Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.748
Поени од реакции
44.062
Тоа дизајнерите дегенски у Најк поебаа, истото и со дресот на Јуве го направија ...
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.508
Поени од реакции
58.926
Тоа дизајнерите дегенски у Најк поебаа, истото и со дресот на Јуве го направија ...
Страшна работа... прво, дресовите со риги се такви што можеш да си играш со позадината како сакаш. Напред ги оставаш исти, со ситни детали, назад ги правиш еднобојни, или со лента за името итн... Повремено и напред околу вратот може некаков детал, нешто за промена... еднаш годишно се менуваат мајку му не секоја недела па да им снема идеи... Дресот е како на ликовно некое дете да си цртало коцкички...
 

D-r-ot

од поликлиника
Член од
8 јануари 2009
Мислења
3.360
Поени од реакции
941
Мене па ми се свиѓаат како за промена. :) Досега не сме виделе вакво нешто на дрес на Интер, па не е до толку лошо, ќе се навикнеме полека.

И за белите иако бев скептик на почетокот дека се катастрофа, полека ми стануваат симпатични. Инаку најубав дрес на Интер покрај оној со црвениот крст е во сезоната подоцна (првата на Мурињо). Со црно/златните букви на имињата и презимињата.

42958_news.jpg
 

D-r-ot

од поликлиника
Член од
8 јануари 2009
Мислења
3.360
Поени од реакции
941
П.С Зборам за гостински, црно-синиот си е класика. :)
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.508
Поени од реакции
58.926
Ти да се навикнеш :pos:
Јас кога ќе видам како се раздвојуваат ригите во коцки додека се приближува камерата, се осеќам ко во матрикс :)

Белиот дрес е супер, ме потсеќа на Enter the Dragon (1973) и филмовите со бандите од 80-тите :) Сериозно ми се допаѓа аждајата.

Во право си за тој белиот дрес тој беше супер. Јас имам чуден вкус за дресови, не ми се допаѓа црвениот кој го сакаат сите а ми се допаѓа затвореничкиот со кој освоивме УЕФА куп :)
 

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.412
Поени од реакции
6.556
оваа година требаше да се вратиме на класичен дрес, а не да експериментираме.
оваа година на него ќе стои скудетото, купот, ЛШ и (ако освоиме) светскиот куп. штета што сите овие банери ќе стојат на фуш обработка.
инаку не броејќи го годинешниов што личи на циркус(мислам на домашниот) нема дрес на интер што не го сакам.
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
Тоа дизајнерите дегенски у Најк поебаа, истото и со дресот на Јуве го направија ...
Неспоредливо е со масакарот шо го направија со дресот на Јуве, сериозно. Дресот на Интер е ајде да речам добар со преливањето на боите особено дека нема голема контраст меѓу темносиното и црното, ама кај Jувентус како пили се напраени :uvo: да бев во управа ќе ги избркав оние од Најк.
Добра ви е идејата за да носевте класичен дрес за да ги наредите беџовите :) макар шо се истите од претходно (пикадото од купот + штитот од скудето). за ЛШ ако добро памтам нема беџ + за светскиот куп ај да не кобам ама со „келнерот“ (закон прекар) во најмала рака не би го рачунал предвреме на контото.
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.305
Поени од реакции
15.538
Thiago Motta: From Genoa for €18 million plus Bolzoni, Bonucci*, and Meggiorini*; 4-year contract
*Calcio Mercato shows co-ownership with Genoa. Also shows that Genoa have half of Fatic and paid €1 million for half of Bonucci. Very curious. If anyone knows the real deal, please post it to the comments.

18 милиони за Мота плус Болцони, Бонучи и Меџорини.... Бранка?

на wiki пишува
€7.5M + Bolzoni + Bonucci + Meggiorini

Би сакал да верувам дека е второво
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Кај најдовте па за дресови да правите муабет:nesvest:..кога веќе разговараме кој ни бил најубав дрес тоа се сигурно дресовите од 2002-2003 година
..иако во тоа време екипата ни беше ''хаварија'' ..дресовите ни беа закон..всушност овие дресови едноставно личеа на Интер и беа некако најкласични за клубот кој што навиваме..а за гостинските најубави се убедливо оние од сезоната 2004-2005 кога Манчини дојде на кормилото на Интер
..овие гостински дресови беа устав..ама па во лошо сеќавање ми се бидејќи Милан тогаш не решетеа како деца мали....а и минатогодишните дресови кога освоивме тројна круна не ни беа лоши..за оваа година, кога ќе излезиме на теренот си мислам дека Еленик од Мусинци ги гледам на телевизија..од далеку како Црни дресови изгледаат и креацијата на најк му е ужас секоја година што доаѓа а порано беа поим за дресови како компанија(за сите клубови)....
еве други одлични модели на најк во минатите сезони:
,
....

@Јас
''Крофнарот'' повеќе му лежи на Бенитез како пекар!
 

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.412
Поени од реакции
6.556
^ За ЛШ на ракавот имаат беџ
оваков со годината вметната.
го носат само за ЛШ/.
а за светското, да се надеваме дека барези ќе ги води тогаш!
 

Marso

Io sono INTERISTA!
Член од
22 јануари 2006
Мислења
1.456
Поени од реакции
311
кога збориме за дресови, не идете далеку.... видете го мојот аватар !!!!!! не да се фалам али феноменален дрес е :))))) најдобар !!!!!!!
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
^ За ЛШ на ракавот имаат беџ
оваков со годината вметната.
го носат само за ЛШ/.
а за светското, да се надеваме дека барези ќе ги води тогаш!
Хмм, фала на инфо. А за Барези не ти е лоша идејата, ама сепак да не го отпишваме Бенитез пред време сепак има јак скор за примени гола, само 4.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.508
Поени од реакции
58.926
за оваа година, кога ќе излезиме на теренот си мислам дека Еленик од Мусинци ги гледам на телевизија..
:pos:
Заборавив прееска, добри беа оние од времето на Мартинс, Круз и компанија, назад што беа еднобојни.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.748
Поени од реакции
44.062
Би сакал да верувам дека е второво
Toa e де, башка, нема што тука Бранка манка да се обвинува, Мурињо ги сакаше и двајцата по секоја цена, а условот да биде тренер на Интер Мур беше да биде одговорен за трансфер политиката, така да Бранка само го договараше она што му беше наредено од '' горе ''.

@Јас
''Крофнарот'' повеќе му лежи на Бенитез како пекар!
... Пекарот, Кифлата, Гарсонот. На татко ми му личел и на лик од Ало-Ало серијана, поточно, на Рене.
Али ова ванаби Џони Деп брадата и бркот треба да ги тргне од себе, може тогаш ке му тргне ...
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.896
Поени од реакции
8.757
читнав нешто, Морати веќе помислувал на мистер Спалети, незнам колку е точно?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom