Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.747
Поени од реакции
44.062
Јас во моментов ништо не знам ама се надевам дека Барези ќе седне на клупата!
Ако седнува некој на клупата од асистентите тоа нема да биде Барези него тоа ке биде типот за кој зборев поназад пред некое време, Бернацани, ама некако тешко остварливо ми е тоа иако во моментов со раширени раце би го пречекал типот.

Е сега друга работа е дискутабилна, кој од кого ја наследи анемијава, Снајдер од Интер или Интер од Снајдер ...
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Кај мене допрва се)
Тууу бе штета ... Епа требаше ко мене на правен за побрзо да ти завршат и почесто да искачаш хахаха

--- надополнето ---

Што све раѓа земјава :pos:
Абе земјава е плодна и раѓа и ми дава нешто а кај тебе сушна е земјата и ќе немаш за леб
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Што све раѓа земјава :pos:
Кире не го навредувај дечкото ..гледаш дека е добронамерен во постовите иако е фан на Јувентус ништо лошо не напиша..само сака да не расположи со офф топици бидејќи како што гледаш тимот(заклучно со дебелиот) во моментов ние ''турни ме да кинисам''..а и за дербито почнувам да мислам песимистички!
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.747
Поени од реакции
44.062
Дај бе без офтопици ебаго :), а и без провокации, глеам провоцирал некој позади, олабавете малку ...

Него,знаете што е добро за наредно коло,Јуве и Рома играат меѓусебен дуел,шанса нема и двете екипи да ги поминат Интер во случај Интер да загуби.:tv:

Е до тоа дереџе не доведе брашносаниов, све му еам, а најтрагично е што ако ги победи Милан ( а увек у тиња ситуации со Ливерпул мораше да лапне голема победа ) ке си го качи кредитот па ке има простор за уште едно до две вакви мизерни изданија. :uvo:
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.695
Поени од реакции
6.219
А го заборави Наполи што е пред нас на табела,ја не памтам кога Интер сум го видел 4 на табела ! Не дека се плашам од Наполи али срамота е по 10 - 11кола да бидеме 4 место,кога ја глеам статистикава 5 поб - 5 нер - 1 пор ми се плаче ! Замислете да не беше Ето во форма ,во едно ке бев сигурен а тоа ке беше отказ на Бенитез!
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.305
Поени од реакции
15.538
Look on the bright side :) Ниеден повреден играч :vozbud:

Тој Киву, уффф сите црнци да и скокаат на жена му а он како при корнерот закован за земја да остане и да гледа.:tapp:

Него, како што кажа и F.A., откако влезе Станковиќ се виде нов Интер со неколку топки успеа да го направи тоа што Оби и Занети не можеа. Со враќањето на Снајдер на местото на Кутињо(кој патем беше најголемо дрво) и Станковиќ од прва минута заедно, Интер ќе биде далеку подобар.

И да, очекувам победа против Милан и да си почнат со победи понатака ако не не засерат пак повреди.
 
Член од
22 август 2009
Мислења
615
Поени од реакции
221
Мислам дека Бенитес ќе остане што и да се случи до крај на овој дел од сезоната, а за понатаму ќе видиме.
За во недела сум оптимист, мислам може да тепаме и со ваков тим. А може и комшииве ќе ни ја пуштат за Бенитез да остане.

Еј и дај престанете да пишувате против Кутињо, што очекувате од малиот.
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Мислам дека Бенитес ќе остане што и да се случи до крај на овој дел од сезоната, а за понатаму ќе видиме.
За во недела сум оптимист, мислам може да тепаме и со ваков тим. А може и комшииве ќе ни ја пуштат за Бенитез да остане.
:pos::pos::pos::pos::pos::zver:
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.747
Поени од реакции
44.062
Муабетов е малце глупичок, нов Интер откако влезе Станкович, а играа против Лече ... :)
Болоња, Лече и Бреша се најслабите тимови во Калчото, а истиве им скинаа цели 6 бода на Интер.
Како НЕ треба да изгледа еден тим што атакува на највисоките дострели, е тоа е во моментов Интер под водство на Рафа.
 
Член од
22 август 2009
Мислења
615
Поени од реакции
221
Не утна ништо, напротив, го погоди голманот.
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.305
Поени од реакции
15.538
Муабетов е малце глупичок, нов Интер откако влезе Станкович, а играа против Лече ... :)
Болоња, Лече и Бреша се најслабите тимови во Калчото, а истиве им скинаа цели 6 бода на Интер.
Како НЕ треба да изгледа еден тим што атакува на највисоките дострели, е тоа е во моментов Интер под водство на Рафа.
Цитирај ме де :)

Да, нов Интер, со тие повредени играчи(не почнуваме за причините), а во тимот без креатор на игра(она што сите со години го баравме) кога влезе еден играч од средината кој што го имавме долго време се промени цела игра на Интер(не е важно против кого) а со уште еден играч т.е. играчот што сите го сакаме Снајдер Интер ќе освоеше максимум бодови против Лече и Бреша.

Него, Цезар лани ќе бил крив за губењето на титулата а сега Киву не е крив што не скокна и што изгубивме 2 драгоцени бода во ваква ситуација?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom