Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
Мислам дека Бенитес ќе остане што и да се случи до крај на овој дел од сезоната, а за понатаму ќе видиме.
За во недела сум оптимист, мислам може да тепаме и со ваков тим. А може и комшииве ќе ни ја пуштат за Бенитез да остане.

Еј и дај престанете да пишувате против Кутињо, што очекувате од малиот.
Еми ај да ви ја пуштиме ахахахах :)
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.747
Поени од реакции
44.062
Цитирај ме де :)

Да, нов Интер, со тие повредени играчи(не почнуваме за причините), а во тимот без креатор на игра(она што сите со години го баравме) кога влезе еден играч од средината кој што го имавме долго време се промени цела игра на Интер(не е важно против кого) а со уште еден играч т.е. играчот што сите го сакаме Снајдер Интер ќе освоеше максимум бодови против Лече и Бреша.

Него, Цезар лани ќе бил крив за губењето на титулата а сега Киву не е крив што не скокна и што изгубивме 2 драгоцени бода во ваква ситуација?
Не те цитирав дека одма почнав да пишувам, мислев по твојот ке испадне, нејсе, еве сега те цитирам ...
Пак ке повторам, играа против Лече, лани со 9 играчи одеа на победа, со 10 му дадоа гол на Милан кој им беше во тој дел од сезоната главен конкурент за титулата ...
И не, не е Киву крив што тимот изгледа мизерно, па у прво Лече беа ДОСТОЕН противник, Лече, 1 од трите најлоши тима во првенствово.
За голот и Кастелаци требаше да излага, Оливеира е низок играч, згреши Киву не велам не, ама како и да ја вртиме Интер изгледа бледо, тажно и некарактерно.
За 2-3 месеци Се што беше создадено ко кула од карти се сруши, и за тоа треба да си кадарен мајке ми, Кирца да ги водеше Интер у моментов ке беа пред Милан и со тоа ке беа на врвот од табелата, ама ...

Глупаво е да се бараат изговори по секој лош резултат, зар е потребен изговор кога играш против трите најлоши тима у првенството ? Па у прво коло Болоња беа водени од тренерот на младинците, му се дереа играчите кого да менува а кого не, тоа смешно изгледаше на теренот, но сепак доволно за 0-0 со Интер, што е најтрагично у прво имаа неколку сериозни прилики за гол.
Друго, Бреша, која знаеме у каква серија на порази беше, имаше 1 единствен играч кој претставуваше опасност за Интер, место у џеб да го стави Рафа со неговите тактички замисли, Карачиоло се шеташе на терен кај сака и кога сака, среќа Бреша беше а не некој друг тим кој комотно можеше уште 2 гола да им даде по тоа водство од 0-1 ...

Едноставно, ова е чкартната копија на ланскиот Интер, апла е тоа очигледно, за '' среќа '' Милан и во една ваква ситуација бега 3 бода, а наводниците ги ставив аналогно на една изјава на Руни кога кажа дека Челзи ги направи Манчестер тоа што се ( а алудираше на освоената титула во ЛШ ), моментално конкуренцијава е за нијанса подобра од Интер ( што не е добро за Интер ), за огромна среќа на Рафа бидејќи до сега неговиот Интер, во нормални услови со прејаки конкуренти, ке заостануваше минимум 6 бода од првиот.
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.695
Поени од реакции
6.219
Абе Syn ја да ги водев немаше ни еден повреден да има, а за 1 место нема никаква дилема ! Овој Бенитез што не упропасти не упропасти,сеа финтава е дали ке не оправи :toe:
 

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.412
Поени од реакции
6.556
"We all wanted to win for Walter and we will do it in the next match, the derby," said Benitez.
ај модератор нека го префрли воа во вицотека :)
 

Marso

Io sono INTERISTA!
Член од
22 јануари 2006
Мислења
1.456
Поени од реакции
311
Прво Сантон добро изигра... имаше и пенал за нас кој не беше досуден (Сантон набаци а му удри во рака на одбранбениот, апла очигледно беше) и тоа на резултат 0:0...
Кутињо не го видов нигде...
Ето треба да престане да ги дува, и да тепа гулаби...
Милито - добро е, се врати дечкото, ни требаше за со Милан...
Станкович - немаше среќа кога му ја префрлија, али дечкото увек дава 110% така да нема да му замериме, добро е што и тој се врати...
е сеа Киву - тој моторџијата (од Ноќни Волци) не можам да го гледам.. не само јас, туку стручњаци изјавуваат дека тој не заслужува да игра.. тој игра само затоа што главата му ја отворија, и покажува пожртвуваност... ништо повеќе....
Пандев - што да кажам... типично Македонски си го одигра своето.. топка на тацна, на 4 метри од голманот, може да праша кај да му ја шутне, тој у него.. како у маало да игра, а не во тим што лани освои ЛШ... одекогаш бев скептик за него, можеби за момент се поколебав реков дека е добар има нешто во него, али НЕ.. еден грст техника, и ништо друго, ни кондиција, и чувство за гол, и способност за лидер (да ја креира играта), јас да сум тренер, тој би му дал шанса да игра, кога Ето, Милито, Кутињо, Бијабијани, Мансини, Суазо, сите кога ќе се повредат...
Кастелаци - добар е момакот, али не е материјал за прв тим.. али тоа што се очекуваше од него, тоа го напраи најдобро што можеше :)
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.305
Поени од реакции
15.538
Никој не рече дека не сме биле мизерни, прашав само кој е крив за голот и нерешениот резултат :)

За ваквата игра се криви повредите, сите знаеме какви игри имаше Интер против Бари и Вердер, или пак Тотенхем првиот натпревар. Како и да е, за повредите веќе дисктиравме, кажав и на фб дека никој нема направено анализа ниту знае кој е крив за повредите, она што го рече и Рафа дека сите зборат а никој не анализира зашто се повредите. Сигурен сум дека да го имаше цел тим на располагање(без стаклениот Мота и без Самуел) Интер сега ќе беше прв.
Можеа Рома со -30 бода од Интер да искочат први на табела, да не можеме ние со -3 бода. :)
 

Marso

Io sono INTERISTA!
Член од
22 јануари 2006
Мислења
1.456
Поени од реакции
311
а за дербито со Милан... искрено јас мислам дека ќе ни ја вратат четворката од лани.. ќе не понижат... едноставно немам верба во овој тим со овој тренер на чело...
Останува Бенитез, да го оправда приматот - тренер за големи утакмици и да ме демантира...
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.747
Поени од реакции
44.062
Никој не рече дека сме биле мизерни, прашав само кој е крив за голот и поразот :)

За ваквата игра се криви повредите, сите знаеме какви игри имаше Интер против Бари и Вердер, или пак Тотенхем првиот натпревар. Како и да е, за повредите веќе дисктиравме, кажав и на фб дека никој нема направено анализа ниту знае кој е крив за повредите, она што го рече и Рафа дека сите зборат а никој не анализира зашто се повредите. Сигурен сум дека да го имаше цел тим на располагање(без стаклениот Мота и без Самуел) Интер сега ќе беше прв.
Можеа Рома со -30 бода од Интер да искочат први на табела, да не можеме ние со -3 бода. :)
Не заебавај, Интер ке беа први ако ги победеа најмизерните тимови во Серија А ... толку.
Тука нема изговор, овој играл овој не играл, за Лече, Бреша ( два новолигаши ) и Болоња без тренер се работи.

Да беа виновници поединци за овие фејл резултати тренери никогаш немаше да бидат отпуштани, затоа Киву не го обвинувам за ништо, нит мизерниот Милито од старт на сезона, нит фејлот Пандев нит Маикон ...
Реков, во прво Лече беа достојни противници, Болоња во прво исто, достојни противници, дури и подобри шанси од европскиот првак имаа, со Бреша за 90 минути немаа 100% шанса за гол а израмнија од подарен пенал. 3 бода од можни 9 се освоени тука, и сеуште се бараат некои трети изговори за тоа што моментално не се први, ене, и на fcinternews еден пишал наслов '' само изговори '', over and over again, до кога ?
Ебате тренерот кога не можеш игра да поставиш против најслабите тимови во првенството, од друга страна, ниту еден сериозен тест не доби, пораз од Рома, нерешено дома со Јуве кои изиграа супер натпревар на Меаца со свои супер шанси за гол, и тотален дебакл у Лондон со Тотенхем ...

Ко што реков, тотален распад на системот изграден од минатата сезона.
 

Синдикат

Мајгада?!
Член од
22 август 2005
Мислења
3.110
Поени од реакции
180
Не можи Киву дирекно да се обвини за голот, немаше никакви шанси да расчисти превисока беше топката, прецизен центаршут беше топката паѓаше точно во тие 2 метри квадтратни кај шо Лече имаше 2 играчи. Голот како и секој гол од корнер беше чиста случајност.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.747
Поени од реакции
44.062
Па со оглед дека го даде играч висок метро и желба за растење ...
А и Кастелаци на гол, Цезар на вакви увек излага, али што би било кога би било, на друго место е лоциран проблемот во овој Интер, премногу е очигледно тоа ...
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.305
Поени од реакции
15.538
Не заебавај, Интер ке беа први ако ги победеа најмизерните тимови во Серија А ... толку.
Тука нема изговор, овој играл овој не играл, за Лече, Бреша ( два новолигаши ) и Болоња без тренер се работи.

Да беа виновници поединци за овие фејл резултати тренери никогаш немаше да бидат отпуштани, затоа Киву не го обвинувам за ништо, нит мизерниот Милито од старт на сезона, нит фејлот Пандев нит Маикон ...
Реков, во прво Лече беа достојни противници, Болоња во прво исто, достојни противници, дури и подобри шанси од европскиот првак имаа, со Бреша за 90 минути немаа 100% шанса за гол а израмнија од подарен пенал. 3 бода од можни 9 се освоени тука, и сеуште се бараат некои трети изговори за тоа што моментално не се први, ене, и на fcinternews еден пишал наслов '' само изговори '', over and over again, до кога ?
Ебате тренерот кога не можеш игра да поставиш против најслабите тимови во првенството, од друга страна, ниту еден сериозен тест не доби, пораз од Рома, нерешено дома со Јуве кои изиграа супер натпревар на Меаца со свои супер шанси за гол, и тотален дебакл у Лондон со Тотенхем ...

Ко што реков, тотален распад на системот изграден од минатата сезона.
Тренерот што го бранеше од почетокот на сезоната :)
 
Член од
1 јули 2008
Мислења
2.030
Поени од реакции
2.045
Што е проблемот со Самуел?

И додека не испари Дефитез, тешко дека Интер ќе се врати на ланското ниво.
 
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
Syn, edna rabota e da go mrazis Benco, druga e da gledas realno na rabotite. Kazi mi kako da ne se dostoen protivnik Lecce, koga na Inter mu falat 8 prvotimci, koga vo eden tim se ima Kivu, Bijabiani, Zaneti, Kordoba, trte-shrmte sea pejte pesni kolku vredi Zaneti do utre, vredi za tret tim na Inter nisto poveke. Jas deneska ne znam kako moze samo Benco kako kriv da go pravis, deneska site, site, site do eden bea katastrofa.

Citam 90% se bunite kade bil Kutinjo, vie kazete mi mene kade bea drugite, ostavetego detenceto, kade bese Pandev, kade bese Zaneti, Eto ami, sto ako izigral do vcera koga deneska sekoja topka od levata strana ja gubese, i jas veke go nauciv kako dribla: "ke sutnam, ne nema, ke sutnam, ne nema, ke sutnam, ne be kakvo sutiranje ke driblam, aj ke sutnam, ne ne ke podavam" - vaka mu se site zagubeni topki.

Benitez do predposledniot natprevar go smetav za 50% od pricinata sto Inter igra krs, deka non stop velevme nikoj ne trca ama sepak, trenerot e kriv toj treba da gi tera da trcat, e jas ne znam kako moze ovie goveda da gi teras da trcat, kazi mi ti mene, ne Murinjo tuku i Sveti Petar kako bi reagiral so ovie? So Kivu bre? Ili Lucio :icon_lol: ne znam dali primete toj FAIL momentot koa se obiduvase so paraboli da dribla eden i toa srede teren :pos: i kao kapak na sve ova, povredeni igraci imame kolku ti dusa saka, a i tie sto se vratija ne se 100%, duri ni 50% od toa sto treba da se.

Zatoa za ovoj raspad na Inter, site se krivi, site do eden, oti covecka psiha (a ne samo covecka) e koga ke si vo opasnost da prevzemes drasticni merki za da prezivees (primerot upm, ama jbg :) ) a ovie nasite sto cekaat? Od upravata koja ne go brka kiflarot :), Kiflarot koj nema avtoritet ni znaenje za trener, pa se do igracite koi zabravile preku nok da igraat fudbal.


Kivu, majka ti.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom