбата само кажи, на која тема поточно од оние на кои погоре се ''дебатира'' ...
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.305
Поени од реакции
15.538
Чекај чекај, ти ми збориш за веќе докажани фудбалери, тие не станаа класа во Ливерпул, што не направи затоа Маикон-трансфер или, еве, зашто ако бил добар со трансферите, беше остро критикуван поради истите ? М ?
Тоа е едно, второ, зашто ми спомнуваш играчи кои коштаат над 20-25 милиони евра во ситуација кога Интер немаа толку пари ...
Значи Рафа ако купувал сам, ке требаше да го користи неговиот смрден сенс за играчи кои се евтини, Деген, Н'Гог и остала багра ванаби обиди да го копира Ферги со неговата стратегија за купување на играчи за мали пари а подоцна истите да станат класа фубалери.

Не за џабе сите се молеа Рафа да не биде одговорен за трансферите пред сезона, не за џабе и тимот го ограничи со истото ... тоа дека бил многу добар изгледа. :toe:
Syn збориш на памет. Исто така, очекуваш Рафа да биде: Мурињо, Венгер и Фергусон во едно.
 
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
@Syn, boo ej koe ego go imas covece :)

Izbegavas prasanje, so drugo prasanje, aj neka ti e :)

Ete pazi samo, za tebe toa gore e "debatiranje" epa aj samo ti pisi si na temava ko taka.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.746
Поени од реакции
44.054
Syn збориш на памет. Исто така, очекуваш Рафа да биде: Мурињо, Венгер и Фергусон во едно.
Биди попрезицен, Syn, тоа, тоа, и тоа збориш на памет.
Е сеа за разлика од тебе, ја комотно можам да кажам дека ти тераш на претпоставки кои оваа сега што ја цитирав.
Бедната и критикуваната во Англија трансфер политика на Бенитез не е зборење на памет, бедниот сенс за наоѓање на таленти исто, не е зборење на памет, тоа сите со свои очи го видовме у Ливерпул, аналогно на тоа, се поставува и прашањето за неговото ограничување врз трансфер работата во Интер каде Мурињо на пример имаше огромна слобода, или и тоа на памет е ... ?
Баш ме интересира што поточно зборам на памет за да ете, го исцртам и со некој факт што ке го начекам на нетов, мада за ова искрено не очекував дека ке биде потребно такво нешто.

--- надополнето ---

@Syn, boo ej koe ego go imas covece :)

Izbegavas prasanje, so drugo prasanje, aj neka ti e :)

Ete pazi samo, za tebe toa gore e "debatiranje" epa aj samo ti pisi si na temava ko taka.
Не бе чоек, ајде ке се кладиме, али не у аватари зашто е бедно ебаго, дај у нешто повредно, ок, нека не бидат 200 евра, нека биде пиво ебаго ...
Нешто што и ја и ти у моментов можеме да си го дозволиме. :tv:

Само реков, прецизирај и ти во што поточно треба да се кладиме од темава која ја муабетиме тука, зашто јас цврсто стојам позади моиве ставови.
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.305
Поени од реакции
15.538
Чекај чекај, ти ми збориш за веќе докажани фудбалери, тие не станаа класа во Ливерпул, што не направи затоа Маикон-трансфер или, еве, зашто ако бил добар со трансферите, беше остро критикуван поради истите ? М ?
Кајт и Чаби Алонсо биле докажани фудбалери? Беа на врвот од фудбалот како што се сега или едниот беше играч во Холандија а другиот играше за Сосиедад.

Тоа е едно, второ, зашто ми спомнуваш играчи кои коштаат над 20-25 милиони евра во ситуација кога Интер немаа толку пари ...
На ова конкретно мислев дека збориш на памет.
Колку коштаа трансферите на Кајт и Чаби Алонсо?...
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.695
Поени од реакции
6.216
Интересна дебата гледам овде ,едни го подржуваат Бенитез ( Крејзи Појол,Бенемата) додека друг( Syn) има различно мислење за Бенитез! Ја незнам како може некој да го подржува Бенитез кога човекот не упропасти најпрво со Атл.Мадрид а сега и со Милан, за мене Бенитез е катастрофален тренер кој не би го донел ни во Вардар а не па во Интер! Секој си има свое мислење но незнам што гледате вие добро во Бенитез кога ни едно дерби не доби читај( Рома 1-0,Јуве 0-0,Милан 0-1) а нејќам ни да зборам за киксовите со Бреша и Лече!
 
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
Чекај чекај, ти ми збориш за веќе докажани фудбалери, тие не станаа класа во Ливерпул, што не направи затоа Маикон-трансфер или, еве, зашто ако бил добар со трансферите, беше остро критикуван поради истите ? М ?
Тоа е едно, второ, зашто ми спомнуваш играчи кои коштаат над 20-25 милиони евра во ситуација кога Интер немаа толку пари ...
Значи Рафа ако купувал сам, ке требаше да го користи неговиот смрден сенс за играчи кои се евтини, Деген, Н'Гог и остала багра ванаби обиди да го копира Ферги со неговата стратегија за купување на играчи за мали пари а подоцна истите да станат класа фубалери.

Не за џабе сите се молеа Рафа да не биде одговорен за трансферите пред сезона, не за џабе и тимот го ограничи со истото ... тоа дека бил многу добар изгледа. :toe:
Na ova, deka ova samo ti go veruvas, i nikoj drug :)

I ne e fintava sea koj kolku moze da si dozvoli :) rabotava bese, deka izbegavas edno prasanje so drugo. Pred da go pises ova sto go citiram, jas ti gi spomnav drugite transferi na Rafa, ama ete ti pak moras da si vo pravo i vikas deka toa se skapi dokazani igraci, da da, dokazani i skapi kako Kvarezma, Mancini, Staklenko za kogo site do eden znaevme deka porano ili podocna ke se povredi pak, rabota sa koja Rafa site doktori da gi sobere nisto nema da smeni.

Za kraj samo ova, ne moze sekogas da si vo pravo. Sto ako si pisel 100, koga samo sam si se ubeduvas.

--- надополнето ---

Интересна дебата гледам овде ,едни го подржуваат Бенитез ( Крејзи Појол,Бенемата) додека друг( Syn) има различно мислење за Бенитез! Ја незнам како може некој да го подржува Бенитез кога човекот не упропасти најпрво со Атл.Мадрид а сега и со Милан, за мене Бенитез е катастрофален тренер кој не би го донел ни во Вардар а не па во Интер! Секој си има свое мислење но незнам што гледате вие добро во Бенитез кога ни едно дерби не доби читај( Рома 1-0,Јуве 0-0,Милан 0-1) а нејќам ни да зборам за киксовите со Бреша и Лече!
Za ova ke go ostam Syn ako ima vreme da te popravi :)
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Бенеамата не зафркавај сега и ти..ги спомнуваш едноствените два случаеви каде трансферите на дебелиот му се погодиле...а каде се марк гонзалес,нгог,лукас,деген,вороњин,Роби КИН,....ги продаде со негова дозвола рисе,сисоко,луис гарсија,белами а овие играа одлично во тимот...не за џабе фановите на Ливерпул скоро сите беа незадоволни од неговите катастрофални потези..сега и ти само на светлата страна гледаш..гледајте малце поопширно и ќе увидите дека Бенитез или е ментален случај или човекот едноставно не знае што работи(без разлика што има толку освоено)!
 
Член од
9 април 2009
Мислења
3.183
Поени од реакции
3.830
не се расправајте со syn оти ќе ве наречи глупи или празноглави или недораснати за човек како него... човекот си има его и идол (мур изгеда) па не сака секој да му соли памет...:pos2: џабе му докажуваш, секогаш тој има право...:toe:
е сега... не сум во тек со конверазцијата во целост, ме мрзи да читам, па само ќе кажам... БЕНИТЕЗ И САМО БЕНИТЕЗ Е ОДГОВОРЕН ЗА ХАОСОТ КОЈ ВЛАДЕЕ ВО ЛИВЕРПУЛ... колку побрзо морати ќе се свеасти и го избрка, толку поарно за интер, оти ако дебелата свиња остани, појде тимот упм и нема 10 години да се врати кај шо беше... било кој од рафа е поарно решение во моментов...
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
а ти олааф од една страна го омаложуваш Syn а од друга го подржуваш со постот..интересен тип си:smir:

иначе според мене Syn има право за се што пишува во врска со Бенитез бидејќи човекот директно ви ги црта аргументите со чисти факти дека човекот е за никаде со трансферите, а бенеамата и крејзи_појол како да ги избегнуваат воочливите нешта кога се дискутира за едно нешто...едноставно според мене Syn има огромно познавање за Интер и општо за фудбалот и тоа се гледа по неговите постови !
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.746
Поени од реакции
44.054
Кајт и Чаби Алонсо биле докажани фудбалери? Беа на врвот од фудбалот како што се сега или едниот беше играч во Холандија а другиот играше за Сосиедад.


На ова конкретно мислев дека збориш на памет.
Колку коштаа трансферите на Кајт и Чаби Алонсо?...
Па тимот каде што игра 1 играч е репер за неговите квалитети ? Значи сега Пасторе сеуште е лош играч или Хамшик, и да набројувам ред други ...
Јебига, таков ти е муабетот.
И двајцата беа донесени за над 10 милиони евра ако не се лажам ( 14-15м евра за 1 од нив ), ама од екипи ко Реал Сосиедат и Феенорд, земи ги тогашните услови на трансфер маркетот кога немаше шеици ( пред се алудирам на Алонсо ) земи ги и во предвид тимовите каде што играле, и должината на договорите, таа е цената.
Но, пак останува фактот дека тие веќе беа докажани фудбалери, со изборен репрезентативен статус ако не се лажам, за Чаби до ден денес ги памтам муабетите за иднината која му ја предвидуваа дур играше за Реал Сосиедат кои за малце не го освоија и првото место во Шпанија ( а он им беше 1 од носителите на играта, со Карпин, Ковачевич и остали ѕверки кои тогаш ги имаа ).

Но ете, ја пак се повторувам, земи го моменталниот буџет кој Интер го имаше летоска, и тука земи ги во предвид трансферите на Бенитез за мала сума на пари, кој од кој помизерен е, да не речам, хорор филм ...

--- надополнето ---

а ти олааф од една страна го омаложуваш Syn а од друга го подржуваш со постот..интересен тип си:smir:
Не он е чуден тип што тврди дека Пандев е класа во Интер а не во Македонија, затоа си витка опашка кога му се презентираат факти ...

Него бидејќи типот тролаше дека Пандев имал реализација, нека иде на јутуб и нека види што тоа Пандев утна пред 2 кола па после нека го поти за тоа како не реализирал со Шкотска и како не го давал максимумот.
 
Член од
9 април 2009
Мислења
3.183
Поени од реакции
3.830
а ти олааф од една страна го омаложуваш Syn а од друга го подржуваш со постот..интересен тип си:smir:

иначе според мене Syn има право за се што пишува во врска со Бенитез бидејќи човекот директно ви ги црта аргументите со чисти факти дека човекот е за никаде со трансферите, а бенеамата и крејзи_појол како да ги избегнуваат воочливите нешта кога се дискутира за едно нешто...едноставно според мене Syn има огромно познавање за Интер и општо за фудбалот и тоа се гледа по неговите постови !
си кажувам мое мислење нишо појче... и други луѓе пратат фудбал, зарем не??? и се разбираат во него... така???
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.746
Поени од реакции
44.054
си кажувам мое мислење нишо појче... и други луѓе пратат фудбал, зарем не??? и се разбираат во него... така???
Пиши на јутуб, Lecce - Inter 1:1, и види како изиграл оној што не го давал максимумот за Македонија а го давал за Интер, а и уз пут, ти реков и погоре, види ја неговата феноменална реализација ...
Колку да те потсетам, сезоната веќе доаѓа до пола, Пандев сеуште нема дадено гол за Интер.
 
Член од
9 април 2009
Мислења
3.183
Поени од реакции
3.830
Па тимот каде што игра 1 играч е репер за неговите квалитети ? Значи сега Пасторе сеуште е лош играч или Хамшик, и да набројувам ред други ...
Јебига, таков ти е муабетот.
И двајцата беа донесени за над 10 милиони евра ако не се лажам ( 14-15м евра за 1 од нив ), ама од екипи ко Реал Сосиедат и Феенорд, земи ги тогашните услови на трансфер маркетот кога немаше шеици ( пред се алудирам на Алонсо ) земи ги и во предвид тимовите каде што играле, и должината на договорите, таа е цената.
Но, пак останува фактот дека тие веќе беа докажани фудбалери, со изборен репрезентативен статус ако не се лажам, за Чаби до ден денес ги памтам муабетите за иднината која му ја предвидуваа дур играше за Реал Сосиедат кои за малце не го освоија и првото место во Шпанија ( а он им беше 1 од носителите на играта, со Карпин, Ковачевич и остали ѕверки кои тогаш ги имаа ).

Но ете, ја пак се повторувам, земи го моменталниот буџет кој Интер го имаше летоска, и тука земи ги во предвид трансферите на Бенитез за мала сума на пари, кој од кој помизерен е, да не речам, хорор филм ...

--- надополнето ---


Не он е чуден тип што тврди дека Пандев е класа во Интер а не во Македонија, затоа си витка опашка кога му се презентираат факти ...

Него бидејќи типот тролаше дека Пандев имал реализација, нека иде на јутуб и нека види што тоа Пандев утна пред 2 кола па после нека го поти за тоа како не реализирал со Шкотска и како не го давал максимумот.
со ова првово си кажуваш за тебе така??? добар си добар си... ако немаш шо да пишиш паметно го вртип муабетот на друга страна преку префрлање на топка, арно вели пујол... само нема врска, немам намера да се расправам...
кај сум пишал дека пандев има релизација??? најди па пиши, не тропај глупости... за човек со олкава репутација на форумов очекував нешто попаметно да пишиш, ама ај... и по 100 пат ќе пишам... не ми споредувај интер и репрезенатација, оти јас, за разлика од некои други не се бламирам на сред град со дрес од интер и со шабанерски песни да го рушам мојот авторитет после 3 титули, оти за мене интер и македонија не е исто... ако си паметен ќе сватиш шо сакам да кажам!!! од мене толку...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom